Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fordított esett: édesanyám...

Fordított esett: édesanyám engem nem annyira szível, Páromat viszont imádja?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon ideges típus, hamar kiabálni kezd, és én mellette ugyan így ezt "tanultam".. én is hamar ideges leszek. Párom családja teljesen ennek az ellentéte.

Sosem veszekednek, sosem vitáznak, mindenki halkszavú, megvárják, míg a másik befejezi a mondatot, illedelmesek.

Anyukám sosem várja meg, míg befejezem a mondandóm, folyton belém folytja a szót, vagy azt mondja: nem érdekel, nem érdekes.

Amikor Párom kezd el mesélni: jaj édes kisfiam mondjad csak, olyan jó, hogy itt vagy NEKEM(?)...

Anyukámnak megjegyeztem, fáj, hogy én csak 2. vagyok.

Ez a helyzet mitől/miért alakul ki?

Mindig csak fordított helyzetről szól a dolog, de én pont mást élek meg.

Egyébként amikor nem volt senkim, akkor szeretet velem beszélgetni, viszont ha lett valakim, akkor háttérbe szorított és elhallgatott.


2013. okt. 22. 11:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

apukám alkoholista, 12 éves koromban elváltak, mert sokat vert engem.

nevelőapámmal él együtt anyukám, érdek házzaságban

2013. okt. 22. 12:01
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo a helyzetem. Engem valamiert kisgyerekkorom ota nem szeret az anyam. Sosem beszelget velem, nem erdekli mit csinalok, ha beszelek hozza nem figyel. A paromat viszont szereti. Azt is mondta a parom ezerszer normalisabb, mint en vagyok.A masik nalunk is mindig penzben merte a szeretetet. Ha neha felhiztam neki hogy bem is szeretett soha, mindig az volt a valasz, hogy akkor nem lenne ilyen jo dolgom. Szoval mindig megkaptam aprosagokat, de szeretetet, torodest nem sokat.
2013. okt. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

utolsó: igen ugyan ez van nálam is.

Amikor mondtam, hogy az ölelés, vagy az hogy mondjuk tanult volna velem, elvitt volna játszótérre (el se vitt soha), akkor talán megtanultam volna mi azaz szeretet.

De mindig azt mondja: ha nem szerettelek volna, nem fizettem volna ki a gyógyszereid... hogy mi? tehát ha kapok gyógyszert akkor az anyai szeretetet is megkaptam?

ő is ilyen.

Még mindig nem tudom milyen amikor egy anya szereti a gyerekét, én nem így fogok tenni a sajátommal.

És párommal olyan nyájasan viselkedik, hogy fáj.

2013. okt. 22. 12:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
12. vagyok! elem is ez van. Az én anyám 8 éves koromig otthon volt velem, addig minden szép és jó volt, aztán elkezdett dolgozni és szép lassan elkezdett megutálni. Mai napig nem értem meg, hogy miért. Sosem puszil, vagy ölel meg, nem dicsér, ellenben a hibáimat előszeretettel sorolja bármikor bárkinek. Most volt a diplomaosztóm, annyit se mondott, hogy gratulálok, cserébe elmentünk ebédelni a családdal, amit mellesleg ő akart, mégis előtte már napokig hallgattam, hogy jaj ez mennyi pénz lesz. Szóval jó szót sosem kapok tőle, csak rosszat. Én is ezerszer megfogadtam, hogy teljesen máshogy bánok majd a gyerekemmel.
2013. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Minek jársz hozzá? Csak magaddal tolsz ki.
2013. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

mert az anyukám, és úgy érzem, hogy köteles vagyok neki segíteni.

bűntudatom lenne, ha nem így tenném...

2013. okt. 22. 13:55
 17/20 anonim ***** válasza:

Biztos tetszik neki a párod, mint férfi...


Komolyra fordítva, sajnos van ilyen, tetszik neki hogy hallgatag és nem szól vissza, mig te mondjuk igen...

2013. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltekintünk egy percre a párodtól, akkor olyan mintha anyukád csak egyszerűen nem tudná kimutatni a szeretetét az emberek felé. Azt mondanám, talán ő is így nevelkedett, a sorsa miatt lett olyan amilyen és ezért bánik ő is így az emberekkel. Szóval hogy ő ilyen és kész, így kell elfogadni és tudni kell bánni vele. De amint azt látni, hogy a párodat viszont milyen figyelemmel és szeretettel veszi körül, máris olyan mintha konkrétan téged nem szeretne. Ez pedig nagyon gáz egy anyától, de sajnos létezik. Ismerek kettő olyan többgyerekes anyukát (az egyiknek 4, a másiknak 5 gyereke van), akik hasonlóan inkább másokkal foglalkoznak ezerszer mint egyszer meghallgatnák a saját gyereküket, vagy inkább kimutatják egy idegennek a szeretetüket mint a saját gyereküknek. Anyukádnak is 4 gyereke van. Talán túl sokat vállaltak anyaként, belebuktak és emiatt szinte levegőnek nézik a gyereküket? Talán a párkapcsolati kudarc (mindkettő elvált, anyukád is) miatt a sok gyereket okolják és az így csapódik le? Olyan érthetetlen... Erőt és kitartást kívánok Neked!
2013. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

igen, a múlt. a sérelmek, a kudarcok tették ilyenné.

tudom, hogy gonosz dolog (de én járok önismereti órákra a gyerekkorom miatt) és néha mondom neki, hogy foglalkozzon ezekkel a dolgokkal, mert örökké ilyen marad.

Én nem bírnék tudatlanul, vakon, szeretetlenül meghalni.

Senki se akar úgy, van aki halálos ágyán döbben rá, mennyit vesztett... és ugyan eléggé fura, hogy én vállalok felelőséget anyukámért, de mégis úgy érzem, hogyha én kapok lelkisegítséget, akkor neki is tudok valamilyen mód segíteni.

Eddig nagyon durva elutasítást és bunkózást kaptam.

Ma is mondtam neki telefonba, hogy amikor nevelőapám kiabál velem, és ő is direkt beszáll ebbe, akkor az nekem fáj, hogy a saját gyerekét mindig szerette leordítani, de soha nem védett meg. Verhetett engem apám akármennyit, azt mondta rá (próbáltam ezt is megbeszélni), hogy: jaj nem kaptál annyi verést, kibírtad nem?

ha az én gyerekemet BÁRKI megütné az nekem fájna, mert az én vérem és nem akarnék neki semmilyen lelkitraumát okozni, senki se tegyen a gyerekemmel olyat, ami később, felnőtt korára sötét utitársként üldözi.

2013. okt. 22. 17:38
 20/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok, akinél hasonló a szitu. Na ez nálunk is detto. Engem ugyan sosem vert az apukám, de jelentős hányada a gyerekkoromnak a szüleim mocskolódásával telt, nem telt el nap úgy, hogy ne ordítottak volna egymással, illetve később nekem mondta mindkettő mennyire aljas és sz.r ember a másik. Mikor ezt mondtam kb. 1 éve anyámnak, hogy nekem ez így milyen rossz volt felnőni, azt mondta jaj már kibírtad nem, más családoknál is előfordul. Hát kösz. Én sosem tenném ennek ki a gyerekeim.
2013. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!