Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyemben? Elfogadtátok volna apósom ajándékát?

Figyelt kérdés
Apósom évek óta nem beszél a párommal. Ma a kisfiunknak vett valami ajándékot, de én nem fogadtam el. Ha a fiával nem beszél akkor ne törődjön az unokájával sem.
2013. dec. 12. 18:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%
Nem egy család van, ahol a szülő nincs jóban a gyermekével, de az unokáit ettől szereti és viszont. Te viszont önző voltál. Amúgy is, az ajándékot nem neked adta, hanem a gyereknek... Mellesleg ha két ember közt rossz a viszony, akkor mindkettő hibás, olyan nincs, hogy csak úgy nem kíváncsi valaki a fiára...
2013. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
40%

"Olyan nincs, hogy csak úgy nem kíváncsi valaki a fiára."

Utolsó! De van, tapasztalatból mondom. És van olyan nagypapa, akitől ha megvédjük a gyermekünket, akkor tesszük a legjobbat. A Kérdező tudja, hogy ebben az esetben milyen emberről van szó, de nem kellene rögtön mindenféle önző embernek elmondani. Én a saját apósomat biztos, hogy sosem fogom a fiunk közelébe engedni és ebben a férjem is egyetért.

2013. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
69%

Elfogadtam volna, és örültem volna, hogy legalább az unokájával normális szeretne lenni, vagy esetleg így szeretne békülni.

Ezzel nem sokat segítettél a viszony rendezésében. Sőt!

2013. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
47%
12. És? Miből tartott volna egy ajándékot elfogadni??? Nem neki adta, hanem a gyereknek, tehát önző, mert a saját sérelmei miatt a gyereknek sem engedi, hogy normális viszony alakuljon ki közte és a nagyapja közt. Én anyám sem volt jóban soha az apjával, sőt, de mikor ajándékot akart nekem adni, akkor megengedte, hogy odaadja.
2013. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
75%
Az,hogy ők nem beszélnek az nem a te dolgod és nem a fiadé.Ne te döntsd el kivel törödjön az öreg.Nem te és apósod vesztetek össze ,nem is értem miért csináltad ezt.El kellett volna fogadnod az ajándékot, azt nem te kaptad.
2013. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
79%
Ja úgy csinál mintha ő neki szánta volna nagyfater az ajándékot!
2013. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
42%
15-ös. Én leírtam a véleményem, ennyi. Miután nem ismerem a Kérdező apósát, így nem tudom milyen ember, de ha valaki a saját gyerekét évekig letojja, arról sok jót nem tudok elképzelni. Mint írtam, ismerem a típust. Szó nélkül adnám vissza az ajándékát, mert aki a férjemet bántja (mert hogyne bántaná, hogy ilyen apja van), az ne törleszkedjen álszent módon a gyerekünkhöz sem.
2013. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%

Én elfogadtam volna. Ettől még nem kell szeretni az apóst, de az ajándékot az unokának szánta, nem kellett volna visszautasítani.

Habár én el tudok képzelni olyan helyzetet is, amikor a család jogosan nem akarja, hogy a nagypapa túlságosan sokat részt vegyen az unoka életében, pl. aki minden találkozáskor hótrészegen esik-bukik, sajnos láttam már ilyet.

Nem tudom, mi lehet nálatok a családi viszály oka, de ha csak valami régi sértődés apa és fia közt, attól még nem kell megakadályozni, hogy az unokával tartsa a kapcsolatot a nagyapa.

2013. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
72%

Egy babáról van szó, nem törleszkedik hozzá csak adni akart neki egy ajándékot!

És lehet hogy az ő gyerekük, de neki meg az unokája!

2013. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
60%
Azt viszont nem tudod, hogy a kérdező apósa miért nem beszél a fiával. És ilyen erővel arról is meglehet a vélemény, aki letojja a saját apját. És ha épp békülni akar? Na mindegy, akkor is önző dolog a felnőttek vitáiba a gyereket is az utálatra nevelni, ehhez csak gratulálni tudok...
2013. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!