Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit csinálnátok hasonló...

Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben? Húgom csak akkor keres, ha kell neki valami. Amúgy le se sz*r.

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy nekem van jó fizum, stabil kapcsolatom, nyugodt életem, van "miből" adnom. Ő, 22 évesen még nem jött egyenesbe, kevés fizetés, nem tud kitörni otthonról, zűrös párkapcsolat... Na de akkor is, miért csak akkor keres, ha szüksége van rám? Jól esne a szeretete. Nem hív, nem ír, nem válaszol, leráz! Ha gondja van, derült égből jön, itt ragad, napokig itt alszik, eszik, mos, stb. Aztán eltűnik...

Fontolom, hogy többen nem segítek. De akkor én lennék a rossz, aki megtehetné, hogy segít, mert tényleg nem tart semmiből. De úgy érzem, elvárhatnék ennél többet. Sajnálom szegényt, de nem jó érzés kihasználtnak lenni. Szerintetek?


2013. okt. 25. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz lesz megállni, de ne segítsd ki akkor sem ha nagy a baj. Tudom milyen, nekem is ilyen volt a testvérem, aztán mikor látta, hogy már nem kapaszkodhat belém, mert leállítottam utána békénhagyott.
2013. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki így, kerek perec. Ha nem kellessz akkor mikor nincs baja, ne kelljél akkor sem, ha probléma adódik.
2013. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj vele erről és ne virágnyelven, célzásokkal, hanem úgy, hogy értse.
2013. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nem könnyű, úgy érzem, ha elbeszélgetnék vele, megsértődne, és nem keresne. Szóval nem az a része változna a dolgoknak, hogy többet adna magából, hanem elveszíteném a tesómat. :( Abban reménykedek mindig, hogy idővel benő a feje lágya, és majd rájön, ki volt mellette a bajban... És akkor nem volt hiába...
2013. okt. 25. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb mint a férjem nővére. 34 évesen még mindig életképtelen. Azzal segitesz neki ha hagyod a saját kárán tanulja meg a dolgokat. Ha mindig kihuzod a sz@rbol, ha mindig van hova menni , van aki megoldja helyette a dolgokat, mi lesz 10 év múlva?
2013. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hív, nem ír, nem válaszol, leráz!"

És ezt a viselkedést te még "jutalmazod" is... így sosem fog változtatni. Legközelebb amikor kér, mondj nemet, mondd el azt is, hogy mit várnál tőle.

2013. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát...attól, mert rokon, még nem muszáj szeretnie is. Te meg papucs vagy, mert hagyod magad. Én már rég elzavartam volna. Mondd neki, hogy ne csak akkor jöjjön, ha kell valami.
2013. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A lelkiismeretem miatt nem fogom elzavarni, majd elbeszélgetek vele legközelebb. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 26. 10:00
 9/10 anonim válasza:
25%

Sosem lehet tudni, hogy mikor lesz szükséged a hugod támogatására. 1-2 jó szóra, testvéri ölelésre. Nem tudod elviselni, hogy távolságot tart a hugod?Csak az idősebb és okosabb nővéreként kezel.Szerinted milyen egy ideális nővéri viszony? Szoros volt a viszonyotok valaha is?

Ha szoros lett volna a viszony, most nem kellene azon agyalnod, hogy "vajon, ha elmondom ami bánt, faképnél hagy és nem áll velem többet szóba?" Ha sosem volt igazán közvetlen és nyílt a hang köztetek, tedd meg az első lépést a megismerés útján és vállald fel a véleményed.Legalább annyira szüksége van a hugodnak rád, mint neked őrá.Eltéphetetlen kötelék.Az érzelmi zsarolásnak ne engedj semmi szín alatt.Lelkiismereti kérdés?...Ugyan!A nyugalmas életed unalmas? Az a sejtésem, hogy lenne mit elmesélned neki mostanság, de a nagy testvéri tekintélyféltés és büszkeség gúzsba köt.Sajnálom, de ez nem a kis hugod sara. Unalmasnak tartod a nyugalmas életed az ő fordulatos élete mellett?...22 éves kislány, csak fel akarja magára hívni a környezete figyelmét.Nőj fel a nagytesó szerepre, mert valójában benned sem bízhat meg a hugod, ha a háta mögött fórumokon keresztül gondolkodsz el azon, hogyan rázd le magadról a felelősséget.Legjobbakat!

2013. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy le se sz*r."

Dehogynem...

2013. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!