Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyemben? Elfogadtátok volna apósom ajándékát?

Figyelt kérdés
Apósom évek óta nem beszél a párommal. Ma a kisfiunknak vett valami ajándékot, de én nem fogadtam el. Ha a fiával nem beszél akkor ne törődjön az unokájával sem.
2013. dec. 12. 18:41
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%
14-es. Azt inkább nem írnám le, hogy te mit érdemelnél.
2013. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%
Nem neveljük semmilyen utálatra a gyereket. Nem ismeri az apai nagyszüleit és nem is fogja. Nem a mi hibánk (apósom kijelentette, hogy nem fogja soha megnézni), a sógornőm 4 éves kislánya is megkérdezte az anyukájától, hogy "Anya, neked nincsenek szüleid?" Szerinted hányszor érdeklődtek a kislány felől? Vagy ott is mindenről a sógornőm és a férje tehet? Na mindegy, én csak arra akartam rávilágítani, hogy nem feltétlenül kellene nagypapát szentté avatni, csak mert vett egy ajándékot az unokájának. Ez még semmi. Szép estét mindenkinek, kivéve a 14-es bunkónak.
2013. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
40%

Én olyan álszentnek érzem ezeket a válaszokat...

Bezzeg, amikor valaki feltesz egy kérdést, hogy már X éve nem kereste fel a gyerekét, most meggondolta magát, akkor azonnal jönnek az osztások, hogyha eddig tett a gyerekre, ezután se keresse, nem része az életének, milyen undorító ember, stb.


A helyzet tulajdonképpen itt is ugyanaz, van egy olyan ember, aki le sem sz*rja a gyerekét (az én apám dettó ezt csinálta, miután elváltak az anyámmal, utána sosem keresett bennünket többet, pedig mi hárman vagyunk). Az embernek nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is, és amikor valaki nem hajlandó arra a minimális erkölcsi kötelességére, hogy legalább foglalkozik a gyerekével (hiszen ő vállalta, ő akarta), akkor ne sírjon a jogaiért sem.

2013. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
60%

senki nem avatta szentté a nagyapát(példád pedig rossz, általad írt esetben a nagyszülő sem volt kíváncsi az unokára,nem a szülő nem engedte)

Én hónapokig nem beszéltem anyámmal,vagy ha igen,csak ordítoztunk egymással...Soha nem jutott eszembe,h egyetlen rossz szót is mondjak róla a kislányomnak és az sem,h tiltsam őket egymástól vagy ne fogadjunk el valamit,amit a gyereknek szánt..

Ő szereti az unokáját,az unokája is őt...ezen semmit sem változtatott,h mi nem beszéltünk egymással,és nem is éreztem volna jogosnak bármilyen szinten is beleszólni két másik ember kapcsolatába(még ha közülük az egyik a kicsi gyerekem)

2013. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%
Elfogadtam volna. Nem a gyerek tehet arról, hogy az apja és a nagyapja nem beszélnek.
2013. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
De ne kelljen neki az unokája sem!
2013. dec. 12. 19:49
 27/36 anonim ***** válasza:
67%
Aha a fiával nem beszél, de az unokájának vett ajándékot, de te nem fogadtad el. Szerintem itt veled van baj. Biztos meg van rá az okuk, de attól még az unokájának had vegyen már ajándékot vazze.
2013. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg ne vegyen. Tartom a véleménye, aki azt a minimum kötelességét nem tartja be, hogy foglalkozik a saját gyerekével, akkor a jogaiért se pampogjon. Mert ez olyan, mint a tisztelet: oda-vissza működik.
2013. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
81%
en a rokonaim nagy reszet azert nem ismertem meg soha, mert anyam haragban volt veluk. amikor mar felnott fejjel erdekeltek volna a rokonaim, addigra meghaltak. hat nem vagyok/voltam halas anyamnak.
2013. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen nőktől óvom én a férfitársaimat, amelyik irányítani akar minden kapcsolatot. Majd pont te mondod meg, hogy más kivel foglalkozzon. Az a csoda, hogy veled foglalkoznak.
2013. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!