Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz az utálkozásnak...

Mikor lesz az utálkozásnak vége? Miér utál az anyósom és a rokonai? Hasonló tapasztalat és annak végkimenetele?

Figyelt kérdés
A barátom családjában elterjedt, hogy én z édesanyja ellen fordítom őt és el akarom enni. Most már többen is úgy látják a "sötét" oldalon, hogy ez így van és oda jutottunk, hogy a legnagyobb közösségi oldalon nyilvánosan lealázott egy nagynni, akivel még életemben nem találkoztam. Amikor a barátom a védelmemre kelt, azzal a szöveggel jött, hogy ő tiszteli és szereti őt és meg fogja védeni tőlem, mert én csak a háttérből ármánykodom. ÉS ezt hosszan, nyilvánosan ragozta. Ez mindig így lesz? Hogyan védjem meg magam anélkül, hogy kötekedő/perlekedő/balhés barátnőnek tartanának? Miért érdemeltem ezt? A barátom is nagyon mérges rájuk és nem érti, hogy mi váltotta ki ezt a gyűlöletet. Ráadásul az ő önérzetét is sérti, hogy a családja azt hiszi, én irányítom. Ezzel csak egy dolgot érnek el, hogy saját maguk ellen hangolják a barátom.
2013. dec. 15. 16:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Sok elírás van, általában tudok fogalmazni, de eléggé friss az élmény és sokmindent félreütöttem...
2013. dec. 15. 16:36
 2/9 anonim ***** válasza:
A legokosabb, ha letiltod és nem foglalkozol velük.
2013. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
El akarod enni?????
2013. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, el akarom enni.
2013. dec. 15. 16:49
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha hosszabb távra tervezünk, az életben mit csináljak velük? A barátom családja, a valóságban nem tilthatom le őket. Rendesen bánt a dolog, bár lehet, hogy nem kéne ekkora ügyet csinálnom belőle.
2013. dec. 15. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! ha már ilyen kulturált stílusban tudsz reagálni, megmondanád hogy mit jelent az, hogy el akar enni valaki valakit?
2013. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem van hasonló tapasztalatom. Amikor megismerkedtem a férjemmel, engem is azonnal utálattal fogadott a családja, de olyan szinten gyűlölködtek, hogy még az esküvőnkre sem jöttek el. Én sosem reagáltam erre, kerültem őket, bántott a dolog, de igyekeztem nem foglalkozni velük. Három évvel később az anyósom kórházba került, akkor együtt látogattuk a férjemmel, utána sokat segítettem neki otthon, ezután kezdett megenyhülni, kezdett átjárogatni hozzánk, egyre többet maradt, egyre többet beszélgetett velem, lassan-lassan megismert (végre) és ma már ugyanúgy kezel, mint a lányát, számíthatok rá, jól kijövünk. Ennek hatására a többiek is lenyugodtak, velük nem kerültünk ilyen bizalmas kapcsolatba, de elfogadnak, ennyi elég. Szerintem ne reagálj ha bántanak, egyszer csak rájönnek, hogy nem akarod elenni a férjedet, bármit is jelentsen ez :)
2013. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A barátod és te tudjátok, hogy ez nem így van.A nagynénin szétröhögném magam, hogy a távolból, ismeretlenül ilyen szépen meg tudja ítélni a helyzetet.Magát járatja le ezzel, meg azzal is,hogy belepofázik a kapcsolatotokba.Egyet tehetsz,elkerülöd a barátod famíliáját.

2013. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöma kommenteket :D Az elenni elvenni szeretett volna lenni, de mint írtam a kérdés alatt, sok az elütés :)
2013. dec. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!