Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan zavar, vagy én viszem...

Jogosan zavar, vagy én viszem túlzásba?

Figyelt kérdés

Barátom és én nem élünk együtt, viszont ha csak tehetjük, együtt töltjük a szabadidőnket meló után. És hát amikor együtt vagyunk, pl filmet nézünk vagy tv-zünk, szoktunk közben nasizni. Van, amikor ő vesz, van, hogy én. Viszont mindig mindenből ad az anyjának. Félre ne értsetek, nem sajnálom tőle, mert szeretem őt, kínálja is meg, de pl. a chipsnek a felét kiszedi neki, vagy a csokinak is egy jó nagy részét, a maradékot meg osszuk el mi.. ez nem is zavarna, ha a sajátjával teszi, de mindig ezt csinálja azzal is, amit én veszek, hogy barátomnak örömet okozzak. Ilyen alapon az én anyum is szívesen megenné a felét, de ha nálunk vagyunk sose szoktam úgy, meg el se fogadná anyu.

Nem előtte esszük, de volt már olyan, hogy filmeztünk és bejött az anyja, hogy kérhetne a chipsből? Nekem ez kicsit sok, mert van neki is pénze(több mint nekem) és mégis elvárja a dolgot. Szerintem odáig oké, hogy kínáljuk meg, de hogy mindig ennyit adni, picit sok.. Jogos vagy én vagyok egy szívtelen dög? :/


2013. szept. 18. 23:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor vegyél valamit, amikor nálatok tévéztek. Probléma megoldva.
2013. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát lehet ez lesz.. De szívtelen se akarok lenni, csak kicsit úgy érzem "élősködik", már-már elvárja.
2013. szept. 18. 23:46
 3/18 *Glissade* ***** válasza:
40%
Nem a tv- t kéne bámulnotok, hanem közös programokat szervezni a barátoddal, ahol nincs ott az anyja. A tv nézés nem együtt töltött idő, hanem elpocsékolt idő.
2013. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel az oldallal, hogy mindig van valaki, aki beleköt valamibe, aminek nem sok köze a kérdéshez. :(

Gondolom te sose nézel filmet, éjjel-nappal túrázol stb. Nekünk is vannak egyéb közös programjaink, ez csak egy része annak. Csupán kíváncsi voltam, hogy jogosan esik-e rosszul, vagy velem van a baj.

2013. szept. 19. 00:14
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Náluk ez a szokás, ezzel nem tudsz mit kezdeni. De én biztos vennék karácsonyra az anyukájának egy zacskó csipszet, ha ennyire szereti.
2013. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez jó. :)
2013. szept. 19. 00:32
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Most lehet, hogy én leszek a rossz, de én a következőképpen látom: egy gyerek felnevelése nem kis összegbe kerül, az anyja mégis mos, főz, takarít, költ rá. Vehetett volna magának inkább egy házat vagy elmehetett volna minden évben külföldre nyaralni, de ő inkább felnevelt egy gyereket. Ezek után fél zacskó chipset sajnálni tőle nem szép dolog. Ha nincs az anyja, most a barátod sem lenne. Én az utolsó filléremet is bármikor anyámnak adnám, mert szeretem és mert ő sem sajnált tőlem semmit. Ugyanígy azt is megértem, ha a párom bevásárol anyósoméknak miközben nekünk is van bőven kiadásunk, mert a szülei, felnevelték, eddig ők adtak, most mi viszonozzuk. :)
2013. szept. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, persze, ez így van. De szerintem a kérdezőnek nincs munkája, mert még fiatal és nem az anyósjelöltnek veszi a csipszet, hanem magának és a párjának. Szembesült ezzel a családi szokással, és nem tudja hova tenni. Szerintem ez érthető. Persze kezdeni nem sok mindent tud vele, azon kívül, hogy nem visz csipszet, hanem csak akkor költi rá a kis pénzét, amikor biztos, hogy ők eszik meg. Nyilván, ha lenne annyi pénze, anyukának is vinne egy csomaggal, aki biztos örülne is neki.
2013. szept. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó. Nagyon jól eltaláltad, mi is a helyzet. Suliba járok, emellett csak diákmunkám van, amivel nem keresek túl sokat és kicsit kellemetlen más édesanyját "etetni". Szoktam neki is vinni ajándékot, bármilyen ünnep van(karácsony, szülinap-névnap) de emellett nem futja arra, hogy mindig vigyek neki külön egy chipset vagy csokit. Ilyen alapon szívesebben megvenném a saját anyámnak, aki felnevelt, bármennyire is szeretem anyósjelöltemet. Viszont nem merem szóvá tenni a dolgot, mert biztos hülyén jönne ki. Én nem sajnálom tőle, ha ad neki, csak az fura, hogy mindig ennyit..
2013. szept. 19. 01:09
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Engem is zavarna. A megkínálás oké, de hogy mindig a felét megegye az nem. Ez szimplán pofátlanság. Nekem anyu sohasem csinálna ilyent, és a barátom anyukája sem.
2013. szept. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!