Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meglopott a barátom anyukája....

Meglopott a barátom anyukája. Jogos lenne a feljelentés?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok együtt a barátommal de az anyja már idegileg tönkre tett.Mindig minden alkalommal belém köt, beszólogat és semmibe vessz.

15. szülinapomra kaptam apukámtől egy nagyon drága fehér arany nyakláncot.Amikor meglátta rajtam nagyon tetszett neki, először azt akarta (követelte), hogy adjam neki aztán megakarta venni 500(!) Ft-ért.Persze nem adtam és megsértődött. 1-2hét múlva kerestem, mert amugy ritkán hordom, hisz nem mindennapi használatra való és nem találtam.Az egész házat felkutattam, átnéztem a szemetett is de semmi.Már sírva kerestem (ez volt az utólsó ajándékom aputól) Ő meg csak mosolygot a fotelen és mondogatta, hogy milyen szerencsétlen vagyok, jobb lett volna ha Neki adom de nem én inkább elhánytam. Legszivesebben kizavartam volna a lakásból de pont a névnapját ünnepeltük így eltürtem a gonoszkodó megjegyzéseit.

Már teljesen letettem arról, hogy megtalálom amikor felhívott a barátom öccsének a barátnője és elmondta, hogy épp akkor mesélte el a drága anyósjelöltöm, hogy milyen könnyen elcsente a nyakláncom.

A barátom az nap este elment, hogy jól leosztja és visszavegye Tőle de mindent tagadott...aztán a barátom apukája vissza adta és Ő kèrt bocsánatott de Marika néni még majd nem nekem jött amikor összetalákoztunk ma az utcán.

A barátom azt mondja rám bízza, hogy feljelentem-e.Viszont nem tudom, hogy helyes lenne-e, mert vissza kaptam de végülis ellopta és nem 1-2ezer forintos ékszer.

Egyébként rengeteg durva dolgott tett már velem amiket hosszú lenne ide leírni de ha valakit érdekel szivesen elmesélem privátba.

23/L


2013. szept. 21. 19:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes feljelenteni, egyrészt visszakaptad az ékszert, másrészt meg ha megteszed soha az életben nem fognak rendeződni a családi viszonyok. Így még talán van esély rá. Mivel apósodé hivatalosan a lakás, nem sokat tudsz tenni, azt biztos nem, hogy kitiltod onnan anyóst. El kell döntenetek a pároddal, hogy vagy elmentek albérletbe hogy nyugodtan tudjátok élni a saját életeteket és onnan csak látogatóba mentek a szülökhöz, vagy tűritek tovább az anyós kisded játékait, amibe viszont te fogsz "beleőrülni" és ennek következményében a kapcsolatotoknak is vége lehet. Döntsétek el melyik a fontosabb.

Van egy olyan ötletem is, ha após vette a házat a párodnak, akkor nyilván tényleg neki szánta és nem akarnák onnan soha kitenni. Akkor meg lehet kérni az apóst, hogy adja el azt a lakást ahol most laktok, és abból a pénzből ajándékozzon a fiának amennyit gondol. Ehhez tegyétek még a megtakarítást és máris megvan az önerő. Tudom veszélyes hitelt felvenni manapság és nem is akartok, de nem mindegy már akkor hogy az albérletet fizetitek vagy a saját lakás hitelét? Mit veszíthettek? Max az eddig megtakarított pénzt. Mit nyerhettek? Egy békés, nyugodt családi légkört és saját közös otthont.

2013. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!