Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fordított esett: édesanyám...

Fordított esett: édesanyám engem nem annyira szível, Páromat viszont imádja?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon ideges típus, hamar kiabálni kezd, és én mellette ugyan így ezt "tanultam".. én is hamar ideges leszek. Párom családja teljesen ennek az ellentéte.

Sosem veszekednek, sosem vitáznak, mindenki halkszavú, megvárják, míg a másik befejezi a mondatot, illedelmesek.

Anyukám sosem várja meg, míg befejezem a mondandóm, folyton belém folytja a szót, vagy azt mondja: nem érdekel, nem érdekes.

Amikor Párom kezd el mesélni: jaj édes kisfiam mondjad csak, olyan jó, hogy itt vagy NEKEM(?)...

Anyukámnak megjegyeztem, fáj, hogy én csak 2. vagyok.

Ez a helyzet mitől/miért alakul ki?

Mindig csak fordított helyzetről szól a dolog, de én pont mást élek meg.

Egyébként amikor nem volt senkim, akkor szeretet velem beszélgetni, viszont ha lett valakim, akkor háttérbe szorított és elhallgatott.


2013. okt. 22. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Rossz érzéseket próbál benned kelteni. Nem biztos, hogy tudatosan, de tudat alatt sajnos sok ember ilyen. Apám is amúgy szeret engem a maga módján, de annyira csak a saját érdekeit nézi, hogy gondolkodás nélkül áttapos rajtam, felhasznál a bosszúhadjáratához, stb.
2013. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Párom szüleitől egyébként sokat tanultam, és már sokkal visszafogottabb, nyugodtabb vagyok... de azt is mondta már anyukám, hogy velem nem szeret beszélgetni csak Párommal.

Párom egyébként eléggé hallgatag típus, inkább csak hallgat, bológat. Talán ezért szeret anyu vele "beszélgetni"?

én szeretek sok mindenről beszélni.. de pl soha nem kérdezte meg tőlem (amit páromtól MINDIG), hogy mi újság a suliban? hogy megy a munka? hogy vagyok?

Még kisebb koromban se kérdezte meg.. amikor megkérdezi tőlem más akkor hirtelen azt se tudom, mit mondjak, annyira szokatlan a kérdés.

2013. okt. 22. 11:52
 3/20 anonim ***** válasza:

Van fiú testvéred? Nekem ebből a történetből az jön le, hogy nincs és a pároddal próbálja pótolni, mert nagyon szeretett volna egy fút, de nem jött össze.


És lehet, hogy téged is azért kezel így, mert nem fiú lettél.

2013. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

4 lányt szült. Én vagyok a legkisebb

Én is erre gondolok sokszor, hogy emiatt lehet

2013. okt. 22. 11:54
 5/20 anonim ***** válasza:
És a többi testvéredet és az ő párjukat is így kezeli? Vagy csak téged kicsit?
2013. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

állítólag utálja őket, de nővéreim nem szoktak látogatóba se jönni, nem viselik el anyu stílusát és jellemét.

Telefonon 3-4 havonta beszélnek, ha nagyon muszáj.

Én tartom csak a kapcsolatot anyuval, ha tehetem mindennap felhívom és elmegyek segíteni neki a kertbe. Akkor próbálok beszélgetni vele, de érdektelenséget és közönyt mutat.

Ha párom beszél, akkor figyel/fülel.

2013. okt. 22. 11:57
 7/20 Kései Sirató ***** válasza:
Együtt laktok az édesanyáddal? Ha igen, akkor sztem költözzetek külön, legyetek ti ketten a pároddal egy külön család és akkor majd együtt fog kérdezni benneteket, mert ritkán lát majd és akkor majd azt kérdezi, hogy vagytok.. és nem csak 1edül a párodtól kérdezi, hogy hogy van.
2013. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

bár akkor nagyon sokat foglalkozik mindenkivel, amikor lebetegszenek, de amíg nincsen probléma addig semmi érdeklődést nem mutat.

Azt is mondta már anyu, hogy amiért a nővéreim nem keresik ő se fogja őket, és nem érdekli mi van velük...

mintha nem szeretné a gyerekeit.. azt szokta felhozni szeretetként: mennyi pénzt beleöltem ebbe-abba a gyerekbe.

Szerinte a pénz mennyisége mutatja meg a szeretet kimutatását is.

2013. okt. 22. 11:59
 9/20 anonim ***** válasza:

Akkor itt tényleg ez lesz a probléma. (Az én véleményem szerint)

Lehet, hogy nagyon szeretett volna fiút és ezért van 4 gyereke is. Lehet, ha 2. gyerek fiú lett volna nem is próbálkozott több gyerekkel.


Még arra lennék kíváncsi, hol van édesapád a történetből?

2013. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
külön élek tőle 3,5 éve
2013. okt. 22. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!