Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet előre felkészülni...

Hogyan lehet előre felkészülni pár év anyósékkal való együttélésre?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben élünk a párommal, de nem bírjuk már anyagilag. Talán szeptembertől válik aktuálissá a költözés, méghozzá anyósomékhoz egy külön lakrészbe. Teljesen külön szoba, fürdő, konyha, ugyanabban a házban és kb. 5 lépés az ő bejárati ajtajuk a miénktől.


Imádom a párom, és belementem, hogy költözzünk oda, el is kezdtünk apránként a hiányzó dolgokat építgetni, de nagyon tartok tőle. Anyósom elég nehéz természetű, egyszerűen nem tudok rajta kiigazodni, úgy érzem nem tudok neki megfelelni. Persze velem kedves (többé kevésbé), de valahogy van valami fura érzésem vele kapcsolatban. Ha ott vagyunk, sokszor úgy érzem megfulladok, nem bírom. Elég féltékeny is mások sikereire.


Már azt is kijelentette előre, hogy az udvar az övé, mi itt csak engedéllyel csinálhatunk bármit is, és sokszor olyan óvatosan szúró, mosolyogva gúnyos megjegyzést fűz a mondatai közé, ami megüti a fülem, de reagálni nem tudok rá, mert más észre sem veszi, vagy mert nem találom a szavakat. És konfliktust sem akarok.

Nagyon félek az együttéléstől, főleg, hogy eleinte a konyha az közös lesz. Azt tudni kell, hogy apósom egy végtelenül válogatós ember (egyébként vele nekem semmi bajom, lehet vele viccelni, hülyéskedni, beszélgetni), szinte semmi főtt ételt nem eszik meg a pacalon, húslevesen kívül. Néha még ezeket sem. Konkrétan cigin és kávén él, na meg mindig kell legyen otthon puding, zacskós kakaó és van a hűtőben neki külön polca, amit csak ő használhat.

A párom meg igazi nagyétkű "vadember" :), mindent megeszik, jó ízzel. Tényleg mindent, könnyű rá főzni. Gondolom ha már közös lesz a konyha lesz olyan, hogy csak én főzök a családra, de már előre félek ettől, én nem tudom apósom mit és hogy eszik meg, persze nyilván majd belejövök, de félek :(


A párommal jó, 1 éve élünk együtt, nem volt eddig semmi probléma, ettől a részétől nem tartok, hanem a többitől...


Mit tanácsoltok?


2013. jún. 7. 10:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Írass fel nyugtatót, tuti szükség lesz rá
2013. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Beszéld meg a pároddal ezt a dolgot. Az a lényeg, hogy ő határozottan álljon ki melletted, ha kell, akár a szüleivel szemben is.

És minél előbb oldjátok meg a külön konyhát. Miért lesz egyáltalán közös?

2013. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha valami kis konfliktus van a családon belül, a párom mindig engem hoz fel példának, büszke rám, kiáll értem, ezzel azt gondolom nem lesz gond, erős ember, tényleg, ha kell, rendet tesz.

Azért lesz eleinte közös konyha, mert anyagilag hirtelen nem tudjuk megoldani, hogy megcsináljuk a konyhát, de ha odaköltözünk, már nem megy el a pénz az albérletre, és akkor már jobban fogunk tudni haladni.

2013. jún. 7. 11:01
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Közös konyha, vagy külön konyha? Először ezt írod, aztán azt. De lehet, hogy én értelmeztem rosszul.
2013. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Itt anyóssal lesz balhé, majd akkor kiderül kiáll melletted a párod vagy sem
2013. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én fogalmaztam rosszul, eleinte, amíg nem tudjuk megcsinálni, addig közös lesz a konyha. :)
2013. jún. 7. 11:04
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Szedd elő az önbizalmadat. Ha elég nyugodtan, de határozottan viselkedsz, tojsz a gúnyos megnyilvánulásokra, süt rólad az önbizalom és hogy van helyed ezen a világon, akkor jobb lesz. Ha összeroskadsz minden megjegysnél, és bocsit kérasz hogy élsz meg ott vagy, ki fognak készíteni, mint az energiavámpírok.

Ja, meg vegyél sok nyugtatót:DD

2013. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..


8-10-26-29 külön figyelmet érdemel.


Van, ahol működhet, de ahogy te írod, rád is minimum az vár, mint rájuk.


Én 3 évet laktam úgy, tulajdonképpen üldözési mániám lett tőlük, meg sok egyéb. Mikor meg rájöttek, hogy el akarunk költözni, egyfolytában jöttek a szöveggel, hogy nem lesz rá pénz, lehetetlen, máshol se jobb mint itt, meg ilyen dumák. Férjem szerencsére leépítette őket mindig. De borzasztó volt. Ha nem költözök oda, mikor a férjem (akkor még csak barátom) kéri, akkor nem maradunk együtt, mert egyszerűen nem tudtunk volna találkozni, hosszú.

De ezt leszámítva életem legnagyobb hibájának tartom azt, hogy melléjük költöztem. Szerintem az a 3 év idegileg kivett belőlem 13 évet, mindezt úgy, hogy a férjem mindig 100%-ban mellettem állt. Mesélhetnék, de hagyjuk...

2013. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

én voltam ilyen helyzetben.

a feleségem, mindig az anyja mellett állt, ha pedig más nézeteltérés volt, mindig az anyja pártjára állt, sokszor mondta hogy csak megtűrt ember vagyok náluk.

ha veszekedtünk, mindig neki kellett hogy igaza legyen, mert náluk laktunk.

minden nap mondta ha nem tetszik, akkor költözz el, mert ő inkább az anyjával marad.

elváltam tőle, és otthagytam a szép családi idilljüket.

2013. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Mielőtt valaki azt hinné, hogy #8 túloz: nekem is anyóséktól lett üldözési mániám, a szó orvosi értelmében!
2013. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!