Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban van egy szívemhez...

Bajban van egy szívemhez közel álló ember. Sok pénz kihúzhatná a bajból, de ennyi pénzem sincs. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Az illető kapott ma egy levelet a Bíróságtól, hogy nem fizetett be x összeget, és azt le kell ülnie.

A levél kelte március 22., viszont a postás csak ma hozta, a borítékon tegnapi dátum volt.

Se egy dátum vagy bármi pontosabb infó, hogy mikor kéne "bevonulnia", vagy mennyi ideje lenne a pénzt összeszedni.

Nekem nincs ennyi pénzem, és nem is tudok ennyit összeszedni.

Az illető csak rám számíthat, én jelentem neki a családját, meg az 5 éves kisfia... :/

Bármiféle tanács hasznos lenne.

A bunkó válaszoktól kíméljetek, köszönöm.


N22


2013. ápr. 4. 14:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs semmi konkrétum a levélben, érdemes felhívni a megadott telefonszámot.

Ill. konkrétan mit követett el? Mert ha szabálysértés, azt közmunkával is ledolgozhatja.

2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
szerintem abban tudnál neki segíteni, hogy amig bent lesz vigyázol a fiára
2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A gyereket az anyja neveli, ő 2 hetente hozza el láthatásra.

Olvastam a levelet, valami "kiszabott bírság"-ot nem fizetett be. (se autója se jogsija, szóval nem gyorshajtás vagy tilos helyen parkolás)


Volt régen egy ügye, de azért 1,5 év felfüggesztettet kapott, ami már elévült. (jött róla hivatalos papír, a saját szememmel láttam)

2013. ápr. 4. 15:06
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Erről született egy határozat, amit kiküldtek a bejelentett lakcímére. Azt vagy nem vette át, vagy nem foglalkozott vele. Szóval össze kellene szednie magát és bemenni a bíróságra pontosabb információért, bár szerintem inkább a rendőrségre.


Ne Tőled várja a megoldást, hanem legyen Férfi. Valószínűleg kérhet részletfizetést is, de mozduljon meg, mert legközelebb már tényleg jönni fognak érte és viszik.

2013. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Hivjatok fel a kirendeltseget, ahonnan jott a leel. Mondjatok el mindent vag szemelyesen tajekozodjatok.

Amikor kapta 1,5 ev fel.fugg. akkor a birosag penzbuntetest nem szabott ki ra? Mert ez is lehet a be nem fizetett osszg.

Gyakran van penzbirsag is, nem csak x ev bortonbuntetes.

Adozassal minden rendben volt??

Gyerektartas fizetese is oke?

2013. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Telefonáljon utána a dolognak. Bírságot nem így szabnak ki, több hónapos átfutási ideje van a dolognak. Vagy nem kapta kézhez az előző levele(ke)t, vagy valami más tévedés van a dologban.
2013. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tavaly még vissza is kapott az adójából 1-2 ezer ft-t.

A gyerektartást vonják tőle.

A levélben amit kapott, mikor megírták neki hogy felfüggesztettet kap, nem volt szó pénzbüntetésről. (azt is olvastam)

2013. ápr. 4. 15:19
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Telefon, telefon, de mielőbb. Merthogy azt, hogy a postán keveredett el esetleg az előző levél, nem tudjátok kizárni!
2013. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Tavaly költözködött, az előző lakcímére nem jött semmi, és oda se ahol most lakott.

(bár reggeltől estig dolgozik, de csak lett volna a postaládában valami papír, hogy hivatalos levelet kapott)

2013. ápr. 4. 15:21
 10/23 A kérdező kommentje:

Holnap bemegy személyesen, azt mondta.

:(

2013. ápr. 4. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!