Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jó teszem, ha ilyen esetben a...

Jó teszem, ha ilyen esetben a váláson gondolkodom?

Figyelt kérdés
Az anyósom úgy érzem, nagyon ellenem hangolja a fiát. Másfél éve élünk együtt a férjemmel. A heti kötelező anyóslátogatásokkor az anyósom egyre többször kérdezi, h mit főztem a héten, mert ő tudja, h mit szeret a fia, meg hogy elég meleg van e lakásunkban mert a fia a nagyon meleget szereti, de még az is baja, hogy ne könyvet vegyek karácsonyra a fiának, mert az hülyeség, miért nem pizsamát vagy gyatyát, zoknit. Amikor már nem birtam tovább, finoman, nem kiabálva megmondtam, h van sajéát életünk saját ebéddel és saját hőmérséklettel, erre persze kijentette, h hülye p..csa vagyok, aki csak azért mert hozzá a fiához, h megmutassam a barátnőimnek, hogy férjhez tudok menni. Ezen nagyon kiakadtam. A férjem erre nem szólt semmit, azt mondta, h nem hallott semmit, mert a tévét nézte, holott a vita ugyanabban a szobában zajlott, pontosan hallott mindent. A férjem nem is akart erről beszélni, hogy miért nem védte meg a mi közös életünket. nagyon el vagyok kereseredve. Most azt érzem, h a férjem sose lesz igazi támaszom. A váláson gondolkodom. Szerintetek jól teszem?

2013. dec. 15. 21:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem pusztán az kellene, hogy te nem mész anyóst látogatni. Menjen a fia egyedül.


Azt azért ne várd, hogy ilyen semmiségeken összetűzzön az anyjával. Mindig az anyukája marad, és ezt a problémát oldd meg egyedül. Ha kell, akkor hazudj, aztán majd békén hagy a mama.

2013. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Állj oda a férjed elé és vond kérdőre.

Komolyan ilyen gyorsan és könnyen feladnád a közös életeteket? Itt inkább a te önbecsülésed sérült.

2013. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%

A férj ilyenkor mindig nagyobb hibás, mint az anyós. Ha ennyire nem képes kiállni érted és saját magáért, na az az igazi szánalmas. Még hogy férfi...

Vond kérdőre.

2013. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan kicsit se akarsz harcolni a házasságodért? Feladod az első nagy problémánál? Szerinte rosszul teszed, hogy a váláson gondolkodsz.
2013. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Persze, értem amit mondatok. De egy ideje így mennek a dolgok, hogy anyós folyton beleköt abba, amit csinálok, szerinte nem is jól bánok a fiával, például éheztetem ( a fia az utóbbi hónapokban legalább 10 kilót felszedett, szóval ez nem igaz). Előttem mondja aférjemnek, hogy miért vette el egy ilyen nőt, mint én. (közben pedig tudom, h a férjem egyik korábbi barátnőjét sem szerette, mert mindenki elveszi tőle a fiát) A leginkább ebben az egészben az aggaszt, hogy már nem egyszer mondtam a férjemnek, hogy nem esik jól ahogy anyja viselkedik, de a férjem sosem szól semmit, velem nem is akar erről beszélni, az anyját se állítja le, de elvárja h minden héten menjek vele az anyóshoz és tűrjem a kiosztást.
2013. dec. 15. 21:44
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
Rögtön eldobni a házasságot nem szabad és nem is érdemes. Mindenekelőtt beszéld ezt meg a férjeddel, mondd el mi nem tetszik és kérd meg hogy változtasson. Ha az én anyám beszélne így a párommal én kiállnék érte. Ha viszont a párod on még hónapok múlva sem lesz változás, akkor már érdemes elgondolkodni hogyan tovább.
2013. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%

Ennyiért már a váláson gondolkodni?Nem semmi!


Anyós meg csak még az ókorban él és azt hiszi a pasiknak karácsonyra gatya meg pizsama kell :-D régen ugye ez volt a divat.


Mennyi idő után házasodtatok össze amúgy?Nem volt korai kicsit?


Te megvéded a közös életeteket ezzel,hogy a váláson meditálsz ennyi miatt?


Mi lenne ha még lenne gyerek is?

2013. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
És szerintetek azt is mosolyogva tűrjem el, hogy az anyósom le hülypi...z, a férjem meg azt hazudja, hogy nem hallott semmit, holott MELETTEM ült amikor ezt történt? és ez már így megy egy ideje, nem első eset...
2013. dec. 15. 21:48
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a kedves mamának, hogy például egy felnőtt embert nem lehet éheztetni. Ne azzal védekezz, hogy felszedett 10 kilót, mert ez nagyon gyerekes.

A férjednek meg mondd meg, hogy nőjön már fel, és nézzen szembe azzal, hogy milyen az édesanyja. Ha szeret téged, nem hagyja, hogy bárki is bántson.

Beszélj vele őszintén, hogy mennyire rosszul esik neked és nem szeretnél a hétvégéken odamenni.

2013. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan férj vagyok, ahol a nejem anyukája van rákattanva a lányára. Én meg tudtam beszélni a nejemmel, hogy megőrjít a másfél kétóránkénti telefonos check, a mindennapi mit főztél? Hol a Zoli, mit csinál, miért csinálja, stb... Szóval úgy egy anyának is meg kell értenie azt, hogy a gyerekének "új" családja van, mint a gyereknek is fel kell fognia, hogy ő már egy új kört alakított.

Én drasztikusabb pali vagyok, volt olyan, hogy kiakadtam, elmondtam a véleményem, ami... hát... k*vaanyád, meg b*meg nem volt benne.

Szóval ha kedves anyóspajti nem áll le, készülj rá. Ő halál komoly arccal (és nagyon serious hanggal) fogja mondani neked, hogy a fia mit és hogyan szeret, akkor te egy olyat kell, hogy mondj, ami üt, és ezt komolyan, a legkisebb hangszín emelkedés nélkül kell, hogy mondd. Ilyen pl: És akkor, ha te ilyen jól tudsz mindent a fiadról, tudnál e segíteni abban, hogy szereti e a fiad, ha csúnya szavakat mondok neki szex közben?

Vagy: Szerinted is örülne neki, és izgalomba hozná, ha kisfiúsan megpisiltetném???


Ettől mama lefagy, teljes hardver és szoftver reset...újrabootol. Addig te elmondod neki, hogy ez most talán kicsit kemény volt, de értse már meg, ha nem akarja a fiát boldogtalannak látni, akkor nem kéne a FIA ÁLTAL választott nőt, a feleségét, téged elmarnia mellőle.

2013. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!