Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, mert nem...

Rossz anya vagyok, mert nem veszek lakást és kocsit a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben megkaptam itt egy kèrdés kapcsán, milyen önzö vagyok, mert nem tolok minden a gyerek feneke alá, miközben telik rá. Fyrekkènt sokat nèlkülöztem, rengeteg munkával ès fáradtsággal szereztem meg magamnak mindent, talán èpp ezért azt gondolom, hogy egy ember is küzdjön meg a saját életéért.


Ez persze nem nulla tàmogatást jelent, termèszetesen eltartom a gyereket, teljes mértékben finabszírozom a tanulâsát, a nyelvtanfolyamokat, táborokat, hogy kèsöbb érvènuesülhessen az életben.


DE! Fenntartok bizonyos határokat pl. mikor jogsit akart, nekickellett megdolgoznia a tanfolyamért és csak egy egyszerü járgányt kapott. Ha szeretne Ferrarit, azért dolgozzon meg.

Ugyanígy, nem veszek neki komplett lakást, de ha azt látom, hogy 36-27 éves korára sikerült összeszednie öneröt, akkor kipótolom a többivel.


Ez annyira borzalmas? Èn a világon mindennél jobban szeretem, semmit nem sajnálok töle, egyszerüen azt szeretném, ha olyan ember lenne belöle, aki egyedül is meg tud állni a lábàn, és nem kell mindent a feneke alá tolni..


2013. júl. 22. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem látok ebben semmi rosszat sem. Aki meg sem teheti amit te, az eleve akkor rossz szülő?
2013. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez így teljesen normális.


Nekem sok olyan ismerősöm van akik kocsit kaptak de anyuci még mindig megkenni a kis kenyerüket reggelente...

2013. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Itt nem pénz függvénye ez az egész, aki fiatalként szintén megdolgozott a cuccaiért, az nyilván a gyerekét is arra fogja ösztönözni.

Apám azt mondja vesz nekem mindent, csak maradjak meg jó gyereknek, mert eleget fogok még dolgozni...

21/F

2013. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy vagy rossz!


Én is hasonlóan cselekednék.

Mindennél jobban utáltuk gyerekként, fiatalként az újgazdag csemetéket, akik felvágtak apuci/anyuci pénzével.

Nagyon nem akarnám, hogy a gyerekem is egy legyen közülük.

Így talán megtanulja a pénz értékét.

2013. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy a határok között támogatod az szerintem teljesen normális.

Mondjuk szerintem az, hogy tudja a dolgokat értékelni az úgyis nevelés kérdése, és már valamennyire el is dőlt.


Én egy családot ismerek ahol a gyerekkel még a diákhitelt is felvetették, hogy majd abból fizeti a kolit. Pedig nagyon jól keresnek a szülők. Na az szerintem már túlzás.

2013. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Ettől nem vagy rossz anya. Én is anya vagyok és bármikor vehetnék lakást a fiamnak, bármikor vehetnék új autót neki, de nem teszem meg. Pontosan azért amit te leírtál-

Támogatom mindenben, fizetem az angliai iskoláját, azt hogy kint él, adok pénzt neki hogy megvegye magának ami kell, de valamiért ő is küzdjön meg.. A pénzt csak az a fiatal fogja értékelni aki meg is küzdött érte..

( amúgy meg ha eljön az ideje, úgysem hagyom hogy lakás nélkül legyen)

2013. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Én megvenném neki a lakást és a kocsit. Azért, hogy ne a filléreskedéssel és a spórolással legyen elfoglalva, hanem például érjen el sikereket a szakmájában. Én örülök neki, hogy nem kellett évtizedekig lakásra meg kocsira gyűjtenem, hanem helyette a gyerekeimmel és a karrieremmel foglalkozhattam. Ott is kell épp eleget küzdeni.
2013. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy önző, jól látod a dolgokat. Az, hogy az embernek van pénze még nem jelenti azt, hogy el kell kényeztetni a gyereket. Az nagyon helyes, hogy megteremted neki az alapokat ( jó iskola, nyelvtanulás, stb.. ) de szerintem ennyi bőven elég. Azok az emberek, akiknek mindent a seggük alá toltak, általában sokkal lenézőbbek másoknál, azt hiszik, ők sz@rták a spanyol viaszt. A gyereknek meg kell tanulnia , hogy ha szeretne valamit, azért tennie kell, különben sosem fogja értékelni a dolgokat és életképtelenebb lesz, mint az átlag. Én most végeztem a sulival és épp munkát keresek, hogy be tudjak szállni a költségekbe, mert egyszerűen nincs pofám a szüleimen élősködni, pedig tudom, hogy simán eltartanának.
2013. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan mi soha nem éltünk luxuskörülmények között - holott tisztességes, anyai részről elismert pedagógus-értelmiségi családból származom, akik tisztességesen dolgoztak életükben, (és most nem akarnám ecsetelni a sors igazságtalanságát, hogy tisztességes munka mellett mégis van, aki nagyságrendekkel rosszabbul él, mint egy szakmunkást alig elvégzett, de jó csillagzat alatt született ember), de gazdagok azok nem voltunk. Volt, amikor jobban ment, volt, amikor rosszabbul.

De amikor jobban ment, akkor sem toltak a s*ggünk alá mindent. És nagyon is jól tették! Édesanyám remek anya, mindenben mellettünk áll, ha kell anyagi segítség, ha futja rá, természetesen segít, de mindig is arra nevelt, hogy bizony inkább mi teremtsük elő a pénzt, ha valamit akarunk... és ez így a helyes.

Az egyik legnagyobb nevelési hiba, amikor inkább odatolnak mindent a gyerek s*gge alá, csak hogy befogja a száját.

2013. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Egy dolgon azért itt elgondolkodnék. Az ide járok szerint tényleg az a helyes, ha elkényeztetjük, és munkakerülésre, másokon való élősködésre neveljük a gyereket; és megvetendő, ha munkára, tisztességes életre neveljük a gyereket, és megtanítjuk neki a munka és a pénz értékét?

A százalékokból legalábbis ez jön le.

Elég szomorú.

2013. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!