Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom anyuci pici fia....

A barátom anyuci pici fia. Tanácsokat szeretnék.! Valaki esetleg tud segíteni?

Figyelt kérdés
23 éves a barátom,anyuci pici fia,mivel első szülött gyermeke. Minden mindig úgy van ahogy anyuci akarja és kiakasztó. Amikor megismerkedtünk az anyja tiltotta tőlem,mert féltette,és nem akarta hogy mi együtt legyünk. Végül bele nyugodott (2 hónapba telt) és elfogadta hogy a fia már nem csak az övé. Nagyon utál még mai napig is. Egy városba lakunk,de csak hétvégenként tudunk találkozni mivel kollégista vagyok. Tegnap este jöttem haza mert nincs ma suli,a barátom eljött elém,és megkérdeztem hogy ma (mármint tegnap) velem-e alszik. Ő azt mondta hogy nem,és mindenre hivatkozott csak arra nem hogy az anyja nem engedte meg neki. miután már 3 órája mondogattam neki felhívtam az anyját ( három negyed 9 körül) hogy itt-e aludhat a fia. ( elég cink már az is hogy egy 23 éves férfi anyját meg kell erről kérdezni. ) Ő azt válaszolta hogy a fiának fél 9-re itthon kellett volna lenni-e és nem aludhat velem MERT : túl sok az együtt alvásból ( szombat este szoktunk csak együtt aludni),van mindenkinek saját ágya és nem kell a másikéba menni,és konkrétan majd nem azt mondta hogy nem akarja hogy a fia felcsináljon,csak ő körbe kerítve mondta ezt el.. Hát azt hittem hogy padlót fogok.. Ez még oké,de mikor anyuci megmondja hogy mikor hova mehetsz,hánykor kelsz fel,mehetsz-e buliba vagy esetleg a barátnődhöz hát akkor kitudok akadni.. Valaki segítsen mit tegyek??? Választás elé nem tehetem mert még is csak az anyja,meg otthon lakik. De nagyon elegem van az egészből,még is szeretem és nem tudok elhagyni..
2013. nov. 15. 09:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Ha asszisztálsz ehhez, megérdemled. De sok jóra ne számíts! Ez csak rosszabb lesz.
2013. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes, hogy az ilyeneknek, mikor én voltam ennyi idős még barátnője sem volt. Változik a világ, pedig alig vagyok 10 évvel idősebb:-) Vagy pedig sajnos olyan rossz a felhozatal, hogy ez még jó partinak számít.

A nők lehetnének igényesebbek. Azt mondják, hogy a férfi a nők miatt teljesít jobban.

Kedves Hölgyek! Rakjátok magasabbra a mércét, mert hanyatlik a társadalom!

2013. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Azt mondod, hogy anyuka két hónap alatt belenyugodott, hogy együtt vagytok. Majd a történeteddel bebizonyítottad, hogy ez mégsem így van...a legnagyobb baj, hogy az ilyen nők sosem fognak belenyugodni és ha ebben még a pici fiúk is támogatják, akik nem nem képesek a saját sarkukra állni, akkor reménytelen a helyzet. Mi lesz később??? Összeköltöztök, összeházasodtok, amiért meg kell majd harcolnod. Anyuka mindig ott lesz, hogy pici fiát pátyolgassa, mert -meggyőződése szerint- nem tudsz főzni, mosni, takarítani...Aztán ha ott lesz a gyerek... ááá belegondolni is rossz!!!
2013. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben nem anyuci a leggázabb, bármennyire is őt szeretnéd bűnbaknak feltüntetni, hanem a pici fia, akinek mindent a szájába kell rágni, hogy mikor, hol, mit, kivel, stb. Ha vele maradsz, és pár év múlva rájössz, hogy csak az idődet pazaroltad, akkor csak magadra haragudhatsz majd. Elgondolkodtató, hogy elég egyöntetűek a válaszok...

Igen, ez csak rosszabb lesz... Ha lesz 3 gyereketek, ő majd akkor is anyuci kénye-kedve szerint fog rohangálni.

Mindezt úgy mondom, hogy nem vagyok anyósellenes. Őszintén remélem, hogy én nem fogom ezt tenni a pici fiammal.

2013. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Anyukát el kell küldeni a halál f...ára. Legalább te legyél tökös, ha a párod nem az. Ha a párod nem áll ki melletted anyucival szemben, akkor hagyd a fenébe, majd lesz jobb!
2013. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele telefonon,kicsit osztottam is az anyja miatt. Megmondtam neki hogy ma beszélni szeretnék vele,azt mondta 1 körül eljön hozzám. pontot teszek a dolgok végére.
2013. nov. 15. 11:56
 27/39 anonim ***** válasza:
Apósom próbálkozott hasonlóval, csak akkor a férjem 25 éves volt. Napokig nem volt hajlandó vele szóbaállni, ha valami nem úgy történt, ahogy ő gondolta :( Sajnos csak a leszakadás a megoldás, ha a barátod is akarja a kapcsolatot.
2013. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben voltam, és nekem is ráment a fiatalságom, mint egy másik hozzászólónak is. Azt hittem, esküvő után más lesz. Nem lett. Aztán hogy gyerek után más lesz. Nem lett. 2 éves volt a gyerekünk, mikor elhagytam. Akkor is anyu pici fia volt, meg azóta is az, 46 évesen. Akit így neveltek, az ilyen, és kész, sosem fog változni. Én anno hiába tettem meg mindent, hogy ez a helyzet megváltozzon. Mikor sikerült eleget érvelnem és igazat adott, utána azt vettem észre, hogy eltávolodik tőlem, mintsem az anyjával lazítson a kapcsolaton. Reménytelen helyzet, hidd el. És nem a fiú hibája, hanem az anyjáé, aki így nevelte!
2013. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért majd írd le mi történt, mi volt!
2013. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Annak van igaza, aki szerint anyuci pici fia a "leggázabb" a történetben. De végül is ha belegondoltok, milyen legyen.

Eddig nyilván nem sokszor kellett magától döntést hoznia, mert ott volt mögötte anyuci, aki mindent megcsinált helyette, mindent megszabott neki. Szegény így szocializálódott, teljes mértékben anyucitól függve. És anyuci élvezte ezt a helyzetet, ő volt az egyedüli nő a kisfia életében, gyakorlatilag nélkülözhetetlen.

Aztán jöttél te és jól bekavartál. Három lehetőség van.


1. Folyamatosan küzdesz anyucival (mert ő feladni úgysem fogja, nála úgysem leszel soha jó), és próbálod meggyőzni a párodat, hogy szakadjon le az anyjáról. Szerintem ez évekig is eltarthat a helyzetből kiindulva.


2. Valami csoda folytán a párod úgy dönt, hogy szeret annyira, hogy a háttérbe szorítsa az anyját. De attól még nem lesz egy magáért kiálló, lehetőségeket kereső férfi, akire te majd mindenben számíthatsz. Szerintem maximum anyuka helyét veheted át, és pátyolgathatod, megmondhatod, mit csináljon, meg küldheted jobbra-balra. Az ember 23 évesen már nem változik túl sokat.


3. Menekülj!! (persze azért előbb beszéljétek meg a problémákat, de szerintem ezen túl sokat javítani nem lehet)

2013. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!