Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentsem? Mi a menete?...

Feljelentsem? Mi a menete? Próbálom röviden. Sosem ütött meg a párom, tegnap estig. Elszakadófélben vagyunk, eddig úgy volt mindent le tudunk rendezni, de nagyon rondán átvert engem és a gyerekeket is. Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Tegnap aztán kiborultam,kiabáltam,sírtam,fenyegetőztem. Tudom,hogy minősíthetetlenül viselkedtem,de egyszerűen elszakadt a cérna,annnyira sokkkolt,hogy ilyen aljassságra képes,ilyen embertelenségre.Megütött,aztán elment a másik hölgyhöz. ma reggel a nagyobbik gyerek szólt,hogy néztem-e tükörbe.Teljesen befeketedett a szemem körül,pedig oldalt a csontot találta el,úgy látszik lehúzódott.Nagyon fáj,alig látok arra a szememre és iszonyú ronda is.Azóta észrevettem,hogy elvitte mindenünket,itthagyottt egy forint nélkül 2 gyerekkkel,egyikük fogyatékkal él,gyesen vagyok vele.Évek óta mindent tűrtem,most nem vagyok hajlandó tovább. Gondoltam irány a rendőrség,feljelentem. De azt mondták vetessek látleletet,nekem meg most arra sincsen pénzem,bárhol kérdeztem mindenütt pár ezer forintért végzik el.Ilyenkor mi a teendő? lemehetek a redőrségre látlelet nélkül is? Hirtelen kérni sincs kitől,talán holnap,de jobb lenne,gondolom én,mielőbb intézkednem. Tegnap óta nem lehet elérni,most meg volt képe üzenni,hogy hogy vagyok? Semmmit nem aludtam,hasogat a fejem és megbénít a tehetetlenség,hogy itt ülök,miközben tudom,hogy lépnem kellene.És itt a gyötrő tudat,hogy az én felelősségem,ha a képen csapásról nem is tehetek,akkkor is én voltam az,aki ezt az embert társnak,apának választottam.Az én hibámból fog mocskosul szenvedni a kicsi,aki rajong az apjáért,bármily keveset is volt vele. Hol volt a józan eszem,mikor figyelnem kellett volna? Az emberek nem egyik napról a másikra lesznek ilyenek.Nem vettem,vagy nem akartam észrevenni és ez alól nem menthet fel senki. elnézést ha hosszú lett.

2013. szept. 20. 09:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a rendőrségre, a jogaid gyakorlása nehogy már pénzbe kerüljön. Jogod van ahhoz, hogyha megütött, segítséget kapj, előbb elmennék a rendőrségre, mert ott lehet hogy meg tudják mondani, mi a menete a dolognak, még láthatóak a sérüléseid, szóval még most kell cselekedni.
2013. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Talán kérdezd meg a rendőrségen, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Mond meg őszintén, hogy orvosra nincs pénzed, mert a párod elvitte az összes pénzeteket is. Lehetséges, hogy ilyen esetben majd neki fogják kiszámlázni a költségeket. Kérdezni nem kerül semmibe.

Esetleg beszélhetnél is vele, hogy hozzon, küldjön vissza némi összeget, mert különben feljelented. Mellesleg el sem tudom képzelni az olyan nőt, aki elveszi 2 gyerek mellől az apját, főleg, hogy az egyik még beteges is. Trágya egy világ van.

2013. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Fújj, mekkora egy undorító ember. Az én apám is ilyen volt, még a temetésére se mentem el...
2013. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A látleletért nem kell fizetni, csak ha el akarod hozni a hivatalos nyomtatványt.

kéred a látleletet, és csak az ambuláns lapot hozod el.


Jelentsd fel!

ha eljárás indul, a már kész látleletet a rendőrség/ bíróság ingyenesen ki tudja kérni. Csak készüljön el...


[link]


"Az orvosi látlelet kiadásának térítési díja 2011-től 3300 Ft, de a látleletet nem szükséges elhozni (és így fizetni sem kell érte). Ez esetben az orvosok által „ambuláns lap”-nak nevezett nyomtatványt adnak, melyet érdemes megőrizni, mert ha később a sértett úgy dönt, hogy indít büntetőeljárást, akkor az ambuláns lap alapján a rendőrség, ügyészség, bíróság az eljárás során a látleletet ingyenesen tudja kikérni. A látlelet árát a 284/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet szabályozza és rendszeresen változik."

2013. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Azonnal indulj a rendőrségre, tedd meg a feljelentést, ők majd hivatalból kérik a látlelet készítést. Ha meg mindenképpen fizetni kell érte, kérjél halasztást rá. Megéri belefektetni azt a pár ezer forintot.

Tudom, hogy most nagyon nehéz helyzetben vagy, de összeszedettnek kell maradnod. Legyél kitartó, add be a válópert és állj a saját lábadra. Sokkal de sokkal boldogabb életet tudsz élni egyedül a gyerekekkel, mint egy ilyen emberrel. Minden jóra fog fordulni, csak végig kell csinálnod! Kitartás!

2013. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vetess azonnal látleletet! Talán elég az is, hogy elmesz az orvoshoz és elmondod, hogy mi történt. Nekik hivatalbol is eljarast kell inditaniuk.


Képletesen irom, de merj támadni/védekezni, különben a még jobban a fejedre nö!

2013. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb írják:rendőrség.

"Hol volt a józan eszem,mikor figyelnem kellett volna? ...és ez alól nem menthet fel senki"

Ezért ne emészd magad. A szerelem elvakít, sok példa van rá. Fogadd el magad, és nem kell felmentés. Így volt, tovább arra kell figyelni, MOST hogy van és hogy legyen a jó a jövőben. Van segítséged? Tudok esetleg valamit segíteni(gyerekre vigyázni? írj privit)-aanna.

2013. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm,nagyon kedvesek vagytok. Igen,tudom,el kell mennem minél előbb a rendőrségre és aztán majd ott hivatalból kell. Most csak arra várok,hogy valaki átjöjjön és vigyázzon a kisebbik fiamra,őt mégse cipelhetem magammal.Anyukámék elutaztak és őt ismerős,szomszéd stb...nem vállalja el az állapota miatt. Már mindenkit felhívtam akit tudtam,most válaszra várok és igyekszem nem halálra rémiszteni a fiamat a szűnni nem akaró zokogásommal. Össsze kelll szednem magam. Próbáltam,hívni,pénzt kérni,kábé annnyira érdeklem mintha szapppanoperát nézne a tévében. Én ezt nem értem ,tegnap előtt este még együtt nevetgéltünk. ki ez az ember? Mindegy,nem gyötröm magam, az nem segít. Próbálok megnyugodni,csak rosssz ez a várakozás. Ha fél órán belül sem ér rá senki,akkor kénytelen leszek vinni a gyereket is,vagy esetleg letelefonálok nem jönnének-e ki ők.Köszönöm a bíztató sorokat,sokat segít most.
2013. szept. 20. 10:36
 9/33 A kérdező kommentje:
Már félrebeszélek/írok...Tehát majd ott hivatalból intézik amit kell,azt akartam az imént. Még egyszer köszönöm mindenkinek.
2013. szept. 20. 10:41
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se emészd magad. Örülj annak, hogy korán felismerted azt, hogy milyen emberrel kötötted össze az életedet és most légy nagyon erős és a gyerekeket igen is védd tőle! Mondanám azt, hogy örülj annak, hogy te kaptál és csak ennyit, nem a gyerekeken töltötte ki a dühét, így az ő lelki világuk viszonylag ép marad!

Mit értek az előtt, hogy védd meg őket tőle? Ne fenyegetőzz, ahogy itt az egyik válaszoló tanácsolta, szerintem amikor már egy férfi kezet mer emelni egy nőre, ráadásul ilyen szinten, akkor azt már egy nő ne próbálja egyedül megoldani!

Sétálj be a rendőrségre és mondd el, hogy szeretnél valakivel beszélni az esetedről és a lehetőségeidről. Segíteni fognak neked! Amíg tettlegességig nem fajul a dolog, addig nem tudnak általában, de így már igen! Mondd el nekik azt, hogy mi történt veled és hogy szeretnéd megtenni a szükséges lépéseket, viszont nincs egy filléred sem erre. Hivatalból kérni fogják a látleletet és ez neked semmibe nem fog kerülni. Ha normális rendőrök kezei közé kerülsz, akkor ők fognak elvinni a kórházba és meg is várnak (nagynénémnél így volt), utána visszavisznek a rendőrségre, felveszik a vallomásod és eljárást indítanak. Komolyabb dologra ne számíts, mert nem követett el súlyos testi sértést, de talán egy figyelmeztetésnek ez is elég a számára, hogy nem tűrsz tovább mindent!! Illetve a válás és gyermekelhelyezés során lesz egy igen súlyos papír a kezedben, ami neked, illetve a gyerekeidnek fognak kedvezni!

Mindenképpen indulj a rendőrségre, még ma!!

2013. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!