Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósomék zsinóron rángatjá...

Az anyósomék zsinóron rángatják a férjem!? (Kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Főleg az anyósomról van szó, após még tűrhető.


Néhány utcányira lakunk egymástól és folyamatosan beleszólnak mindenbe, állandóan elvinné a fiúnkat, állandóan ebédet küld, pedig minden nap/minden másnap főzök, minden nap valami idiótasággal áthívják a párom, "csak 10 perc az egész" 2 óra múlva ha felhívom, hogy hol van akkor mondja, hogy még megcsinálják ezt is, azt is és majd jön. (a kapcsolatunknak sem jó, de a fiúnknak sem.)

Ez napi szintű, szinte sosincs itthon, pedig fél3kor már itthon van, eszik és már megy is, persze a jószágok az én nyakamon vannak, a tüzelőt is nekem kell behordani, begyújtani, fát vágni, megcsinálom hisz a gyerekem érdeke legfőképp, de ha már van egy férfi a háznál... Na mindegy. Természetesen neki nem hánytorgatom fel, mert mindig hulla fáradtan ér haza onnan.



Most például azon megy a vita, hogy van üzleti előfizetésünk és van egy felesleges kártyánk ami a párom nevén van, én a legjobb barátnőmnek szeretném adni és a férjemnek sincs kifogása ellene, anyósom meg kitalálta, hogy az ő anyjának kell a kártya (3 éve van kint ez a kártya, 3 évből 2 évig állt a kártya a szekrényen és ott porosodott, addig nem kellett, de most, hogy nekem kell a kártya, most egyből kell nekik is. )

Na most mivel én közöltem, hogy a saját kártyánkról majd Mi rendelkezünk ezért közölték, hogy akkor kérik vissza a párom előfizetését. (apósnak 4 kártya van a nevén, nekünk már csak 3at adtak ki, a párom egyik kártyája nálam van a másik az após anyjánál, a harmadik meg amit odaadnék a barátnőmnek, apóséké: anyós/após 1-1 meg a 2 gyereknek 1-1 és ezzel zsarolják.

Hogyan kezeljem a helyzetet?

Sajnos annyi mindennel megcsinálták már ezt, és soha nem tudtam helyesen lereagálni, az anyósom elég buta, vitatkozni felesleges vele, mert úgysem fogja fel még azt sem, hogy hogy is vannak a kártyák.

Annyira tele a hócipőm, nem tudom, hogy mit és hogyan kellene tegyek, hogy jó legyen.


2013. nov. 28. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Mi 6 utcàra lakunk anyóséktol.de az elejétől kezdve nem adtam lehetőséget arra hogy felhànytorgassanak dolgokat. Ezért én sosem kérek, ha kell adok.sziveséget sem kérek pedig nem rossz emberek csak én nem szeretném ha később a fejemhez lenne vágva akármi.

Most hogy már benne vagy a dologban nyakig, azt tanácsolom probàlj meg leszakadni róluk. Ha kártyákat add vissza, old meg a magad anélkül hogy nekik bármilyen beleszolàsuk lenne. A férjednek is mond meg: ez igy nem jó, egyszer kétszer oké ha segit de ne csináljunk ebből rendszert. Legyen a családjával is.kerek perec meg kell mondani mert az ilyen fajta emberek nem értenek a célzàsokbol.sok sikert és kitartás.

2013. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

"Természetesen nem hánytorgatom fel neki" - hát nekem meg az a természetes, hogy mindent megbeszélek a férjemmel és nem magamban puffogok.


Leülsz nyugiban a férjeddel és megbeszélitek, hogy kedden és szombaton jöhet anyós unokázni és heti 1x megy a férjed segíteni, ha időben szólnak. De váratlanul nem jönnek, ha telefonálnak hogy most kell segíteni akkor nem értek rá. Miután ezt megbeszéltétek egymás közt, EGYÜTT elmondjátok anyósodnak is. Ha bejelentés nélkül jön, nem engeded be.

2013. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Először is a férjeddel kell megbeszélned/megértetned, hogy neki a gyereke (a saját családja) érdekei a legfontosabbak, ti értetekért kell mindent megtenni, a szüleinek pedig segítsen akkor, ha marad az otthoni fahordás és egyéb teendők után ideje és energiája.

Másodjára pedig, ha nem engedte belelátni a saját dolgaitokba, akkor nem fognak beleszólni! Ha nem mondod el nekik, hogy kinek mit szeretnél ajándékozni, akkor nem találnak ki helyette mást.

Nálunk is szeretnének belelátni a szülők a dolgokba, de semmit nem beszélünk meg velük, mert nem kellenek a jótanácsok.

2013. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
* engedte=engedtek
2013. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj meg de én ezt eddig sem bírtam volna. Nagy hiba volt ezt az egészet az elejétől engedni és nem szóvá tenni. A férjemmel is ugyanezt csinálták míg otthon lakott, de amikor külön mentünk az első feltételem az volt hogy én vagyok az első és a kapcsolatunk. Nincs futkosás, nem engedjük tovább a kihasználást.

Én a kártyát a fejükhöz vágná vigyék a francba. más is vesz sima lakosságit és ugyanúgy ingyen beszélünk. Nem vagy arra rászorulva.

Egyszerűen neked első körben a férjeddel kell tisztázni a helyzetet. Valaki nagyon jól leírta heti egy nap van a segítség akkor sem fél délután és akkor ha előre szólnak és nincs programotok.

2013. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek!

Az após kártyája ami a páromnál van már 7 éve van kint, mi 4 éve vagyunk együtt, úgyhogy ezen már nem tudok változtatni.

2013. nov. 28. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Itt a megoldást a férjed jelentheti. Magyarázd el neki kedvesen és érthetően, hogy el kell szakadni a szüleitől a mindennapokat illetően, mert neki már saját családja van. Ez azt jelenti, hogy napi szinten lehet velük kapcsolatot tartani, ha bajban vannak segíteni nekik, de nem jelenti azt, hogy minden munkát minden nap ott csinál meg, a saját otthonát, feleségét és gyerekét meg elhanyagolja. Mert ő már elsősorban férj és apa és csak másodsorban gyerek. Ha a férjed ezt megérti és a gyakorlatban is alkalmazza, akkor megoldódik minden.

Amúgy a kártyás sztorival meg vigyázz, azért ne ess át a ló másik oldalára. Mindenben első a család és csak utána jönnek a barátok, ismerősök távoli rokonok. Ha van egy fölös kártya előbb adnám oda anyósnak mint a barátnőmnek.

2013. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Jól ismerem az ilyen szülői hozzáállást sok mindent nem tudsz kezdeni maximum saját előfizetést új számmal. Nem nagy dolog meglehet oldani. Ha jól értelmezem akkor mind a négy szám após nevén van vagyis hivatalosan az övé. Amúgy én sem örülnék ha a nevemen lévő kártyát megkapná egy családtagom barátja. Az az egyetlen jó megoldás ha függetlenedtek tőlük teljes mértékben akkor talán elkezdenek pánikolni, hogy elveszítik a gyereküket/unokájukat és kicsit megváltoznak. Ha mégsem akkor is nyugodtabb életetek lesz. Nekem hasonló a helyzetem csak a saját szüleimről van szó és bevált ez a taktika. Ha a férjed nem áll a te pártodra maximálisan akkor felesleges belekezdeni.
2013. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem sikerült jól megfogalmaznom.

A kártya, amit a barátnőm kapna az a páromé, ahhoz az anyóséknak semmi közük.


Az én kártyám a páromé, a felesleges kártya is az övé és a párom nagymamájáé is a miénk(após anyja)


A párom kártyája, amit használ, az apósomé

anyósé az após nevén van

sógoromé is após nevén

apósé is a saját nevén van.

Remélem így érthető.

Ahhoz a kártyához, amit a barátnőmnek szánok semmi közük hozzá, az a párom nevén van, ezért vagyok felháborodva.

2013. nov. 28. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

Itt nem a kártyákkal van a baj. Sajnos a pároddal. Nem te és nem is a gyerek neki az első, nem tudott elszakadni. Itt csak az lehetne a megoldás ha ő mondja azt a szülőknek hogy bocs de most nem, mert a Klárival ma közös vacsorát terveztünk. most a gyerekkel kirándulni megyünk stb...

Én nagyon felháborítónak tartom hogy ha egy férfi arra sem képes hogy begyújtson és fát vigyen be. Nálunk az ilyen dolgokat a férjem csinálja, és mire hazaérek a munkából már jó meleg van a házban.

Szóval kérdező ne a kártyán agyalj mert az lényegtelen( ha a tietek akkor odaadod annak akinek akarod) hanem a kapcsolatotokon gondolkodj el, hogy ez jó e neked és a gyereknek hogy mindig utolsó vagy, mert sajnos még második sem. Jó ez így , hogy nem tudtok közös programokat szervezni? Jó hogy mindig valaki irányít, jó az hogy alkalmazkodni kel egy csapathoz mikor külön éltek? Sajnos nagyon nagy gondok vannak nálatok, ami huzamosabb ideig így nem elfogadható, előbb utóbb besokalsz, és szétmentek. A férjed meg mehet vissza anyukához. Szerintem mutasd meg neki a válaszokat, talán észhez tér. Ja és te ne tegyél semmit hogy jó legyél. Tegyenek ők.

2013. nov. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!