Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is költekezem?

Szerintetek is költekezem?

Figyelt kérdés
Anyósom állítja, hogy szórom a pénzt, mert majd 40 ezret hagyok ott a havi bevásárlásnál. Hiába mondom, hogy ez csak a kaja, meg a kicsinek a pelus, ilyesmi, azt mondja, hogy lehúzom a fiát, és én csak költeni tudok. Már eljutottunk oda, hogy el akart jönni velem vásárolni, hogy megmondja, mit vehetek, de szerencsére a férjem leállította. Azzal már elő sem merek hozakodni náluk, hogy néha hónap végén elmegyek még egy kisebb vásárlásra, ha úgy alakul. Ez tényleg olyan sok, amit a konyhára költök? A kicsinek a rengeteg gyümölcs, zöldség, pelus, egyéb egyáltalán nem olcsó, próbálom kevesebbre kihozni, de nem megy.
2013. dec. 4. 21:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod vidéki? Talán vannak állatai, konyhakertje? Az én anyósom is kiakad hogy miért nem tudunk spórolni, bezzeg ő. Nem ragozom a kenyéren kívül nem vesz semmit.
2013. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
53%

Nem úgy néz ki, hogy költekeznél... Mi sima alapanyagokat veszünk, sem bolti túlárazott édességeket, se szezonon erősen kívüli drága zöldséget és gyümölcsöt (illetve télen is eszem cukkinit, de ilyen rántottához karika szinten), viszont a legolcsóbb szemetet sem vesszük meg. Havi 60 ezer vagy kicsit több megy el kettőnk ételére, amit igazán nem tudok soknak tekinteni, igaz, nem vagyunk olyan nagyétűek. Jókat eszünk :)

Az én anyósom is elhűlt a múltkor, de én is elhűltem volna, kissé bevásároltunk, ételt és egyebet is. Ilyen 10 kiló olajos mag és társai, ezt nem csináljuk minden hónapban, bár minden másodikban azért igen, nagymértékben azon élek :D Viszont ő egy angyal, eszébe se lenne beszólni, miért is tenné?

Jó, ha sok zöldséggel és gyümölccsel eteted a kicsit, az étkezés fontos az egészség szempontjából :) Mi is azzal etetjük magunkat :)

2013. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
54%
Ne kezdj el magyarázkodni neki, mert ha elkezded mondani, hogy dehát a hús, a pelenka, a gyümölcs stb., akkor hamar eljuttok odáig, hogy elmegy veled és ő mondja meg, hogy mit vehetsz, mint ahogy majdnem meg is történt. Ne adj neki lehetőséget sem, ha legközelebb nézegeti a blokkot, kapd ki a kezéből, hogy köszönöm, pont ezt kerestem. Ha kérdezősködik vagy hüledezik a "a mi dolgunk, hogy mennyit költünk" vagy az "elnézést, de semmi köze hozzá" a legjobb válasz szerintem. Biztos, hogy vérig sértődne, de ez az igazság, tényleg nincs köze hozzá és ha ezt nem adod a tudtára, magától nem fogja figyelembe venni.
2013. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Igen, tart tyúkokat, meg a húgánál szoktak disznót vágni apósommal, mert a húga az ő házában lakik, és ezért ingyen kapja a húst. Köszönöm a válaszokat, le kell állítanom, ezt én is érzem, mert megőrjít ezzel. Egyébként nem járul hozzá semmivel a dolgainkhoz, nem is kellene szerintem, és a kicsi 1 éves lesz, és én itthonról dolgozom is mellette, no nem keresek sokat, olyan 60 körül, dehát itthonról...
2013. dec. 4. 23:49
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

csak azt nem értem, hogy ha ez havi 1 vásárlás, akkor ezen kívül nem is jársz boltba? pld kenyér, tej, stb... napi dolgok. és az pluszban kb mennyi?

mi hetente 1-2szer megyünk, bolt vagy piac, kenyeret sütjük, tejterméket nem fogyasztunk, amit lehet 1-2 havi tételben veszünk, amikor ahol akciós, nem tudom számolni, egy hónapra mennyi, mert a múlthavit is esszük és amit veszünk, annak egy részét a következő hónapban. de havi 40-50 biztos elmegy kajára, 2+1kisgyerek.

2013. dec. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
53%
Hát, ha kijössz ennyiből, akkor tényleg nem költekezel. Nálunk 2+2 (a gyerekek még kicsik) a felállás, csak tejből 10-12 doboz fogy egy héten. Az minimum 10e Ft/hó. Havonta 1x nagybevásárlás, az kb 30e, aztán hetente a kicsik, kb 10e/alkalom, piac minden héten, zöldséges, a kenyeret, kiflit sütöm. Irdatlan mennyiségű pénz megy el kajára úgy, hogy húst nem is eszünk sokat, a férjem szereti a zöldséget és a főzelékeket is. És akkor a pelenkáról nem is beszéltünk.
2013. dec. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy tejárt, kenyérért kimegyünk a boltba, ez szerintem sehol nem tartozik a bevásárlás kategóriába. Én ezt arra mondom, amikor tényleg bevásárlás van, nem pl. elfogy a kenyér vagy a felvágott és kimegyek a kisboltba...értitek..
2013. dec. 5. 07:40
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálam beletartozik. Hetente 1x megyünk boltba, nem megyünk el hétközben tejért-felvágottért. Egyszerűen azért, mert az egyetlen, sétányira lévő bolt (20 perc) borzalmasan drága. Mi teljesen rászoktunk arra, hogy egy héten 1x megyünk boltba és kész. De akkor se sok.(26.)
2013. dec. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
79%

Nem. ha azt tennéd, ahhoz sem lenne senkinek sem köze, egyedül a férjednek.


Ettől függetlenül az anyóspajtást miért nem állítod le te magad? TÉGED zaklat, téged cseszeget, téged becsmérel (lehúzod a fiát), téged akar kontrollálni, és neked akarja megszabni, hogy mikor mit vehetsz?


Ez az anyósod ellened való agressziója. Ezt elsősorban neked kell helyretenned, de úgy, hogy a férjed pontosan tudja, hogy mi a helyzet - különben anyóspajti éket ver közétek (a fia és közéd). Állj ki magadért! Felnőtt nő vagy, ráadásul már gyerekkel. Vagy neki is ezt tanítod majd, hogy egy anyósnak bármit szabad, csak mert anyós?

2013. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
33%

Nálam a 40.000 Ft másfél hétre elég. 2 felnőtt +1 gyerek és egy kutya. És ez csak a kaja, semmi háztartási dolog (szemeteszsák, fertőtlenítőszer etc), semmi vitamin v. egyéb kiegészítő. Középárkategóriás termékek és sok gyümölcs, zöldség. Időnként az a luxus, h kap a gyerek egy-egy nem szokványos gyümölcsöt (mango pl), most babát várunk, sokat fogytam és a hideg gyümölcslé segít, ez jön még hozzá.

Kérdd meg a férjedet, h állítsa le anyóspajtást.

2013. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!