Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy anyósnak mi oka lehet...

Egy anyósnak mi oka lehet arra, hogy az idősebb lánya férjével, a fiatalabb lánya barátjával tegeződjenek, velem: a menyével pedig nem?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból kérdezem.


Lehetséges hogy ez annak a jele, hogy nem kedvel? Vagy a két dolognak nincs köze egymáshoz?


2013. dec. 11. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pusztán szokás kérdése. Gondolom Ő még így nevelkedett.

Régen sok helyen az is szokás volt, hogy pl aki egész életében tegeződött a másikkal, ahogy keresztszülők lettek elkezdtek magázódni. Logikát mai felfogással már nem lehet találni, de szerintem itt is valami hasonló lehet.


A férfiak tegezhetik, a nők nem.

2013. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet, hogy őket régebb óta ismeri? Vagy közelebbi kapcsolatban vannak?

Esetleg faluhelyen előfordulhat, hogy a vő(jelölttel) tegeződnek, de a meny(jelölttel) nem.

2013. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
#2 vagyok: a férjedet nem kérdezted?
2013. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha egyébként jóban vagytok, ne foglalkozz ezzel. Lehet valaki nagyon bunkó tegeződve is, és lehet kedves magázódva is.

Lehet, hogy őket régebb óta ismeri?

2013. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
A férjemet 10 éve ismerem, 2 éve vagyunk házasok, és van már gyerekünk is. Sógornőmnek még nincs komoly kapcsolata, amióta ismerem már 3 fiút bemutatott otthon. Nekik első találkozásnál felajánlották a tegeződést, nekem még mindig nem. Mondjuk én biztosra tudom hogy nem fogadtak el (van egy betegségem, és az miatt) de azért rosszul esik. Nem foglalkozok velük, a beszélgetést minimálisra csökkentem, amióta van unoka, csak róla beszélünk, arról nem tehetek hogy beteg vagyok, úgyhogy nem filózok rajta. De saját magukkal szúrnak ki szerintem, mert pl. anyósom akkor nem is jön unokázni, amikor férjem nincs itthon, pedig sokkal több időt tölthetne vele, ha akkor is hajlandó lenne jönni, amikor csak ketten vagyunk itthon a gyerekkel. (Én sosem szóltam be neki semmiért, sőt ha jön, mindig kettesben hagyom a gyerekkel a gyerekszobában, hadd unokázzon úgyhogy végképp nem értem.)
2013. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A férjem rá akart szólni az anyjára ez miatt, hogy ajánlja fel, de én kértem hogy ne... hogy nézne már ki?


Amúgy a kisebbik lány 16 éves. A barátja 20 fél éve vannak együtt. Ott is él velük a srác.


Mi a férjemmel meg 3,5 éve. Szóval engem régebb óta ismer.


Végül is csak kíváncsi voltam, ahhoz lehet e köze, hogy esetleg nem kedvel engem....de ha így lenne, és megtudnám, akkor max a férjem egyedül látogatná és ennyi. Nem problémáznék rajta.

2013. dec. 11. 12:51
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
szimpátia vagy annak hiánya is lehet az oka.
2013. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
A srác valószínűleg azért tegezi, mert ott lakik velük, együtt élnek.
2013. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Attól még nekem lenne több jogom hozzá... na mindegy. Csak kíváncsi voltam. köszi a válaszokat.
2013. dec. 11. 13:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Elsőre azt gondoltam, hogy azért mert nem kedvel.

A férjem szülei elég hamar felajánlották nekem, hogy tegezzem őket, a vejüknek viszont nem. Őt valóban nem nagyon kedvelik, mert van egy elég önfényező stílusa. Talán azért is nem tegeződnek vele, mert akkor végképp nem kapnának tiszteletet.

De van egy ellenpéldám is. A sógornőmnek anno azért mondták a szüleim, hogy tegezze őket, mert nem bírták elviselni, ahogy azt mondja "jó napot" meg "viszlát". De mondjuk ő elég bunkó teremtés, külön kategória. Szóval őt nem kedvelik, de annyira irritálta őket a stílusa, hogy lemondtak a magázódásról. A tiszteletet egyik formában sem adta/adja meg.

2013. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!