Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek kivételezés a...

Ez szerintetek kivételezés a gyerekek között?

Figyelt kérdés
A barátomnak van egy nappali+ kétszobás lakása, amit a szülei vettek. Igazából az öccsével ketten használják, én is velük élek, illetve az öcs barátnője is. Egyetemisták vagyunk egyébként, szóval a szülők tartják nagy részben a srácokat. A párom nevére vették meg a lakást, még korábban. Majd a másiknak is terveznek venni, de még nincs is meg a teljes keret, és felesleges is míg tanulnak. Van egy közös kocsijuk is, az az apjuk nevén van, most vettek egyet a párom nevére, mert jó üzlet volt. A másikat megkapta az öccse. Használtan vették a páromnak, kb. ugyanolyan teljesítményű, korú, árú mint a másik. Párom öccse eleinte nem pattogott, de a kedves barátnője belebeszélte, hogy párom nevén van lakás is, autó is. Míg az övén semmi. Pedig így a kocsi tényleg csak az övé, senki más nem használja. És pár éven belül kap lakást is, feltehetőleg újabb építésűt is, most meg tök mindegy kinek a nevén van, ha együtt élünk. Egyébként normális srác lenne, nincs elkényeztetve, csak a csaj van rá rossz hatással. Hogyan magyarázhatnám el neki, hogy ez nem kivételezés?
2013. júl. 22. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg neki, hogy király is csak az elsőszülöttből lesz.

Amúgy meg szerintem nem a te dolgod, hogy elmagyarázd, beszéljék meg ezt a testvérek egymás között, illetve a szüleikkel.

2013. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

OFF: Ha a csaj ilyenekkel beszéli tele a fejét,valami nincs ott rendben.Olyan ,mintha nagyravágyó lenne a csaj,és talán nem is (vagy nem teljesen) magáért a srácért lenne vele.


Ezzel csak azt akartam mondani hogy talán hosszabb távon se lesz túl normális ez a csaj.


Ha tévednék,bocsi.


OFF vége.

2013. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gömbicica ***** válasza:
83%

na ebből a barátnőből is klassz feleség (?) fog majd válni.

Nekem a fiam egyszer azt mondta, (ketten vannak) hogy feleségem lehet száz, de testvérem csak 1 van!!!!

Nehogy már irigykedjen egyik tejfölös száju a másikra.

bocsánat,tudom, hogy felnőttek vagytok már.

De mi jogon várná el a másik testvér barátnője, hogy a szülők egyetemista gyerekeiknek már saját lakást, kocsit adjanak?

mi a szülő fejős tehén??????

bakker!!! Öccsnek tanácsolnám a barátnő mellőzését. mert milyen barátnő az, aki képes két fiutestvért összeugrasztani?

bocsánat, de én igy gondolom.

Aztán ha most egyetem után kéne még spórolnia, telket venni, talicskázni...... mitfenét szólna? vagyis szólhatna?

A szülők biztosan elnyaralhatták volna azt a pénzt amit a gyerekekre költöttek(gondolom szeretettel adták, és módjukban állt), de nem tették, hogy segithessék az életüket ezzel. Aztán jön egy kisbanya és beleszarik a család békéjébe. nanemááááá.

2013. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gömbicica ***** válasza:
68%

jah!!! és nem kivételezés!!!!

EGyetemisták a gyerekek. szülők sem lehetnek még idősek.

ők összerakták a saját otthonukat, családot neveltek, gondolom nem is rosszul, ha egyetemre mentek mindketten. Hát nem egy egyszerre a két lakás. Most mennyivel lenne jobb, ha a két gyerek nevén lenne 1/2 -1/2 arányban?

JÓl van ez igy.

szóval ezért a dolgokért maximális köszönet jár. nekem eszembe sem jutna a kivételezés.

persze csak az alapján mondtam véleményt, amit leirtál.

2013. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet veletek.Nekem is két gyerekem van, de nem tudnám megtenni, hogy az egyiknek adok, a másiknak nem. Nem lehet tudni, mit hoz a holnap, a mai gazdasági helyzetben simán előfordulhat, hogy a másik gyereknek már nem jön össze a lakás és a kocsi. Ha csak a jogi oldalát nézzük, sem helyes, mert pl. meghal a szülő, ez a lakás és a kocsi teljes egészében a nagyobbik fiúé lesz, a szülők nevén levő dolgokat pedig fele-fele arányban öröklik. (Ismeretségi körömben nemrég fordult ilyen elő egy tragikus baleset folytán). Épp ezért mi pl. mikor megvettük az első lakást, nem írattuk egyik gyerekünk nevére sem, csak akkor, amikor már mindkettőnek sikerült szinte teljesen azonos értékűt venni.

A kérdésedre válaszolva, neked ugyanúgy nincs ehhez semmi közöd, mint a másik fiú bnőjének. Beszéljék meg a fiúk a szüleikkel és egymással.

Első olvasatra pedig nagyon is kivételezés, az egyiknek lakás is, kocsi is, a másiknak semmi. Mert a kölcsönkocsi nem az övé, akárhogy is nézzük. Ha a lakás nincs a nevén, jogilag ahhoz sincs köze az öcsinek, a kedves bátyja bármikor kiteheti.

2013. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-össel értek egyet.
2013. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ez nálunk is el lett játszva.

A bátyám 5 évvel idősebb. Amikor 18 lett automatikusan kapott új autót. Később még négymillió forintot (amit úgy eltüntetett, hogy egy pár zoknit sem tudott belőle felmutatni).

Mire én lettem 18, addigra pedig elváltak a szüleink és én nem kaptam egy lyukas garast sem.


Úgyhogy az ígérettel kitörölheti a kisöcsi a fenekét...a barátnőjének igaza van. Ha a szülők egyenlően szeretnének bánni a két gyerekkel, akkor nem ezt az utat járnák, hogy csak az egyikük nevére iratnának mindent.

2013. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kocsi minden bizonnyal át lesz íratva az öccse nevére. Egyébként ő mondta hogy neki a régi kell, párom is szerette volna, mert már megszokta, és ez a másik tényleg kb. ugyanolyan szinten van.

A lakást is megértem, hogy az egyikőjük nevére íratták, mert hülyeség később az átírással bajlódni. Én nem hinném, hogy nem tudnak később másikat venni (van nyaralójuk is pl, azt is eladhatják ha máshogy nem jön össze, bár kétlem) de most még felesleges lenne két lakást fenntartaniuk, elférünk egyben is. Diákmunkáik vannak néha, szóval a szülők tartják el őket.

2013. júl. 22. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

MAGYARÁZOM A BIZONYÍTVÁNYOM


Hát kérem szépen, először is: ez még nem végleges bizonyítvány - ez csak afféle lenyomat, amit ideiglenesen kiosztottak nekem. Hogy ma van a féléves bizonyítvány-nap, az nem jelent semmit. A többiek tényleg kikapták a bizonyítványt, de az enyémet föl kellett küldeni a minisztériumba, mivel tévedések derültek ki, amiket sürgősen orvosolni kell. Igen. Különben a bizonyítvány-ellenőrző és kiegészítő konferencia foglalkozni fog az esettel, tanfelügyelői középülésen. Az osztályfőnök úr, mikor ideadta nekem a bizonyítványt, beszédet tartott: kicsit zavarban volt, és tiszteltette a papát. Kérlek, kedves Bauer, mondta, légy szíves, közöld szüleiddel, miszerint sajnálatos tévedés történt bizonyítványoddal, hibás tételek csúsztak bele. A bélyeghatósági szabályrendelet szerint, sajnos, így is ki kell adni a bizonyítványt, de kérnelek kell, kedves Bauer, közöld a szülővel, miszerint ez csak olyan okirat, aminek az adatai nem jelentenek semmit. Kérd meg kedves szüleidet, ne haragudjanak ezért a tévedésért, az igazi bizonyítványt csakhamar kiállítjuk - egyelőre kéretem őket, hogy írják alá ezt, mert az összes iratokat átküldtük a rendőrségre, ahol a nyomozás miatt szükség van erre az aláírásra; de hangsúlyozd kérlek, hogy ez csak formaság. A főkapitány személyesen átírt a fiumei tengerészeti gimnáziumba, derítenék ki, hogy került bele a bizonyítványomba történelemből ez a... ez a... szám, ami ugyancsak egy közönséges szám, azt jelenti, hogy négyszer feleltem történelemből - de esetleges félreértésekre ad alkalmat.


Tudniillik Mangold, a történelemtanár, az csak helyettes tanár nálunk, még nem is osztályozhat, mert előbb vizsgáznia kell osztályzástanból a főegyetemen. Ő csak helyettes osztályzatot adhat, amit másképpen kell érteni - egyes helyett kettest, kettes helyett négyest -, majd ha letette a vizsgát, akkor az összes bizonyítványokban kiigazítják az osztályzatokat igazi osztályzatokra. Most egyelőre kéreti a papát, ne tessék haragudni egyelőre, és üzeni, hogy én négyszer feleltem történelemből, egyszer aláhúzott kétharmadra, egyszer egyesre, kétszer háromnegyedkettesre, tessék ezt összeadni, számtani középarányost venni, kijön a háromnegyed egyes, aláhúzva. Először a második Józsefből feleltem, de akkor csengettek; másodszor kérdezte az örökösödési jogot, mondtam schmalkaldeni szövetség, láttam, mikor beírta az egyfelest, de akkor elvesztette a noteszt.


Fizikából. Hát fizikából már novemberben feleltem, kérdezte a Föld mozgását, s én mondtam, hogy a Nap körül és ellipszis-alakú pályán, melynek egyik gyújtópontjában a Nap van, és ez a Newton érdeme. De akkor a mellettem ülő fiúval összetévesztett, akinek háromnegyede van a fizikából, és nekem írta be véletlenül. Akkor szóltam, a tanári kar megnézte a noteszt, mondta, hogy tényleg a Csekonics helyett írta be véletlenül, de ezt most már nem lehet kiigazítani, mert ebből neki a kormánynál kellemetlenségei támadnak, nagyon kért, hogy ne firtassam a dolgot most egyelőre, és tegyem meg neki, hogy most egyezzem bele a hármasba, év végére kijavítja jelesre, és nem is kell felelni a következő félévben. A jelest mindjárt be is vezette a születési bizonyítványomba, főigazgatói aláírással.


Frőhlichnek pikkje van rám algebrából, arról nem tehetek. A határozatlan együtthatóval kellett megoldani az egyenletet és akkor mikor kihívott, és akkor mikor megmondtam, hogy akkor beszorzok lambdával, erre kiesik a második egyenlet, persze, azért nem esett ki, mert iksszel is be kellett volna szorozni, csakhogy ezt Frőhlich nem vette észre, mire megmondtam, hogy hogy kellett volna, akkor mikor észrevette, hogy ő nem tudta, szégyellte magát, és azt mondta, hogy menjek helyre, és azóta pikkje van rám, mert jobban tudtam az algebrát, és nem akart kihívni javítani, pedig a törvényszékben benne van, hogy januárig ki kell hívni a fiút javítani, mert másképpen nem érvényes az osztályzat, és a Steinmann, a legjobb tanuló is mondta, hogy föl lehet jelenteni Frőhlicht, de nem akartam, mert úgyis pikkje van rám, pedig a dolgozatba nekem ugyanaz jött ki, mint Steinmannak.


Magaviseletből azért van kettes, mert ha van három hármas, akkor nem lehet a magaviseletből se egyes, hanem akkor külön bizonyítványt adnak magaviseletből, amit postán küldenek el a szülőknek.


Ezt!?... Ez nem hármas, ez kettes, csakhogy az osztályfőnök úr olyan furcsán írja a kettest, véletlenül felül írja a végét a kettesnek. Csak a vezetéknevet tessék aláírni... de mostanában ne tessék bemenni az iskolába... a kaput kiemelték... most átalakítják... nincs kapu... nem lehet bemenni... majd egy-két hét múlva...

2013. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

1-es: tévedsz. Abból lesz, aki az elsőszülött helyébe lép - akár lemondás, akár elhalálozás folytán. Olvass bele az angol királyi ház történetébe - nem is kell túl messze menni. V. György testvére (az elsőszülött) meghalt, az esküvője előtt pár héttel - a menyasszonyát később az öcsi vette el, ő volt Queen Mary. II. Erzsébet apja szintén másodszülött volt.


Kérdező: igen, az.

2013. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!