Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a férjem gyáva?

Szerintetek a férjem gyáva?

Figyelt kérdés

Anyós sztori,millió baj van vele,én sem vagyok rugalmas vele szemben már nem tudok az lenni.

13 éve vagyunk együtt a férjemmel 6 évig tűrtem az elnyomást egyszer elgurult a gyógyszer,megmondtam a magamét nem jött hozzánk 2 évig.Tök jó volt.Aztán a 3.babánk érkezése előtt,még terhes voltam már elkezdett átjárogatni,eleinte szolid hölgy volt,de lassacskán kinőttek a fejei...Mondtam a férjemnek a napokban,hogy kilátásba helyeztem egy újabb cirkuszt az anyjával,mert itt egy hosszú mantra,de a lényeg,hogy nem vagyok egy degenerált hülye gyerek akinek mindent meg kell magyarázni,különösen nem az ő hülyegyereke,erre a férjem rávágta,hogy ő nem szól bele.Egyáltalán nem szól bele.Pedig neki kellene megbeszélni az anyjával,hogy hol vannak a határok,mert ha én mondom akkor csak bántani akarom és persze nem értékelem sem őt,sem a segítségét blabla.Nyeljem a békát,vagy álljak a sarkamra?Mondjam meg az anyósnak,vagy tűrjem még?Még éppen bírnám tűrni,csak nincs kedvem erőm hozzá.


2013. dec. 4. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Mégis mibe szól bele? Milyen módon, milyen hangsúllyal? Mit értesz elnyomás alatt? Így nehéz megítélni, hogy esetleg nem te vagy -e túl érzékeny. Beszéltél a férjeddel arról, hogy neki a konfliktusról mi a véleménye? Mert lehet, hogy nem gyávaságból nem száll szembe az anyjával, hanem mert esetleg nem teljes mértékben ad neked igazat.

A másik meg, hogy felnőtt ember vagy, talán úgy gondolja, meg tudod te védeni magad. A te konfliktusod, nem az övé, talán ezért nem szívesen szól bele.

2013. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
en ertem miröl beszel a kerdezö.allj a sarkadra es mondd meg neki,hogy vagy befejezi ezt,vagy ne jarjatok ösze.ennyi.en is ezt csinaltam,es ö nem jar hozzank a baratnöm meg hagy jarjon hozza,ha szereti hallgatni a hülyeseget...dehat megis csak az anyja.
2013. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sheex ***** válasza:
71%
Állj a sarkadra és mond meg a férjednek, hogy merjen szembeszállni az anyósoddal! Vagy ha ez nem hat, akkor megint mond meg a magadét! 2 évig elvileg egy gonddal kevesebb :) Amúgy meg tényleg meg kéne beszélni a pároddal, hogy neked ez nem jó és ne bújjon a "nem szól bele" szöveg mögé. Anyu engem is nagyon próbál irányítani. Olyan 26 éves koromig én is "nyeltem", de aztán már valami eszement mód elegem lett és ellenálltam elég durván. Nem mondom azt, hogy ma egy kezesbárány, meg nem is kell annak lennie, de sikerült elfogadtatni vele, hogy az engem érintő problémáknál nagyon nem az övé lesz a végső szó. Támadd a férjed! Adhatnál neki ultimátum szerű lépéslehetőséget. Vagy kiáll végre melletted és a 3 gyerek mellett, vagy lakjon anyuval. Ez csak egy példa volt, nem ismerem a családot. De ha valaki szeret valakit, akkor álljon ki mellette és kész. Meg lehet beszélni a dolgokat, ha meg nem érdekel valakit a saját fiának a boldogsága, akkor no comment. Ha meg ezt engedi a férjed, akkor igazából bele sem kellett volna mennie a családalapításba szerintem.
2013. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem gyáva, csak két tűz között van, ne haragudj rá. Jó lenne ha kiállna melletted, de mivel úgy tűnik nem fog, neked kell rendezni a dolgokat az anyósoddal. Mindig mondd ha bajod van, de igyekezz nem veszekedni, hanem tárgyilagos maradni.Ennyit tehetsz.
2013. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Marpedig nem is az o dolga beleszolni. Rendezzetek le egymas kozott, a ferjed nem egy marionettbabu hogy rangassatok ide oda. Neki o az anyja, es ezt fogadd el. Te meg a felesege vagy, o meg azt fogadja el.

Mire jo egy szerencsetlen embert kinozni azzal hogy olyan helyzetbe hozzatok, hogy o legyen a dontobiro ket ember kozott akiket szeret, de akik nem birjak egymast?


En is azt mondanam a helyeben hogy hagyjatok ki belole (jobb kezemet harapom meg az is faj, bal kezemet harapom meg az is faj).

2013. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
küld az anyóst az anyjába, alap. percig nem kell ezen gondolkodni. állj a sarkadra. a férjed meg tényleg mit szóljon bele, áldását adta rá.
2013. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézd, ez attól függ milyen problémákról van szó, mert ennyiből nem tudhatjuk, hogy neked van-e igazad, vagy az anyósodnak...
2013. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondd meg a férjednek, hogy jó ne álljon ki melletted, de akkor Te nem állsz jót a szavaid felett! Ha kell írasd alá Vele!

Én párom se véd meg az apjától (velük élünk), minden 3. hónapba le kell tolnom, hogy nyugi legyen. Kedvesem benne van a szerződésben! Nem szól bele, hogyha az apja cseszeget, akkor jujj ezt nem kellett volna mondanom Neki. 1x-2x mondta, hogy durva voltam. Én meg megmondtam Neki: Látod, ha legalább odaállnál mellém és ketten mondanánk, hogy szakadjon már magába kicsit, ne minket oltogasson, akkor lehet nem lett volna ez. :)

Igaz azóta se véd meg a drágám, de nem jön utána hogy, mert bunkó voltam.

25/N

2013. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szólhatna bele a férj? A feleségét, a gyerekei anyját cseszegeti az anyja! Igenis állítsa le, és ne féljen tőle!
2013. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, a férjed gyáva és még mindig nem vált le az anyjáról. Ha egy vadidegen szólogatna be neked, úg ahogy az anyós, akkor abba beleszólna, nem? Na, akkor anyukával szemben se húzza be füle-farkát.
2013. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!