Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » érdemes fel venni 17 év után...

érdemes fel venni 17 év után az apámmal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és az apámal nem tartom a kapcsolatot 17 év alatt egyszer láttam akkor is én mentem hozzá. azóta egyszer írt akkor is a lánya nevébe. nem sokára 18 leszek és fel szeretném vele venni a kapcsolatot. mikor találkoztunk akkor is meg akart venni mindent nekem telefont... stb. persze én nem fogadtam el. és ő vett nekem egy nagytábla csokit. azt hogy utánna írt a nővérem nevében vissza küldtem neki a pénzt amit a csokiért fizetett. most viszont nem tudom hogy jó ötlet-e vele fel venni a kapcsolatot vagy inkább hagyam!?
2013. szept. 2. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg azért akart venni neked valamit, mert bűntudata volt.

Szerintem azt gondold végig, hogy mire számítasz abból, hogy felveszed vele a kapcsolatot. Mit szeretnél kihozni az egészből és egyáltalán ez megéri-e neked. Ha ezt lefixáltad magadban akkor esetleg elmondhatnád apukádnak is. Persze ne zúdíts rá mindent egyszerre de nem árt, ha ő is tisztában van vele, mik a szándékaid. Aztán meglátjátok, hogy működik-e...

Hasonló helyzetben én arra figyelnék csak oda, hogy ha lehet minél kevesebbet sérüljek lelkileg...

2013. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szeretnék vele egy normális apa lánya kapcsolatot. nekem nem kellenek ajándékok csak néha beszélgetni. de most még ezt se engedi mert facebook-on se igazol vissza! :/
2013. szept. 2. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha szeretnéd, nyugodtan vedd fel vele a kapcsolatot. Ha vannak pozitív jelek az ő oldaláról is, akkor kialakulhat egyfajta jó kapcsolat köztetek.

(Saját példámból kiindulva, én nem vettem fel vele a kapcsolatot. Nekem a mostohapapám vált apává. Ő volt ott, amikor beteg voltam, ő segítette a felnőtté válásom, ő finanszírozta a tanulmányaim. És itt nem az anyagi oldalát tekintem, hanem azt, hogy törődött azzal, hogy legyek valaki.

Így én nem voltam és vagyok kíváncsi a vér szerinti apámra. De ha egy szemernyi igény is lenne bennem, akkor biztosan felvenném vele a kapcsolatot.)

2013. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is a mostoha apámat tekintem apámnak őt se szeretném meg bántani ezzel. inkább csak szeretném meg ismerni a vérszerinti apám felöli oldalam hogy ha ő vele vagyok akkor milyen érzések törnek fel bennem!
2013. szept. 2. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Akkor pedig mindenképpen vedd fel vele a kapcsolatot. Persze készülj fel arra, hogy csalódhatsz is benne. A Facebook dolog ne zavarjon, lehet, hogy fel sem jár az oldalra, lehet, hogy észre sem vette a jelölést.

Tehát vedd fel vele a kapcsolatot, de készülj fel arra is, mi történik, ha visszautasításra találsz.

2013. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

A Facebookot szerintem se vedd alapul, a saját idősebb rokonaimon látom, hogy egyszer regisztrálnak, aztán el is felejtik hogy van, vagy azt se tudják, hogy bejelölte őket valaki. :)


Én megpróbálnám. Egy élete van az embernek, és vannak dolgok, amiket nem halogathatunk örökké, és ha lemaradunk róluk, halálunkig bánnánk. Ilyen ez is, most még van rá lehetőséged, kb. tiszta lappal is indulsz, hiszen nem voltak olyan előzmények, amik miatt haragudnátok egymásra. Próbáld meg, lehet, hogy jó sül ki belőle. Szerintem a nevelőapádat ezzel nem bántod meg, ő így fogadott el téged annak idején, biztos számított rá, hogy eljön az a nap, amikor felkeresed a vér szerinti családodat.

2013. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Bűntudata van.. és ez egy kis férfias setesutaság, hogy tárgyakat ad.. nem hiszem, hogy arra gondolna,az lenne a szándéka, hogy "megvásárolja a lelkedet" - ehhez azért nagyon -nagyon gonosznak kéne lennie. Találkozzatok, és mondd el, hogy szeretnéd egy kicsit őt megismerni, és nem szeretnél tárgyakat kapni. Csak egy kicsit beszélgetni. Nem fogja a nevelőapát sem "kitúrni" a szívedből, hisz tudja egy hosszú folyamat részese, a nevelésednek a részese, amiből ő rossz döntései miatt kiesett. Lett egy tüske, ami évek alatt elgennyesedett... most már gyógyítani kell. Megbocsátással. Egészen biztos vagyok, hogy jó, ha beszélgettek, és ha te meg tudsz bocsátani (ezt mondani is kell..) és ő is meg tud bocsátani magának..
2013. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem teljesen értem, amit írtál, de szerintem is számíts arra, hogy nem biztos, hogy azt kapod, amit vársz.

Ő miért nem keresett téged? Nem azért, de ez így elég furán néz ki. Ha csak beszélgetni akarsz valakivel, akkor az lehet a párod, egy barát vagy a nevelőapád (vagy bárki) is. Bár te tudod, végül is elmehetsz hozzá és beszélgethettek általános dolgokról (mert eleinte biztosan kínos lesz, mélyebb beszélgetésre valószínűleg nem kerül sor), és akkor legalább lesz róla valami fogalmad, hogy milyen is az apád. Gondolom ennél a semmilyen kapcsolatnál sokaknak még az is jobb, ha nem sül ki belőle jó, de legalább pontot tettek az ügy végére.

Úgy veszem ki a soraidból, hogy nincs benned harag, inkább kíváncsiság. Ha ennyire akarod, akkor vedd fel vele a kapcsolatot, menjetek el egyik délután sétálni vagy hasonló és beszélgessetek. Ha facebookon visszaigazol, akkor ott írhatsz is neki levelet, hogy ha ráér egyik hétvégén, akkor elmehetnétek sétálni ketten és beszélgetni.

De én a helyedben csak annyit várnék, hogy megtudom milyen ember, mivel tölti az idejét stb, és pár havonta beszélgetünk, de ennyi. Mármint ha ő nem keresett, akkor... Tehát ne várj túl sokat. Ettől persze még elsülhet jól is, de így legalább nem fogsz csalódni.

2013. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!