Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beszélgetés anyósékkal?

Beszélgetés anyósékkal?

Figyelt kérdés

Párommal több mint 1 éve vagyunk együtt,ismerem a családját,szeretnek is,sokszor vagyok náluk,főleg családi összejöveteleken,ilyenkor általában ott van párom 2 testvére és az párjuk is,akik idősebbek nálunk.Sajnos ilyenkor elég kellemetlenül érzem magam,mert ők már mind dolgoznak,utazgatnak,stb. így van beszédtémájuk,míg én most végzek gimnáziumban,így nem nagyon tudok hozzá szólni a dolgokhoz,utazni nem nagyon van lehetőségem anyagi gondok miatt.Az ismerkedés részen már túl vagyunk.


Mit tanácsoltok,hogy én is be tudjak kapcsolódni a beszélgetésbe?

19/L


2013. szept. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hobbi, időjárás, filmek, kertészkedés, főzés, ruhák, dobj be új témákat!


Ha az utazásaikról mesélnek érdeklődj hol-mi-merre, élményekről meséljenek, mutassanak képet...

2013. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem túl fontos, hogy arányosan kapcsolódj hozzájuk. Csak ha te is hozzá tudsz valamit toldani, esetleg egy új témát bedobni.
2013. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ők vannak többen, ráadásul náluk vagy, tehát vendég.


Nem csak neked kéne arról gondoskodni, hogy ne érezd kirekesztve magad, de hát láthatóan ez őket nem érdekli, úgyhogy hagyd a fenébe. Nem is értem, miből gondolod, hogy szeretnek, ha meg se tudsz szólalni az idő nagy részében, és erre nem is tartanak igényt.

2013. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdeklődj azon dolgok iránt, amiről beszélgetnek. Kérdezd meg milyen a munkájuk: mit dolgoznak? milyen a főnökük, a munkatársaik? elégedettek-e a feladatukkal? stb. a kirándulások izgalmasak-e? milyen helyre szeretnek menni? Mivel utaznak? miért nem mennek messzebb/közelebb? hol szállnak meg? stb. millió kérdést fel lehet tenni. Ezen kívűl mesélj magadról, suliról, céljaidról, nyelvvizsgáról, érettségi előtti felkészülésről...stb.
2013. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy túl görcsölöd ezt a kérdést. Amikor velük vagy, ne azon agyalj, hogy "jaj mit gondolnak, hogy én nem szólok egy szót se", meg ne is azon, hogy "jaj most mit kéne mondani", hanem lazulj el, figyelj oda a beszélgetésre és ösztönösen menni fog. Ezer és egy téma lehetőség van, mint ahogy azt az előttem szólok már felsorolták. Különben meg nem kell ahhoz dolgoznod, vagy utaznod, hogy az ezekkel kapcsolatos dolgokhoz hozzá tudjál szólni. Olvass könyveket, újságokat, böngéssz a neten érdekes dolgokat és máris milliónyi témád lesz. Csak lazán.
2013. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!