Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok barátkozni olyan...

Nem tudok barátkozni olyan anyukával, aki folyton rácsap a gyerekére. Nagyon zavar! Túlzásba viszem ezt az érzékenységet, vagy mást is zavar?

Figyelt kérdés

Minden kis csintalanságért kézrecsapás, a nagyobbakért ráncigálás, fenékre, lábszárra verés. Olyan gyakran találkozok ilyen anyukákkal, és rendszerint arról panaszkodnak, hogy milyen sok baj van a gyerekkel. Semmi közöm mások nevelési elveihez, de inkább nem kérek az ilyenek társaságából. Egyik anyukával is ezért szakítottam meg a kapcsolatot nemrég, mert már túlzásba vitte az ütlegelést :( Őszerinte nincs ebben semmi, engem meg zavart, a gyerekem sem értette, hogy miért sír folyton a másik gyerek. Hát mert kapott :S

Nem szeretnék vitát, hogy hogyan kell nevelni a gyereket, csak érdekel, hogy mást is zavar-e, ha ilyet lát.


2010. szept. 14. 20:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Engem is zavar. Nagy ívbe kerülöm az ilyet, mert napokra elrontja a kedvemet. )-:
2010. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%

Zavar.Olyan tehetetlennek érzem magam amiért nem tudok segíteni a gyereknek,de bele nem avatkozhatom...és annyira rossz látni ahogy megüti valaki a kisgyerekét.

Egyszer sajátjaim is velem voltak,amikor a zebrán előttünk ment egy nő a kislányával.A kislány leejtett valamit,amit fel akart venni,erre akkora pofont kapott,h majd lerepült a feje.Az hagyján,h én megdöbbentem,de a gyerekeim nem is értették mi volt ez.Nem szoktak kapni,és látni se igen ilyesmit.

2010. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%
Engem is zavar, de nem szólok bele mindneki úgy neveli a ygerekét ahogyan ő akarja. Bizonyos kereteken belül.
2010. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A gyereke néha "kiprovokálnak" egy-.egy kézre vagy fenékre legyintést! Ezzel nincs is semmi baj,ha nem tünek rá nagyot,és nem rendszeresen,csak nagyon ritkán.

Aki pedig állandóan veri a gyereket,az ne csodálkozzon,hogy egyre rosszabb lesz a gyereke! Még a 3-4 éves gyerek is sokszor elfelejti,hogy valamit nem szabad

csinálnia! Ha ilyenkor a figyelmeztetés helyett megverik,akkor nem is nagyon tudja,hogy miért kapott ki.

Levonja a következtetést: azt csinálom,amit akarok,mert úgyis mindenért kikapok!

Ezt ezeknek az anyukáknak megkellene érteniük. Én sem barátkoznék ilyen anyákkal.

2010. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy az én gyerekem sem érti mi van ilyenkor, úgy látom rajta, hogy eléggé feszült lesz, gondolom ez természetes. Azért tettem fel a kérdést, mert még annyira friss ez az egész nekem. Már nem járunk a régi helyünkre az agresszív anyuka miatt, és ezen a másik helyen már megint belebotlottam egy ilyenbe, teljesen lefagytam!! Odajött már napok óta beszélgetni hozzánk, elég szimpi is volt, de ahogy lazult a kapcsolat, gondolom úgy oldódott ő is és vette a bátorságot, hogy úgy nevelje a gyerekét, ahogy szokta. Civakodás, csapkodás, sírás, aztán a gyerek csak folytatja azt, amiért kapott, üvöltözés, hát ez nekem nem hiányzik egyáltalán.
2010. szept. 14. 21:07
 6/31 anonim ***** válasza:
Én se tudnék. Elkerülném nagy ívbe, leépíteném a kapcsolatot az tuti.
2010. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Ha időnként rácsap a kezére vagy a fenekére,ha nagyon rossz volt azzal semmi baj nincs(szerintem),de ha valaki rendszeresen veri a gyereket az gáz,nem értem mit értesz ütlegelés alatt.

Amugy vannak olyan gyerekek akik erősebb jellemek és akinél szép szóval semmire nem mész,egy barátnőmnak annyire "rossz" a gyereke,hogy beveri a nagyija orrát,szó szerint,az anyját is üti ha nem kap meg valamit,5 éves szerintem ilyen esetben meg a szigorúság hiányzik.Szóval próbálja nevelni,na ennyi eredménnyel...

2010. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Én is tudom melyik anyuka "gyepálós" és mikor ők ott vannak mi inkább másfelé megyünk. Másfél éves gyerekem ilyen gyepálásokkor csak állt és nézett rám, hogy "mi ez anyaaaaa???"

Nincs nekünk erre szükségünk. És igen, pont van nálunk is olyan kisfiú akit mindenért ütnek. Hát, borzadály rossz gyerek és hiszem hogy javarészt azért lett ilyen, mert kb. levegőt sem vehet szidás, rácsapás nélkül. Az anyja egy idegbeteg, aki a gyereken tölti le minden frusztrációját.

2010. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ütlegelésen azt értem, ha kicsi dolgok miatt, elég gyakran a kezére, lábára, fenekére van csapva. Pl. fel akar emelni egy botot, hozzáér egy utcai kukához, más irányba indul el, mint amerre az anyja menne, le akarja venni a cipőjét az utcán,...hirtelen ennyi jutott eszembe az utóbbi pár napból. Ezek miatt tényleg ütni kell a gyereket? Szépszóval nem lehet meggyőzni, hogy viselkedjen rendesen?

Én még az időnkénti gyerekre csapást sem tudom elfogadni :( És szerintem nincs rossz gyerek! Csak neveletlen vagy nagyon eleven!

2010. szept. 14. 21:33
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Kerülhetsz még olyan helyzetbe,hogy ráfogsz csapni a kezére,anno sokan nem igy akartak gyereket nevelni elhiheted,de van hogy nagyon kiprovokálja a gyerek,vagy szóval semmire nem mész.Mit fogsz tenni ha szép szóval nem mész semmire?Akkor olyan lesz a gyerek amilyen?Nem mindenkinek van nyugodt szófogadó gyereke.

Barátnőm rászokott csapni a fiai fenekére,Megjegyzem van hatása,bár én sem vagyok verős fajta,de emiatt sosem hagynám veszni a barátságunkat.Az ő gyereke ő tudja kiérdemelte e,és ettől még kiegyensúlyozott boldog gyerekek,hogy néha fenéken billentik őket.Le lehet pontozni nyugodtan.

2010. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!