Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A ti anyósotok is mindig...

A ti anyósotok is mindig kérdezgeti, hogy mit főztetek aznap?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk a párommal házasok, sőt, nemrég költöztünk össze. Azóta az anyukája ha megyünk hozzájuk, vagy jönnek, kb. azzal nyit, hogy aznap mit főztem, vagy mit ettünk..Nekem kezd olyan lenni, mintha arra lenne kiváncsi, hogy csak üldögélek otthon munka után, vagy csinálok is valamit, rendesen vezetem-e a háztartást?? (Különben egyikhez sem lenne köze..)

Mondtam a páromnak is, hogy észrevettem, hogy minden találkozáskor szinte ez az első kérdése, ha pedig megmondom, hogy rendeltünk valamit, vagy a párom épp elment a munkatársaival ebédelni, én meg az enyémekkel és nem hazamentünk (mert nem főztem.. -.-"), akkor pedig néz nagyokat és nem is reagál..A párom szerint nincs ebben semmi, csak simán érdeklődik. Hát én nem így látom..:D Mi a véleményetek? Van akinek hasonló anyósa/anyósjelöltje van?


24/N


2013. júl. 19. 08:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Mi együtt élünk anyóssal, úgyhogy nem kérdezi, hiszen együtt is eszünk, ellenben ha látogató jon, az az elso dolga, hogy elmeséli, mit főztem (sütöttem/horgoltam/takarítottam/stb). Relatíve "dicsekszik" vele. Anyám szokta megkérdezni, puszta erdeklodesbol. Miért gond ez?
2013. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Csak ötleteket gyűjt,hogy mit főzzön pl. másnap.Nem kell egyből a rosszat látni benne...
2013. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk mindenki megkérdezi a másiktól mit főzött.Mondjuk én azért kérdezem meg anyut és anyóst is hogy ötletet meritsek,általában igy találom ki mi lesz az aznapi menü.

Eleinte nem főztem akkor anyóst hozta a kaját,engem nem zavart sőt örültem neki hogy főt kaját is ettünk a szendvicsek mellé,mivel akkor tájt nem ment jól a főzés.Nekem anyós barát, nem ellenség.

2013. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ebben semmi...

Nekem amúgy az édesanyám kérdezi meg, meg a nagymamám...

De gyakran előbb kérdezem meg én, én ötletet próbálok meríteni, mert már sosem jut eszembe semmi változatos étel.

Nem az elkészítéssek van gond, hanem mindig a kitalálással.

Másrészt a nagymamámmal nincs túl sok közös témánk, így ez egy jó beszélgetésindító, ráadásul neki a nap nagy része azzal telik el, hogy főzi az ebédet... (Ha csirke étel, akkor hajnalban kezdi, mert még frissen le is vágja előbb, majd abból készül az ebéd, 70 évesen)

2013. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

A többiek által írtakon túl, ez a téma legalább olyan jó, mint az időjárás megbeszélése.

Jó arra, hogy társalogjunk, mégsem a másik magánéletében, vagy olyan dolgainak megvitatásában merülünk el, amihez valóban semmi közünk, semmi köze sincs.

Nem venném rossznéven, ha elmondod neki miket főztél-sütöttél, nyugodtan kérdezz vissza, hogy náluk mi volt, mi lesz a kaja. Ezekből te is ötleteket kaphatsz, sőt megadod neki a lehetőséget, hogy ha akar, dicsekedjen a saját sikereivel. Ennek ő is csak örülni fog! :))))

2013. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Anyóspajtásnak szerintem már van elég tapasztalata, hogy kitalalálja az aznapi menüt. Valszeg még a régi rend embere, aki szerint a nőnek a konyhában a helye stb. Én a helyedben egyszer megkérdezném, hogy miért érdekli ez annyira, vagy direkt azt mondanám neki, hogy "semmit", "rendeltünk", vagy a szemében a legrosszabb "Pisti főzött". :-D
2013. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
Látom a kérdezőnek nem tetszenek a válaszok.Most komolyan,tök korrekt válaszokat miért kell lepontozni?Azt várod,hogy mindenki pocskondiázza anyóspajtit?
2013. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém 2évig csinálta : biztos fél ,hogy le fog fogyni a kisfia : Vagy nem hiszi el ,hogy tudsz főzni ..

Volt amikor nem emlékeztem : ,hogy a mult héten mi volt : Mert telefonon egyszer csak eszébe jutott ,hogy vissza kérdezen szerdán mit főztél : Tőlünk jó messze laknak 250km.

Igy kitaláltam ,hogy kedves leszek leírtam itthon ,hogy melyik nap mit ettünk 1 vastag fűzetbe : Igy vissza tudtam olvasni : Majd december végén karácsony után mikor mentünk a fűzetet ,odadtam a / kedves mamának / avval a szöveggel ,hogy ebböl tud ötleteket meriteni : Na azóta 5éve nem is érdekli mit eszünk :

A füzetbe még a reggelit ,vacsorát ,is azt is beleírtam ha nálunk ,volt ünnep ,vagy mi volt valakinél ,hogy mi a volt a menű..

2013. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem a tapasztalat kérdése a menü elkészítése,mert már majdnem volt minden a héten és még csak péntek van.Nem olyan egyszerű kitalálni mit főzzön az ember...
2013. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! (Nem pontoztam, most olvastam el a válaszokat egyben, én sem értem mire ez a nagy lepontozás..na de majd felpontozok mindenkit. :) )

Egyébként nem, nem nagy tragédia nekem, hogy megkérdezi mit főztem, és nem is veszem rossz néven, csak furcsállom, hogy tényleg mindig, minden körülmények között megkérdezi. :D Ha 2-en vagyunk, ha más vendégek is vannak nálunk stb. Lehet,hogy tényleg nincs semmiféle hátsó gondolata, nem tudom. De kicsit egyébként tényleg úgy jön le, hogy valahol ezzel szeretné kideríteni, hogy főzök-e rendesen, milyen háziasszony vagyok stb. Egyfajta teszt féleség. :D Mondani nem fogok neki semmit, mert nyugodtan megkérdezheti, és válaszolok is, aztán elraktározza az infót és vagy leszűri a saját véleményét, vagy épp másnap ő is azt főz amit én, ha valóban ezért kérdezi. Csak kiváncsi vagyok, hogy nálatok is előfordul/előfordult-e ilyen, és lehetséges, hogy azért van itt más is, mint hogy ötletet szerezzen a főzéshez..:D (Amúgy hétközben nem igazán főz, vagy 2-3 napra előre, szóval nem egy konyhatündér...)

2013. júl. 19. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!