Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan értessem meg Anyósommal...

Hogyan értessem meg Anyósommal, hogy nem kellene így féltenie a fiát?

Figyelt kérdés
Anyósom nem örül annak, hogy férjem a jelenlegi munkahelyén dolgozik. Ugyanis van egy kis pszichés problémája (gyógyszerrel egyébként teljesen tünetmentes), de egészségesek között dolgozik, napi 10 órát és hétvégén is nagyon sokszor dolgoznia kell, fizikai munkát végez. Imádja a munkahelyét, jól keres, jó a kollektíva, tehát jól érzi ott magát. De Anyósom nagyon félti, hogy sokat dolgozik és nem örül az egésznek. Szerintem rám is haragszik, hogy támogatom férjemet abban, hogy maradjon ezen a munkahelyen. (Bár nem mutatja ki, hogy haragszik rám emiatt). Hogyan értessem meg Anyósommal, hogy ne féltse annyira a fiát és ne kezelje gyerekként már, hanem felnőttként? Egyébként 29 éves a férjem. Ötletek?

2013. dec. 1. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
anyósodnak meg kell mondani, hogy a gyereke felnőtt férfi, tud felelősséget vállalni a döntéseiért.
2013. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A férjednek kéne megértetnie az anyjával, hogy 29 éves és nem 9, értékeli a törődést, de képes önálló döntést hozni arról régóta, hogy neki mi a jó és mi nem. Avval inkább csak ártanál szerintem, ha ebben te foglalsz állást, ennyi ésszel az anyuka még azt is kitalálhatja, hogy te kényszeríted ebbe az ő pici fiát vagy valami hasonló elmebaj.
2013. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyósod nem kezdeményez emiatt nyílt vitát, akkor nem hiszem, hogy neked kellene robbantani egy konfliktust. Ne értess meg senkivel semmit.
2013. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gömbicica ***** válasza:
47%

most én mint anyós (mármint férjed édesanyja) szemszögéből nézem a dolgot.

nem munkahelyi dolog miatt adódott a pszichés problémája esetleg?

az, hogy valaki nap 10 órát fizikai munkát végez, és hétvégén is sokszor dolgoznia kell szerinted jó dolog?

mint anya joggal aggódnék, akár mennyire nem 9 éves a gyerekem.

szereti a munkahelyét? az jó dolog. (bár nem tudom mit lehet szeretni napi 10 órás munkaidőn plussz hétvégi melón? mikor él egyáltalán ez az ember?)

Ha Te meg támogatod, ezt az őrült tempót, plussz a hétvégi dolgokat is, akkor én mint anya elgondolkodnék azon, hogy vajon miért is van a feleség a fiam mellett? A jó fizetéséért? Lévén ez a munkatempó kiszivja az emberből még a lelkét is((((

Tudod az idősebbek nem okosságuk által, hanem tapasztalatukból kifolyólag viselkednek sokszor ugy, ahogy, ami a fiatalnak általában marhára nem tetszik. Nem bántásból, vagy kitolásból.


Ne haragudj(((( nem akartalak megbántani, hisz a szitut nem ismershetjük.

De gondolkodj mindig a másik fél fejével.

Nem csak ebben az esetben, hanem mindenkor, ha ilyen helyzetben vagy.

Én megtanultam, és hidd el, hogy hasznomra vált sok esetben.


Te is féltenéd a gyerekedet bizonyos szituációkban én biztos vagyok benne. Akár 9, akár 29 éves!!!!

2013. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

16:05


Egyet értek veled!

Kérdezõ neked a férjed nem hiányzik hétvégén? Ez a robotmunka elõbb-utóbb a férjed egészségére is mehet, vagy csak a pénz számit?

2013. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 29 éves vagyok, de egyetértek gömbicicával.

Nem fáradt a férjed? Mikor tudtok együtt elmenni így akárhova?

Ha gyereketek lesz, akkor nem valami sokat fogja látni így az apját. Oké, hogy jó pénzéért dolgozik a férjed, de meg kell húzni egy határt,hisz nem lehet mindent pénzért megvenni.

2013. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mit dolgozik a férjed?
2013. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Könnyű fizikai munkát végez, de már nem fárad úgy el, mint az elején. Azért szereti ezt a munkát, mert jól megfizetik és egy férfinak az fontos, hogy eleget keressen. Persze hiányzik a férjem hétvégén, de amikor nem dolgozik minden időnket együtt töltjük. Nem támogatnám én sem ezt a munkahelyet, ha nem látnám, hogy milyen jókedvűen megy a férjem dolgozni és milyen jól érzi magát a bőrében. Mindig mondja, hogy mennyire szereti a munkahelyét. A pszichés problémája nem újkeletű, több mint 10 éve megvan. Úgy gondolom, ha valakinek van önbecsülése azért mert rendesen dolgozik, az csak jó hatással lehet a pszichéjére.
2013. dec. 2. 05:31
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nem kell megértetned vele semmit. Ő csak egy anya, aki aggódik a gyerekéért, ez mindig így lesz. A férjed viszont egy felnőtt férfi, aki tudja mi a jó neki. Hagyd, hogy Ő döntsön és támogatsd!
2013. dec. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha több mint tíz éve megvan a problémája akkor még bőven gyerek/kamasz volt mikor kezdődött. A beteg gyerekeket nevelő anyukák mindig jobban ragaszkodnak-aggódnak a gyerekükért még felnőttként is, mert beteg gyereket nevelni egy külön életforma. Ha látja hogy minden rendben, akkor idővel alább fog hagyni az aggodalmaskodás, ha pedig esetleg lesznek unokák akkor még inkább. Te csak nyugtasd meg, hogy nagyon figyelsz a fiára, és ha bármi olyat látsz ami ártana neki akkor majd te közbelépsz. :)
2013. dec. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!