Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy ennyi pénz...

Normális, hogy ennyi pénz megy el nekik pár nap alatt?

Figyelt kérdés

A barátom otthon él a szüleivel és a három húgával, tehát összesen hatan vannak. Az apósom már nyugdíjas de emellett dolgozik még annál a cégnél ahol a barátom is. A nyugdíja: 150000 Ft körül van, a fizetésével együtt. A barátom 200000 Ft kap havonta. Na most az anyósom nem dolgozik semmit. Néha elmegy takarítani, akkor az 10000 Ft szokott lenni. Minden pénzt ő kap meg. A három húg még nem dolgozik. Na most kb. olyan 4-5 napig mindig megy nála otthon a dőzs, meg a happység, aztán a barátom anyjánál beáll valami és jön a morci, a következő fizetésig. Na most a barátomtól nem veszi el az "egész" fizetést, helyette ő vele fizetteti a saját kocsijának részletét, most volt a műszakija, szervízdíj stb, a telefon, internet, TV számlák, és emellett még be kell adnia a rezsibe is. Plusz ott van az ő autója is stb. Ezért megértem azt, hogy mi nem tudunk elmenni sehova, mert az anyja benyúlja azzal az indokkal, hogy nincs már pénze. De akkor mégis csak jogos a kérdésem, hogy hol van a másik 300000 Ft? Mert értem, hogy a maradék rezsi, iskoláztatás a lányoknak, (bár ingyen tankönyvesek), meg mindennapi kaja otthonra, de akkor is amikor kiszámoltuk a barátommal még marad legalább 150000 Ft. Hol van az a pénz? Ráadásul a barátomtól mindig kér még költő pénzt (természetesen azt mondja kajára) múltkor is odaadta még a maradék 50000 Ft-át. Amit én am. a leginkább gondolok, hogy a sorsjegyekre megy el a pénz. Múltkor is teli volt neki a kocsi, meg a konyha polc. De akkor is... 150000 Ft-t eljátszani? Utána meg egyfolytában sír, hogy nincs pénze.



Azt azért tisztánzám, hogy nem bántani akarom mert egy nagyon rendes nő, ilyen anyósom több nem lesz és még nem is volt. A barátom amúgy 24 éves, én pedig 17 vagyok.


Nekünk amíg se apának se anyának nem volt keresete meg kellett élni 28000 Ft-ból. Tény, hogy hárman vagyunk de sokszor igenis üres kenyeret ettünk. De sosem sírt a szánk, hogy ez meg az van. Mondjuk engem az előző barátom 1 év után ezért dobott ki, de mind1. Szóval valahogy mindig beosztottuk, tény, hogy sokat kértünk kölcsön mert a rezsinek felére se kajára nem tellett, de azt mindig visszaadtuk és megpróbáltunk megélni valahogyan.


2013. júl. 29. 19:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%

" hol van a másik 300000 Ft?"


Milyen 300 ezret keresel?


Azt mondtad:

apuka 150e

anyuka max. 10e

barátod 200e -> de ebből csak egy részt ad haza

-----------

ha a pasid mindent hazaad is, akkor is csak 360 ezrük van.


Szerinted 6 ember étkezése, lakhatása megvan havi 60-ból???

Hol élsz te?


Még a 360-ból se lehetne túl luxus életük.


Egyébként meg NEM az apósod, anyósod.

2013. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
71%

"Ezért megértem azt, hogy mi nem tudunk elmenni sehova, mert az anyja benyúlja azzal az indokkal, hogy nincs már pénze."


Azért havi 20- 30 ezre csak marad. Te is elmész nyári munkára és 50 ezerből már vígan nyaralhatók.

2013. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
A barátod helyében én elmennék albérletbe,hisz megtehetné és nem használná ki az anyja.
2013. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Akkor talán el kéne olvasnod még egyszer a szöveget. Nem tehetek róla, hogy szövegértési gondjaid vannak."A nyugdíja: 150000 Ft körül van, a FIZETÉSÉVEL EGYÜTT." tehát az is még plusz 150 ezer így megvan a 300.


És, hogy hol élek? Leírtam, nem kell bemutatni.


Am azzal meg egyet értek, hogy még nem apósom anyósom, de sokan már az első hónap után így hívják őket. 8 hónap után meg miért ne lehetne?



Második: 20-30-ból nyaralni?


Harmadik: szeretne, csak még nem tud.

2013. júl. 29. 20:11
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
"A nyugdíja: 150000 Ft körül van, a FIZETÉSÉVEL EGYÜTT" --------------> ezt azt jelenti, hogy összesen a kettő tesz ki 150 ezret. Ha azt akarod írni, hogy a fizetése is annyi, akkor úgy kellett volna, hogy a fizetése dettó, vagy valami ilyesmi. Amúgy meg ne számolgasd már 17 éves kis csipszarként mások pénzét, hogy jössz te ehhez? Nem is értem.
2013. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Akkor hozzátenném... hogy ezt is leírtam: "de akkor is amikor kiszámoltuk a barátommal" tehát nem saját magam álltam neki, mert semmi közöm hozzá.


csipszar... bántottalak én egy szóval is? És majd ha átéled mindazt amit én éltem 15 éves koromig, akkor majd annak nevezhetsz aminek akarsz.

2013. júl. 29. 20:19
 7/34 anonim ***** válasza:
63%
Jajj drága szerintem átéltem a 15 évesek nagy problémáit, miszerint hiába vasalom a hajam, oldalt még mindig kifele áll.
2013. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
66%
50 ezerből miért nem lehet nyaralni? Azért 17 évesen csak nem Egyiptomba indulnátok.
2013. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Elolvastad egyáltalán mit írtam a szöveg aljára? Hajvasaló.. ami napig is talán egy álom marad.


50 ezer Ft-ból nyaralni még csak a Balatonra se lehet menni. Nézz utána ;)

2013. júl. 29. 20:23
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Hol laksz kérdező?
2013. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!