Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg ideigle...

Hogyan szabaduljak meg ideiglenesen az egyik hozzám tartozómtól?

Figyelt kérdés

A gondom az nem igazán jó a saját életem bele értve az anyagi helyzetet a munkahely körülményeit, és azt hogy nem élek párkapcsolatban nincs gyermekem sem.


Az a gondom lassan 10 évem lesz hátra a 4. X életévemig és az iskolai tanulmányaim után 26 éves korom óta, dolgozom viszont anyagilag nem igazán fejlődtem jól közel 3 éves belépésem óta.


Ezért párkapcsolatott sem mertem vállalni nem hogy gyermeket amig nem lesz jobb az anyagi hátterem arra, kockáztatva új munkahelyet keresek magamnak és ott hagyjam a jelenlegi állásomat.


Érintett hozzám tartozómhoz nem akarok elmenni mert állandóan pánikszerűen mondja mi lesz velem a jövőben meg a jelenlegi életemben is pánikosan mondja. Ezt nem akarom hallgatni ha meg meg mondanám neki akkor meg kiverné a biztositékot, nem beszélve egyetlen élő nagyszülőm ráadásul. És az érintett szülőmnek is hiába mondanám vagy nem értené meg vagy kiverné a biztositékot ebben és igazat adna a nagyszülőmnek.


Amig nem lesz jobb az anyagi hátterem nekem semmi kedvem nincs évente rendszeresen látógatni őtmert: 1. Nem vagyok kiváncsi a pánikszerű beszédére. 2. Nem igazán van miről mesélnem a jelenlegi életem zajlásáról, ami kellemes és szivesebben mesélnék róla. 3. Semmi kedvem nincs megtanulni és potólni azt a hiányzó képességemet amit mindkét nemnél tudni kell, akkor amikor életársi/házastársi kapcsolatban él, szülők lesznek.

4. Jobb anyagi hátterem lenne és potólnám a hiányzó képességemet, akkor is kizárt valaha is életársi kapcsolatban leszek képes élni és szülővé vállni bármennyire szeretném is. Mivel külsőleg nem látható fogyatékosságom végett kicsi az esélye annak hogy, képes legyek minden területen teljes éltet élni szociális téren.


Nagyon remélem amikor elérem azt a bizonyos életkort hogy már nem csak anyagilag, és fogyatékosságom véget hanem természetes úton sem leszek képes szülővé váljak ha lesz egyáltalán partnerem. Nem fogja megélni az egyetlen élő nagy szülőm ha meg megélné végképp nem fogom vele tartani a kapcsolatot. Nekem nincs kedvem mesélni a saját életemről akkor amikor az összes unokájának lesz gyermeke rajtam kivül.


2012. jan. 23. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy bekezdés, egy mondat. Elég nehezen olvasható így, amit írtál, de végül is csak épp a lényeget nem értettem meg, miért szeretnél a nagyszülőtől ideiglenesen megszabadulni?

Azt is elég furcsán adtad a tudtunkra, hogy 10 év mulva leszel 40 éves. Ez azt jelenti, hogy most vagy 30. De akkor miért nem így írtad?

2012. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, hogy ha közölnéd a nagyiddal: "Nagyi, szeretlek, szeretek jönni hozzád, de vagy abbahagyod a szekálást-pánikkeltést és hajlandó vagy normális dolgokról beszélgetni, vagy nagyon sokáig nem jövök." Szerintem ebből érteni fog, ha szeretne látni téged.
2012. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!