Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint rossz anya...

Anyósom szerint rossz anya vagyok és elkényeztetem a gyerekeimet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A hét elején kérdeztem a gyerekeimtől,hogy mit ennének szívesen holnap. Erre fennhangon mindketten mondták, hogy a palacsintát. Mondtam nekik, hogy holnap erre nem lesz időm, de megígérem,hogy holnap után csinálok nekik. Csináltam is nekik palacsintát, erre anyósom mondta flegmán, hogy látom megcsináltad nekik amit rendeltek... Tegnap mondta a kislányom,hogy ők már úgy ennének kukoricát, mert itt a nyár és még nem is ettek idén főtt kukoricát. Gondoltam reggel kimegyek a piacra, most úgy is potom áron megkapom a szép kukoricákat, és semeddig nem tart megfőzni. Felraktam főni a kukoricát egyből piac után, kemény 10 percemet vette igénybe,közben itt volt anyósom, hogy megvitassa velem, hogy mit fog főzni ma,és jöttek a gyerekek, hogy képzeld mama,anyu kukoricát főz nekünk. Párom anyukája egyből megszólt,hogy megint rohantál a piacra és megvetted amit a gyerekek kívántak,és jött égből az áldás, hogy ez így nem lesz jó,követelőzősek lesznek,meg már most el vannak kényeztetve,és a végén azt is hozzám vágta, hogy ne csodálkozzak ha majd tini korukba a képembe vágják, hogy milyen rossz anya vagyok. Ekkor kitessékeltem az ajtón, és megmondtam, hogy majd ha ennyire rossz szülő vagyok, nem kell végig nézniük, ahogy elrontom az unokáit... A szomszédoktól pedig most azt hallottam vissza, hogy őt mennyire megsértettem, meg,hogy én utálom őt, és hogy direkt ki akarok szúrni vele, meg hogy túl reagáltam ezt az egész. Szerintetek is túl reagáltam?
2013. júl. 31. 11:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolnám, hogy azért vagy rossz szülő, mert megcsinálsz bizonyos ételeket, amit szeretnének enni a gyerekeid. Én is mindig megkérdezem a férjemet is, és a lányomat is, hogy holnap vagy hétvégén mit ennének, nagyon szívesen megfőzöm/sütöm ezeket. Szerintem ne foglalkozz ezzel, a kényeztetés nem itt kezdődik! Én is kitessékeltem volna, ha azt állítja, hogy rossz szülő vagyok, mert nem attól vagy rossz szülő, hogy a gyerkőcök kedvében jársz. Férjem mamája volt ilyen, ott minden 3.nap húsleves volt, pörkölttel, 2 napig azt ették és kezdték elölről, mást nem is ettek, a mama szerint az volt a helyes. A Ti gyerekeiteknek majd Ti tudjátok, hogy mi a jó és a rossz, ne az anyósod mondja meg. Férjed erre mit reagált?
2013. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%
Ebbol a ket esetbol,nekem nem tunik ugy hogy elkenyezteted oket,viszont nem ismerjuk az erem masik felet. Ugy ertem az is elofordulhat , hogy elkenyezteted oket, de mi ezt nem tudhatjuk ennyibol, ismeretlenul. De az , hogy palacsintat meg kukoricat csinalsz nekik ha azt kerik az szerintem egyaltalan nem kenyeztetes,szerintem igy csinalja egy normalis szulo.
2013. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
2%
Egyrészt igaza van, hiszen a gyerekek kertek valamit, te meg megcsináltad, másrészt meg a te dolgod, neked kell majd tizenévesen meginni a levét. Kitessékelni ezért nem kellett volna.
2013. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Atyám... Szerintem az anyósod már nem tud mivel cseszegetni ezért találta ki ezt. semmi gond nincs vele,hogy azt csinálod amit kérnek.

Nálunk is anya megkérdezte mindig,hogy mit ennénk és rendszerint azt csinálta

2013. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz az anyósoddal.Ennyitől nem lesznek elkényeztetve,szerintem.

Más valami baja van az anyósodnak,ezt kell kideritened.

2013. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
3%
Lehet kicsit túlreagáltad, mert azért nem kellett volna kidobni a lakásból. De rossz anya nem vagy, ha csak tényleg ennyi a gond, hogy sütöttél palacsintát, meg főztél kukoricát a gyerekeid kérésére. Bár tény, hogy hamar megtanulnak követelőzni, és hisztizni, ha nem úgy sül el valami ahogy azt ők akarják.
2013. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert valaki szívesen megcsinálja a gyerekek étel-kívánságait, még nem egyenlő azzal, hogy követelőznek és hisztiznek később. Van egy egyensúly, csak meg kell találni, ettől még lehet egy szülő következetes.
2013. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán értem, mi ezzel a probléma. Nem diktatúrában élünk (tudtommal), hanem családként, ami azt jelenti, hogy figyelembe vesszük a másik kívánságát, akaratát is. Ha neked nem volt fáradtság (miért is lett volna az), akkor nem értem, anyósod miért akad ki rajta. Szerintem szimplán rosszindulat, nem más...
2013. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Igazából a férjem ezt még nem tudja, a palacsintás eset után nem szóltam neki, most meg még nem ért haza...


Szerintem teljesen normális, hogy megkérdezem mit ennének szívesen, hiszen egy idő után az ember nem tud magától kitalálni minden héten minden napra más más ételeket. És szerintem egyáltalán nincsenek elkényeztetve,régebben is megkérdeztem tőlük hogy mit ennének szívesen, mondták hogy rántott csirkét sültkrumplival, én meg megmondtam nekik, hogy a sültkrumpli egészségtelen, ezért csináltam nekik rántott csirkét rizibizivel. Anyósom is láthatná, ha akarná látni,hogy nem mindig az van amit ők akarnak...

2013. júl. 31. 11:31
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Jaaaj, ezek a mamák! Ha nem veszel nekik kukoricát, akkor te vagy a mintaanya? Jaj, ha ez ennyire egyszerű lenne :)


Szerintem szuperül oldottad meg a helyzetet, ne rágódj a dolgokon. A szomszédoknak - ha már régóta ismerik - biztos, hogy megvan a személyes véleményük róla.


Ne foglalkozz vele, nem érdemes.

2013. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!