Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti most mit reagálnátok erre?

Ti most mit reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy nemzetközi bankszmlája,mivel külföldön élünk igy az anyja neve is szerepel a számlán,csupán azért ha bármi gond van vagy intézni kell valamit és mi nem vagyunk otthon őt is megkérheti a párom,hogy bemenjen helyette stb.

Pár hónappal ezelőtt a párom 1 nagyobb öszeget tett a számlára.Megbeszéltük,hogy a fiúnknak fogjuk ezt a pénzt félretenni és gyűjteni hozzá.Most másfél éves.

Ma felhivta az anyját,hogy az intézni való dolgot megbeszéljék és kiderült,hogy az anyja vásárolt elektromos ágymeleigőt meg jár folyamatosan termékbemutatókra,ott is minden xart.Az is kiderült,hogy 250ezer lett volna a végösszeg de mivel elnézett valamit igy 500-nál állt meg.

Teljesen kiborultam,hiszen semmi köze nincs ahhoz a pénzhez,a mi tartalékunk és még ha rezsire venne le pénzt vagy ilyesmi az oké,de fél milliót ilyen xarokra költött el.

Most hogy álljak ehhez az egészhez,azon kivűl,hogy elásnám élve?


2013. nov. 19. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
letiltanám a számláról... és másnak adnék jogot aki intézkedhet helyettetek... megkapná a magáét tőlem is... nem is értem hogy képzelte...
2013. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akad nála jobb kezes is. :)

Én biztos nagyon kiborulnék, sajnos én anyukám is hajlamos ilyen hülyeségekbe belemenni, és már akkor kiborultam, amikor 20 rugót kiadott ilyen marhaságokért.

Úgyhogy szerintem jogos a felháborodásod.

2013. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én azonnal letiltanám a számláról és megkérdezném, hogy mikor és hogyan szándékozik visszafizetni.
2013. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utólag már valószínűleg a pénzt nem fogjátok visszakapni, hiszen ha lenne ennyije akkor nem a párod számlájáról vette volna el. Viszont az biztos, hogy a továbbiakban nem szabad hozzáférést biztosítani a pénzetekhez. Ha ennyi pénzt elköltött ilyen fölösleges dolgokra, akkor valószínűleg komolyabb gond is van nála, talán pótcselekvés, vagy így kompenzál valamit. A legjobb lenne ha a párod beszélgetne vele erről, ő valószínűleg jobban kezelné (mindenkinek egyszerűbb a saját szülőjével beszélni), és kérje meg hogy amit még vissza lehet váltani azt küldje gyorsan vissza, így talán a pénz egy része menthető.
2013. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jött le, hogy egy MEGTAKARÍTÁSI számlához minek anyósodnak is hozzáférés? Mi az a dolog, amit neki intéznie kell ezzel? Vessetek magatokra, ha zsé kell valamire utaljátok át a saját számlájára, vagy a gyereknek nyissatok saját számlát. A mi megtakarításunk külön számlán van csak nekem van hozzáférésem, így mindig tudom mi vele a helyzet. A lakossági folyószámlánk közös a párommal. Tiltsátok le azonnal a számláról és komolyan elbeszélgetni vele. Egyébként nem veszett fejsze nyele visszaszedni a termékbemutatós lóvéknak, mert ezek a mai szabályozások szerint illegálisak. Így könnyen támadhatóak, csak sokan szarnak rá. Ennyi pénzért érdemes lenn egy ügyvédet megkérdezni. Ha csak a felét visszaszedi tisztán, akkor is "jól" jártok.
2013. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én sem értem, hogy attól, hogy külföldön laktok, miért kell anyuka is a számlára? KÜlön család vagytok nem? És szerintem ez független attól, hogy hol laktok, ha itthon, akkor is lehet olyan gond, hogy nem tudtok bemenni a bankba. Mi sem adjuk meg a bankszámlát senkinek, a szülőknek sem. Azonnal le kell tiltani, már szinte mindent lehet netbankról intézni, nagyon ritka, ha valamiért személyesen kell bemenni.

azért én is kíváncsi lennék, hogy mikor adja vissza. A párod ehhez mit szól?

2013. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Meg van az okunk rá amiért ő is szerepel a számlán,nem részleteztem direkt mert ez magánügy.Visszafizetni semmiből nem fogja,mivel nyugdijas,nincs miből.

Amúgy ezért ez elég szomorú,hogy a saját anyjában sem bizhat meg az ember,ezért is lett ő megjelölve,nem más mivel az anyja.Egy távolabbi rokont nem adtunk volna a számlához természetesen.

Párom is ki van akadva,de nem annyira mint én,mivel mégis az anyja,én ahogy irtam élve elásnám,még szerencse,hogy elég nagy köztünk a távolság.

Nem tudunk semmit visszavonni,mert már aláirt 1 szerződést valamelyik társasággal,igy lett a 250-ből 500ezer,mert annyira hülye,hogy el sem olvasta mit ir alá,igy rásóztak 2 elektromos gyapjú baromságot.

Azzal takarózik,hogy majd nekünk adja és milyen jó lesz majd ha ott leszünk nála valamikor.Pfff.

2013. nov. 20. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem régen történt sos írjatok a fogyasztóvédelmi fórumnak, mit lehet tenni!


[link]

2013. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akarmilyen szerzodest irt ala, mindig van egy visszaut. Csak az a nem mindegy, hogy mikor tortent.
2013. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!