Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van ez a kivételezés?...

Miért van ez a kivételezés? Miért jobbak ők mint az enyém?

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó.A páromnak a testvérének a két fia mindent megkap tőle.Már az én lányom semmit.Fiatalon estem teherbe,nem is akarta de mivel én megakartam tartani így előbb utóbb eltudta fogadni.A 3 év alatt soha fel nem jött hozzánk hogy megnézze a kislányt.Mindig mi megyünk hétvégenként.Azért nem szereti mert hogy nem akarta?

Pedig mióta mondogatta hogy jajj de jó volna egy lány unoka is.Na,most a testvérének a felesége megint terhes és kislánya lesz.Előre látom hogy neki is lesz minden.Csak az enyémnek nem fog adni semmit.Egyébként jó kapcsolatom van anyósommal.Régebben volt egy két nagyobb összezördülésünk de kibékültünk és értelmesen állunk egymáshoz.Ti mit tennétek ezzel a helyzettel?Engem nagyon zavar,mert hát mégis csak az unokája.


2013. aug. 14. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Attól, hogy az unokája szerintem nem normális, hogy elvárásai vannak felé.

Ő ilyen és kész el kell fogadni, senki nem fog rajta változtatni.

2013. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szóvá teszed, csak összevesztek.


A férjednek kéne ezt szóvá tenni nála, mikor ketten vannak, az ő anyja.


Lehet arra hivatkozni (ha így van), hogy a gyereket rosszul érinti, és látja a megkülönböztetést a többiekkel.

2013. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne vidd oda a gyereket meg te se menj oda ha ezt nagyon érzi a gyerek.
2013. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy téged nem bír vagy a fiát (férjed), vagy mindkettőtöket.

Próbáld meg, hogy ha te nem vagy jelen, akkor hátha szívesebben megy anyós hozzátok.

2013. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
mondj mar peldakat hogy mit kap a masik ket gyerek amit a te lanyod nem
2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam jól kijövünk anyósommal.Eltiltani nem akarom tőle.Nagyon szeret ott lenni.Amit a másiknak megvesz az például a ruha a játék,a csoki meg stb...

Ha már vesz csokit akkor nem 3-at vesz hanem 2-t mintha ő nem is lenne.

2013. aug. 15. 00:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy jöhetsz ki jól az anyósoddal, ha figyelmen kívül hagyja a gyermeked létezését azzal, hogy mikor a többi unokájának vesz valamit, neki direkt nem vesz semmit?


Bizonyára tud számolni, nem abban van a hiba, hanem direkt csinálja.


Hogy lehetsz "jóban" egy olyan emberrel, aki ennyire semmibe veszi a gyerekedet? Szerintem itt kizárólag te hiszed azt, hogy jóban vagytok, ő meg nem esik a torkodnak a nyílt színen a fiára való tekintettel. Te asszisztálsz a színházához, és közben megalázod a saját gyereked. Grat.

2013. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért tűröm el anyósom viselkedését,mert nem akarom azt hogy a gyerekem érezze a feszültséget hogy valami nincs rendbe.én anyósomat csak elviselem meg a páromnak a testvérét és családját is.Mert amúgy egyikért sem vagyok oda.
2013. aug. 15. 13:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen arról van szó, hogy nem kedvel téged anyósod. Lehet, hogy a férjedet sem, ezt nem tudom, de téged biztosan nem. Ezt kivetítit a gyerekre is, de nem tudatosan, csak nem tud emiatt annyira közel kerülni hozzá. Lehet, nincs is kedve hozzá, hiszen egy olyan személy az anyja, aki nem a szíve csücske.

Bár, ha szeret ott lenni a gyerek, akkor lehet, hogy nincs is olyan nagy gond, hiszen ha hűvös lenne vele a nagyi, biztosan nem szeretne ott lenni.

Az is lehet, hogy kedves a gyerekkel, csak épp ajándékokat nem vesz neki.


A másik családdal biztosan jobban megy a kommunikáció, és meg tudják beszélni, hogy örülnének-e ajándékoknak, vagy csak az életükbe való beleszólásként tekintenék-e ezeket. Mert nem mindenki örül annak, ha nem a szülők ízlése szerinti ruhát választanak. Vagy annak, ha édességgel eteti a nagyszülő a gyerekét.

És mivel nem csíp anyós, és beszélgetni sincs kedve veletek ezekről a dolgokról, hogy mit kapjon a gyerek, és mit nem.

2013. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen,ebben igazad lehet.Köszönöm. :D
2013. aug. 15. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!