Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt mondják tartsam...

A szüleim azt mondják tartsam el őket, merthogy felneveltek. Viszont szerintem az majd csak idősebb korukban járna vissza. Mi legyen?

Figyelt kérdés

A szüleim elég képzetlenek. Most 50 és 55 évesek. Kb. 5 évvel ezelőttig az állami szférában dolgoztak korrekt fizetésért, irodában. Viszont jöttek elbocsátási hullámok és mindkettőjüket kitették majdnem egy időben, mert csak érettségijük volt, illetve apának egy technikusi. Anya a honvédségnél volt, apa egy főiskolán rendszergazda.

Apának még fel is ajánlották, hogy nem teszik ki, ha szerez egy angol nyelvvizsgát és szerez egy felsőfokú informatikusi képesítést, amit még fizettek is volna, de nem élt a lehetőséggel. Azóta fizikai munkákat végeznek, apa most karbantartó egy óvodában, anya a szalag mellett dolgozik egy gyárban.


A nagyszüleim járattak szinte egyetemre, ők adták a nyugdíjukból támogatva engem minden hónapban a megélhetésre valót 5 éven keresztül. Anyáék soha nem gondoltak rá (mondjuk 20 éve, amikor még lett volna idő és pénz is volt) hogy ilyenre valaha is félretegyenek előre gondolkodva. Akkor csak kb. havonta jártam haza, ritkán is láttam őket.


Lettek jó diplomáim és szerencsére elég jó, nettó 300 ezer körüli fizetésem van.

Most úgy néz ki lehet megint nem lesz munkájuk. Apa állandóan késik, ezért lehet hogy kirúgják, anya meg sokakkal összeveszik a munkahelyén.

Most felvetették, hogyha ezek megtörténnek, akkor támogathatnám őket anyagilag.


Viszont nem akarom még több okból sem.

Egyrészt még munkaképesek. Fizikailag képesek dolgozni, tehát nincsenek lerobbanva. A nyugdíjas kor közelében sincsenek még. 10-15 munkaévük (de lehet mire oda jutunk, addigra több is) még hátra van.

Ők is eltatottak engem, amikor munkaképtelen voltam (gyerek), én is eltartanám őket, amikor munkaképtelenek lennének (nagyon öregek). Nem?

Másrészt a fizetésem talán soknak tűnik, de rengeteg dologra kell nekem is félre tennem belőle. Kb. 120-130 ezerből élek, a többit, havi kb. 150-170 ezer forintot mindig félre teszek. Sorolom mikre kell a pénz a jövőben:

vésztartalék, saját lakás/ház, a gyerekeim egyetemére, taníttatására félretenni, pár havi megélhetési tartalék, autó esetleg, saját nyugdíj majd. Ráadásul posztgraduális képzésre is járok most, aminek a félévi tandíja 175 ezer forint például.


Nem lennék ellene hogy a(z esetleg) kevés nyugdíjukat majd kiegészítsem zsebből egy 50-100 ezerrel, ami akkor már nem fájna annyira, de most az életem elején vagyok, amikor felépíteném a későbbi vagyonom, megtakarításaim alapjait. Pont azért csinálom ezt, hogy ne az legyen mint ami velük volt és ezzel áttételesen velem gyerekkoromban. Nem hitelből akarok házat, autót venni majd. Nem akarom hogy a gyerekem egyetemre járása teljesen a véletlenen múljon (mint nekem), nem akarok azon parázni soha hogy mi lesz ha kirúgnak, mert lesz legalább egy fél-1 évre való megélhetési tartalékom, ami idő alatt kereshetek munkát nyugodtan, nem akarok a nyugdíjam miatt aggódni hanem a saját pénzemből akarok megélni. De ha most ilyen sokat kellene rájuk költenem, akkor ezeket a lehetőségeket mind elvennék tőlem.


2013. nov. 2. 10:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem olvastam még el a regényt, de ez rohadtul nem így működik! Most csak a kérdésedre válaszolva! Nem azért csinál gyereket az ember, hogy utána csicskáltassa! Oké segíteni kell, persze, de nem úgy, ahogy a kérdésben megfogalmaztad!
2013. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Bakker, akkor röviden:


Ők képzetlenek és keveset keresnek, részben a saját hibájukból. Most van munkájuk, de a munkanélküliség határán állnak. A nyugdíjig még van 10-15 évük.


Diplomám van, jól keresek (a diplomám is a nagyszülőknek köszönhető), de rengeteg dologra kell félretennem belőle és ha most odaadnám a fél, harmad, negyed fizetésem a szüleimnek, akkor a jelenre lenne pénzem, de én is felélném a jövőmet, ahogy ők tették akkor, amikor ők sem spóroltak soha semmire előre.

2013. nov. 2. 10:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Életerős, fiatalemberek még.

Dolgozzanak.

Mindegy mit.


MOST MÉG nem várhatják el, hogy támogasd őket, hogy eltartsd őket.


Nyilván eljön majd annak is az ideje.

De remélhetően arra akár két évtizedet is kell várni.


Fizess be nekik valahova olcsó ebédre, mert az ember nem hagyja éhezni a szüleit.

Keress nekik munkát!


Jelentkezzenek be munkanélkülinek stb.

Ép a szemük, fülük, kezük, lábuk, dolgozzanak.

2013. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Ha a szüleim munkanélküliek lennének, teljesen mindegy miért és nekem lenne pénzem és tudnék nekik segíteni megtenném.. Sokszor munkaképes emberek sem kapnak munkát olyan könnyen.. A szüleid hibáztak,hibáznak, ha kirúgják őket, de ettől még a szüleid.. Nekem ennyi bőven elég lenne.. Ha a testvérem lenne ilyen helyzetben akkor is segítenék, sőt ha a legjobb barátom akkor is.. Mert ők a családom, feltétel nélkül szeretem őket.. Én ezt így látom, lehet nálatok más a helyzet, én a saját érzéseimre hallgatva azt mondanám a segítség egy család tagtól nehéz helyzetben, akár ki okozza is, akármi áll a háttérben nem "jár vagy nem jár", hanem egy természetes dolog.. Hiszen ők a családod.. Én ezt így látom..
2013. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

3-as!


Ebben nagyon tévedsz!


Simán el is veszítenék, mert munkaképesek.

2013. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3:


Nem, de eltartottak 18 éves koromig. 0-tól 18-ig. Aztán még annyi volt, hogy hazajártam 5 éven keresztül havonta 1 hétvégére és akkor még 2-3 napig etettek. Én meg azt mondom segítek eltartani őket mondjuk 65 éves koruktól. Még lehet tovább is élnek 65+18=83 éves koruknál. De most nem is kicentizni akarom, csak azt mondom hogy most ennek nem lenne semmi értelme. Akkor a testvérem is kérhetne rokontartást, meg kb. minden családtagom tőlem, meg én is tőlük.


A többi okot leírtam, azokat el sem olvastad? Most kell félretennem a jövőmre és ha rájuk költeném akkor nekem nem lenne jövőm.


4:


10-20, maximum 30 ezer forintot még én sem sajnálnék tőlük, de ők sem tesznek túl sokat a pénz megfogásáért. Úgy általában nem spórolnak semmivel és most is azt szeretnék ha azért nem pár tízezerrel "szúrnám ki a szemüket".

Még mindig a háromszobás lakásban élnek ketten, amiben anno négyen nevelkedtünk. Nem akarják eladni, miközben annak és egy kisebb lakásnak a különbözetéből is sok pénz folyna be például. De általában sem képesek spórolni.

2013. nov. 2. 11:06
 7/21 anonim ***** válasza:
12%
Igazad van, csak magadra gondolj.
2013. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

3-as!

A törvényt nem azért alkották meg, hogy azért szüljön valaki, hogy legyen majd, aki eltartsa, legyen, akinek a nyakán élősködhessen.


Azért alkották meg, hogy a magatehetetlen, beteg, önmagát ellátni képtelen szülővel, nagyszülővel való törődésre kötelezzék a gyereket.


Ne az államra háruljon ez a feladat is, mert képtelenek ellátni, legfeljebb az elfekvőbe tudják őket tenni, ahol ellátják őket úgy-ahogy, de a szeretetnélküliségbe rövid úton belehalnak.

2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Abban megértelek, hogy nem akarod őket eltartani még 10-15 évig, de semennyit sem adsz nekik? 300 ezerből ha csak havi 20.000-t adnál, az lehet jól jönne nekik, mert nem keresnek sokat, és még akkor is félre tudsz tenni 130-150 ezret.

Mikor azt írtad képzetlenek, azt hittem 8 általánosuk van, igaz a posztgraduálishoz képest sok minden kevés.


Tény, hogy nagyon rossz a hozzáállásuk, de mégis csak a szüleid. Nem tudom érzelmileg mennyire kötődsz hozzájuk, mert csak az anyagi vonzatát nézed mindennek, de az meg nagyon egyoldalú látásmód. Nem mondom, hogy tartsd el őket, de azért segíthetnél nekik. Gondolom 18 évig azért csak eltartottak, még ha az egyetemet ne ők finanszírozták is.

2013. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
A szüleid nagyon egyszerű megoldást választottak a problémáikra. Ez nem normális és nem természetes dolog. A helyzetük oka társadalmi és szociális eredetű, ezért ilyen egyszerűen nem vihető át az általános igazságok kategóriába a kijelentésük. Mond meg nekik, hogy még gondolkozzanak egy kicsit. Saját önbecsülésük fog összeomlani és boldogtalan vegetációval fogják tölteni az idejüket, ha egy ilyen könnyű utat választanak.
2013. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!