Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek 3 év kapcsolat...

Szerintetek 3 év kapcsolat után hogy adjam elő a családom előtt, hogy a párom már elvált ember?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején nem akartam itthon elmondani, tudtam hogy ismeretlenül meg lenne anyám véleménye róla, nehezményezte volna... Azóta viszont mindenki nagyon megszerette, viszont 3 év után kezdenek furán nézni, hogy miért nem lépünk a házasság felé.

Szóval lassan ki fog bukni a dolog, ti hogy adnátok be otthon ezt a szituációt?


2013. júl. 22. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

- Kislányom, több, mint 3 éve együtt vagytok, nem jött még szóba az esküvő?

- Hát mostanában nemigen, Elek ugyanis egyszer már volt nős,nde elvált. Azt mondogatja, hogy még egyszer nem akarja megégetni magát.

2013. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem léptek a házasság felé?

Attól, mert volt házas még polgári házassága akár mennyi lehet, vagy nem értem miért ez az indok.

2013. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Miért kellene mindenáron elmondani? ez a párod magánügye és múltja, ami csak rá tartozik, te pedig elfogadtad őt ezzel együtt.

Másrészt 3 év után szerintem az emberek nagy része még nem akar esküvőt.

Ha pedig később sem akartok, az is csakis a TI döntésetek. Ezer más oka lehet annak, ha nem házasodtok. Nem fognak egyből arra gyanakodni, hogy "aham, a fickó tuti elvált, és nem akar újra nősülni...!"

2013. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is ez volt a szitu, de letojtam, mit gondolnak. Nekem az volt a lényeg, hogy már válófélben volt, mikor megismertem.

Ő sem akart többet házasodni, én meg először sem, alapból, aztán mégis tartottunk egy egyszerű polgárit, a bürokráciának.

2013. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem, hogy anyádnak sok köze van hozzá, hogy a párod elvált-e vagy sem. Nyilván nem poénból házasodott meg, ha nem működött hát nem. Ettől még nem lesz rosszabb ember!


Felnőtt nő létedre nem kellene, hogy ennyire befolyásoljon a szüleid véleménye. Nagyon gyerekes dolog az, ha a "haragjuk" miatti félelem okán nem mondasz igazat/hallgatsz el dolgokat - gyakorlatilag jobban befolyásol téged az, hogy nekik mi a véleményük, mint az hogy valóban szeret-e a párod és jól érzed-e magad vele. Ez nem valami jó jel.


3 év után még egyébként nem feltétlenül kell házasodni, ha rákérdeznek mondhatjátok nyugodtan, hogy ti még várni szeretnétek ezzel, vagy hogy egyéb dolgok miatt nem aktuális (stresszes időszak, sok munka, kevés pénz, stb.). Ha nem akarod elmondani hogy elvált nem muszáj, de ha mégis, akkor NE keress kifogásokat, mert ezen nincs semmi kifogásolnivaló. Elvált és kész.

2013. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Én is kezdek furán nézni: Miért nem léptek a házasság felé?
2013. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem látom az összefüggést...elvált ember nem házasodhat újra? Én ezen filóznék a helyedben és nem a család véleményén...


24N (aki 2 hónapon belül hozzámegy egy elvált emberhez)

2013. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ebből legfeljebb akkor lehet probléma, ha a családod bigott katolikus 8veled együtt), a párod meg katolikus templomban esküdött annak idején...Az, hogy polgári házassága volt semmi gondot nem jelenthet, hiszen a XXI. században élünk. Örüljön, hogy csak elvált, de gyerek nincs :)
2013. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

A pasid nem azért nem akar elvenni, mert már volt házas. Egyszerűen nem akar elvenni. Főleg, mivel már elvált, biztos van annyi esze, hogy megfigyelte a házassága nem a házasság intézményétől ment tönkre, hanem egyéb okok miatt. Különben nem is járna veled, mert akik együtt járnak azok is szoktak szakítani és akkor tök fölösleges az egész ugyebár.


Amúgy meg sehogy. Semmi közük hozzá.

2013. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Többen említettétek, hogy ettől még újra házasodhatna a párom. Igen így is van, nem is zárkózik el tőle, csak annyit mondott, hogy még egyszer nem szeretne akkora lagzit, furán érezné, ha megint összehívná a rokonságot egy újabb lagzira, de a egy szolidabbal nem lenne problémája.


A miért nem lépünk házasság felé szülői oldalról, úgy gondoltam, hogy a párom megismerkedésünk előtt vált el néhány hónappal, így elég nehezen indult a mi kapcsolatunk, sokáig rányomta a bélyeget az, hogy nincs túl rajta, szóval a szülőknek az tűnhet fel, hogy mi mindennel be vagyunk lassulva egy kicsit, szóval nehezebben épül minden, mint normál esetben.

2013. júl. 23. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!