Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósomék zsinóron rángatjá...

Az anyósomék zsinóron rángatják a férjem!? (Kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Főleg az anyósomról van szó, após még tűrhető.


Néhány utcányira lakunk egymástól és folyamatosan beleszólnak mindenbe, állandóan elvinné a fiúnkat, állandóan ebédet küld, pedig minden nap/minden másnap főzök, minden nap valami idiótasággal áthívják a párom, "csak 10 perc az egész" 2 óra múlva ha felhívom, hogy hol van akkor mondja, hogy még megcsinálják ezt is, azt is és majd jön. (a kapcsolatunknak sem jó, de a fiúnknak sem.)

Ez napi szintű, szinte sosincs itthon, pedig fél3kor már itthon van, eszik és már megy is, persze a jószágok az én nyakamon vannak, a tüzelőt is nekem kell behordani, begyújtani, fát vágni, megcsinálom hisz a gyerekem érdeke legfőképp, de ha már van egy férfi a háznál... Na mindegy. Természetesen neki nem hánytorgatom fel, mert mindig hulla fáradtan ér haza onnan.



Most például azon megy a vita, hogy van üzleti előfizetésünk és van egy felesleges kártyánk ami a párom nevén van, én a legjobb barátnőmnek szeretném adni és a férjemnek sincs kifogása ellene, anyósom meg kitalálta, hogy az ő anyjának kell a kártya (3 éve van kint ez a kártya, 3 évből 2 évig állt a kártya a szekrényen és ott porosodott, addig nem kellett, de most, hogy nekem kell a kártya, most egyből kell nekik is. )

Na most mivel én közöltem, hogy a saját kártyánkról majd Mi rendelkezünk ezért közölték, hogy akkor kérik vissza a párom előfizetését. (apósnak 4 kártya van a nevén, nekünk már csak 3at adtak ki, a párom egyik kártyája nálam van a másik az após anyjánál, a harmadik meg amit odaadnék a barátnőmnek, apóséké: anyós/após 1-1 meg a 2 gyereknek 1-1 és ezzel zsarolják.

Hogyan kezeljem a helyzetet?

Sajnos annyi mindennel megcsinálták már ezt, és soha nem tudtam helyesen lereagálni, az anyósom elég buta, vitatkozni felesleges vele, mert úgysem fogja fel még azt sem, hogy hogy is vannak a kártyák.

Annyira tele a hócipőm, nem tudom, hogy mit és hogyan kellene tegyek, hogy jó legyen.


2013. nov. 28. 08:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is így működött nagyon sokáig, tudom mennyire rossz amikor nincs privát szféra, gondolom családosként még nehezebb. Szerintem párod fáradtsága ellenére jó lenne ha egyszer leülnél vele megbeszélni a dolgot és elmondani, hogy a gyerekének és neked is legalább annyira szükséged van a segítségére mint a szüleinek.

Én a helyetekben minimum elfelezném a hetet, pl. csütörtökig szóljanak a szülők ha kell segíteni, aztán hétvégén hagyják a párodat családozni-pihenni-végezni az otthoni dolgát. Én a kártya témán nem állnék le vitázni ha már most zsarolnak, hagynám hadd vigyék, de soha többet nem szólnék nekik semmiről amit másnak akarok adni.

Most én is így próbálom megakadályozni hogy anyósék bármibe beleszóljanak, mindent csak utólag mondok el, mikor már el van intézve.

2013. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A férjeddel lenne ideje megbeszélni hogy első a családi ház és teendői, azután a szülők, szülői ház. Majd el jön annak is az ideje, amikor tényleg első helyre kell tenni a szülői ház teendőit, amikor betegápolást-gondozást kell végezni, mert megöregednek, netán ágyonfekvők lesznek. Mindaddig, amig nincs úgy, illő lenne belátni a férjednek is, hogy mégis csak te vagy a felesége. Attól még lehet rendezett és jó a szüleivel a kapcsolata, amiért ti vagytok első helyen.

Valahogy beszéljetek róla. Ha csak magadban tartod, senki nem tudja, honnan is tudhatná mi a gondod ? nekem is roszul esne, ha nem tudná a férjem a helyes sorrendet.

2014. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!