Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a párom mikor...

Mit tegyek ha a párom mikor nem megyek vele az anyjához napokig behisztizik?

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni az anyját, mert egy igazi hárpia.

Folyton kioktat, mindig azt lesi mibe köthetne bele, állandóan a fenekünkbe van.

Nem bír engem, mert "elvittem a fiát".

Kikészülök a szekálása miatt és úgy döntöttem nem megyek hozzájuk, sem a családi összejövetelekre, ahol ő is ott van.

Nem fogok vitatkozni állandóan.

A párom viszont nem állt ki mellettem, csak ül aztán néz, nem szól kettőt sem.

Egyszer rábírtam venni, hogy beszélgessen el anyja fejével, de úgy be volt tojva mintha a halálba küldtem volna.

Az az érzésem, hogy anyuka csak ideig-óráig fejezi be ezt a viselkedést és aztán minden kezdődik elölről.

Mindig ez miatt veszekszünk, mondtam neki, hogy fogadja már el, hogy nem bírjuk egymást, ne hisztizzen. Ő természetesen bármikor mehet, sosem mondtam, hogy ne.

Mit tennétek a helyemben? Most én vagyok a gonosz?



2013. nov. 14. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember,majd szépen belátja egy idő után,hogy ti ketten nem tudtok zöld ágra vergődni,és beletörődik.Persze ha szeret és megért.
2013. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Itt a pároddal is komoly gondok vannak, a helyedben átgondolnám, hogy van-e értelme a kapcsolatnak.
2013. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó megoldás, hogy te nem jársz hozzájuk. Viszont a családi összejövetelekre elmennék, ahol nem csak ő van, mert az tényleg rossz lehet a férjednek, hogy te/ti kimaradtok ezekből.
2013. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Alkalomra illő lenne elmenni. Par órát ki lehet bírni. Mellesleg ha nem mész, azzal csak rontasz a dolgon, hiszen "látod kisfiam, milyen ember ez, magasról tesz a csaladodra". Menj el, keress semleges beszédtémát, ha olyanra terelődik a szó, engedd el a füled mellett.
2013. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Évekig tűrtem ezt a viselkedést, most vagyunk 8 éve együtt és nagy sokára rájöttem, hogy nekem ez nem kell. Te ne várj eddig. Nagy ünnepekkor elmegyek, de csak úgy látogatóba nem és kész. Hagyd ott, ha hisztizik. Így nem lehet semmit megbeszélni. Én igazából csak közöltem, hogy nem megyek és kész. Rosszat mondani egy anyára nem kell, ne szidd, csak ne menj el.
2013. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem szidom, egyszer elmondtam mi a bajom és hogy én nem megyek a továbbiakban.

Viszont azért sem szeretek menni, mert a család többi tagja se nyit felém, mindenki inkább mással beszél, mint velem. Na most ha ők idegenként kezelnek, én is idegenként fogok viselkedni.

Nem tudom, hogy most ők összeesküdtek ellenem és nem is akarnak elfogadni vagy csak szimplán nem érdeklem őket?

Olyan társaságba minek menni, ahol az ember csak zavarba van és alig várja, hogy mehessen haza?

2013. nov. 14. 09:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy nagyobb ünnepekre talán elmennék, de ha ilyen a család, hogy senkivel nem igazán jó a kapcsolat, akkor érthető, ha nem mész.

Ezt a párodnak meg kellene értenie és szerintem bele is nyugszik előbb-utóbb. Ami egyáltalán nem megy, azt nem kell erőltetni.

Én a másik oldalon vagyok, nekem apukám nem jön ki a párommal, hiába beszéltem vele, hogy kicsit legyen engedékenyebb, hajthatatlan már évek óta. A család többi tagjával jó a viszony, úgyhogy a párom nagyobb ünnepekre (évente kb. két alkalom) eljön velem, de amúgy nem igazán. Én teljes mértékben megértem. Ha meg akarom látogatni a családot (én sem túl sűrűn megyek, mert messze lakunk), elmegyek egyedül és kész.

2013. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nezd, te is erolkodhetnel egy kicsit. De ugy tunik, nem akarod....
2013. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
"behisztizik" Úristen, milyen szavakat használsz???
2013. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De mit erőlködjek?

Alap, ha vendégem van odafigyelek rá, nem?

Meg akit meg szeretnék ismerni, arról érdeklődök. Ez nem történt meg.

Anyós olyan, hogy alapjáraton beszél mindenről és nem is kell kérdezni. Csoda ha szóhoz jutsz mellette.

Csak az a lényeg, hogy ő mit mond...

2013. nov. 14. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!