Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tesznek ekkora különbség...

Miért tesznek ekkora különbséget a szülők a gyerekeik között? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Páromról (férfi) és a nővéréről van szó. 25, illetve 34 évesek. Mindketten otthon laknak(én nem lakom ott, de sokat vagyok náluk). Ha hazaérnek a munkából a párom elvégzi a házimunkát, de nemcsak az ő részét! Mosogat, rendet rak, takarít is, segít az anyukájának. A nővére a számítógép előtt ül vagy tévézik, nem csinál semmit, saját maga körül sem hagy rendet, a ruháit is az anyukája vasalja és a szennyesét is ő szedi össze a földről. Állandóan fáradtnak mondja magát, mártírkodik, hogy ő mennyit dolgozik. Amúgy heti 30 órát! Ennyi idős létére nem képes ellátni magát, nem is akar elköltözni. A pláne az, hogy a szülők mindig a páromat szidják, hogy nem segít nekik eleget, dolgozzon többet. A lányukat meg mindenben kiszolgálják. Ha van egy kis vita köztük, az anyukájuk mindig szól a páromnak, hogy fejezze be, mert mindig a nővérnek adnak igazat. Munka közben a lányukat többször felhívják, hogy hogy van mit csinál, a páromat sosem. A páromnak is kezd már teljesen elege lenni a helyzetből, főleg a nagy rumliból. Az összeköltözésünk egyelőre még nem megoldható. Mit lehetne tenni?

2013. júl. 11. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a növér depressziós.
2013. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is ugyanez volt.Én voltam a szar szemét, tesóm meg az angyal, holott úgy átveri őket meg hazudik, hogy az hihetetlen.

3év korkülönbség van közöttünk, ő a fiatalabb, de a kivételezést még mainapig sem értettem miért volt.

Sportolhattam akármit, le se szarták szó szerint, tesóm "sportját" (nem nevezhető annak) azt meg a fellegekbe dícsérték, állandóan az volt a téma.

Én takarítottam mindennap, ő a gép előtt rohadt mindennap, de az volt beállítva hogy milyen mocskos vagyok amiért nem segítek, tesóm többet segít és stb sorolhatnám még ezreivel...

Azt tudom, hogy szörnyű.Rengetegszer sírtam ez miatt, és kerestem az okot, hogy miért lehet.

Elköltöztem,de így se a legjobb,mert ha beszélünk (min.heti 4alkalom) akkor is hogy tesóm így úgy........

Én semmit nemtudtam tenni azon kívül, hogy bevackoltam a szobámba, remgetegszer ücsörögtem ott magamban, de inkább úgy, mint, hogy kint kellett volna lennem..

2013. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!