Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti erre hogy reagálnátok,...

Ti erre hogy reagálnátok, "anyatigris" vagyok, vagy tényleg igazam van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Párom testvérének a gyerekei, és az én kislányom a nagymamájuknál aludtak,mivel párom testvérének a legkisebb

gyerekének születésnapja volt,játszottak,mesét néztek,lányom jól érezte magát velük,erősködött,hogy had aludjon ott ő is.

Másnap elmentem a lányért,kérdeztem hogy érezte magát,erre nem válaszolt,én persze nem hagytam annyiban a dolgot,láttam hogy valami nagyon bántja.

Végül elmesélte,hogy ebéd után ettek a tortából,a mama neki vágta a legkisebb szeletet,majd szeretett volna kérni belőle még egyet,miután megette,erre az mondta neki anyósom,hogy ő dagadt,azért kapta a kis szeletet,és ne akarjon még egyet enni,mert akkora lesz mint egy ház,tény és való hogy jó húsban van,de nálunk én visszább vettem

az édességezést,viszont szerintem egy szülinapi buli után simán belefér egy kis torta evés......én ezért a beszólásért nagyon megharagudtam anyósra,mert ha a gyerek tényleg duci is,akkor sem kéne bunkó mód megszégyeníteni a többi gyerek előtt.

Ráadásul nem ez az első,volt már rá példa,hogy náluk ebédeltünk,a gyerek rántott húst evett,és nyúlt hogy ő majd vesz még egy szeletet,erre beszólt előttünk,anyósom neki,úgy hogy több ismerős is jelen volt,hogy "Tündike nem volt még elég,evés helyett mozoghatnál egy kicsit többet,anyukád elvihetne a parkba kicsit ugrálni!"

Na erre én sem bírtam tovább,szépen megkérdeztem tőle,hogy

"Terike néni!Ha sajnálja a gyerektől az ételt,miért tetszett minket meghívni ebédelni?"

Nem válaszolt semmit,mi 5 perc múlva hazamentünk,erre azt hallottam tőle vissza,hogy leégettem az ismerősök előtt,és én voltam bunkó vele.

Párom az anyját védi,szerinte anyatigris vagyok,és a gyerek tényleg fogyhatna......



2013. máj. 20. 20:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem beszélj vele négyszemközt, vagy akár úgy hogy a férjed is ott van. Mondd el neki, hogy foglalkoztok a problémával, de a gyereket nagyon rosszul érinti a téma és ne hozza szóba, főleg mások előtt. Szerintem nem direkt csinálta, csak nem gondolta át, vagy nem is tudja, hogy ez egy kövér gyereket (egyébként felnőttet is) milyen mélyen érint.
2013. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 anonim ***** válasza:
94%
mindkettőtöknek van igaza..maradjunk ennyiben.
2013. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/129 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ezeket meg kellene beszélni egymás között, nem célozgatni kellene.
2013. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 anonim ***** válasza:
71%
És így lesz 10-15 év múlva anorexiás a lányod. Nagyon nem kéne már kisgyerekként belenevelni hogy ő dagadt és nem jó úgy ahogy van. Foglalkozni kell vele, pl akkor egészséges ételeket csináljatok neki, mozogjatok vele sokat hogy szeresse meg a sportolást de így megalázni szegény gyereket.. szörnyű lehet neki. Főleg, hogy ő egyáltalán nem tehet róla.
2013. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi idős a kislány? Le kellene ülnötök egyszer beszélgetni és az ő szintjén, kedvesen és megértően beszélni a dologról. Ha tudatosul benne, akkor talán nem fog még egy torta szeletet kérni.

Ha ez megtörtént onnantól viszont a rokonságnak, barátoknak senkinek ne legyen még vicces megjegyzése sem a gyerekre, mert biztos, hogy rosszul érinti.

Ti pedig figyeljetek továbbra is oda, mozogjatok vele sokat és alakítsatok ki egészséges és tudatos táplálkozást (és ezt az anyósnak is követni ha ott vagytok és nem pedig olajos rántott húst sütni).

2013. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 anonim ***** válasza:
90%
természetes h megvéded a becsületeteket.bár úgy se fog sikerülni,de próbáld meg megértetni az anyósoddal h te teszel a lányod túlsúlya ellen,viszont az egyáltalán nem segít,h ha megalázza a kislányodat.
2013. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/129 A kérdező kommentje:

ma 21:01


Párom már beszélt vele a problémáról (a hátam mögött),

azt mondta anyós,hogy túlságosan a szoknyám alatt tartom a kislányt,és hogy ha bűntudatot okoz neki a súlya miatt,akkor

az azért egy jó módszer,mert akkor pszichés alapon kevesebbet fog enni.

Amúgy anyós ápolónő kórházban dolgozik.


Szerintem ez baromság......

2013. máj. 20. 21:08
 8/129 anonim ***** válasza:
37%
majd ha cukorbeteg lesz akkor meg te fogsz rinyálni
2013. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 anonim ***** válasza:
93%
Valóban baromság a bűntudatkeltés csak komplexusokat szül. Az viszont jó ha párod beszélt vele, remélhetőleg megértően éreztetve, hogy nem a kislány a hibás.
2013. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/129 anonim ***** válasza:
91%
1-es vagyok. Védd meg minden áron, ha kell ne vidd oda, ha nem ért a szép szóból anyóspajti. 33 éves vagyok és a mai napig szó szerint emlékszem mondatokra, amit dagi gyerekként kaptam a rokonoktól. Egész életemben és azóta is étkezési és súlyproblémáim voltak és vannak.
2013. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!