Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nagyon belefolyik az...

Anyósom nagyon belefolyik az életünkbe? Mit tegyek? (leírás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám a következő: 26 éves fiú vagyok, a b.nőm 24. 6 éve vagyunk együtt, szeretnék Vele összeköltözni, ebből van probléma: mivel az anyukája egyedül neveli (60 éves) és nem dolgozik 20 éve!!! így a b.nőm kénytelen hazaadni a fizetése(100e Ft) 80%-át.(Maradék 20% bérlet) szóval b.nőmnek 0 Ft-ja van havonta. Mivel anyósom nem dolgozik a bevétele havonta kb 20ezer Ft. Attól félek, sőt biztos, hogy ha elköltöznénk ketten attól még haza kéne adnia a fizetését, mivel akkor éhen halna. Én azért nem költözök hozzájuk, mert felidegesít az hogy mi reggel 6kor megyünk dolgozni hazaérünk este 6ra és állhatunk neki főzni mert ő nem fözött mert minden egyes nap 12 órát tv-zik. Legjobban az idegesit h én már szeretnék lassan esküvöre is összegyüjtögetni meg majd 2 gyereket is mire 30-32 leszek de így,,,véleményetek??

2013. dec. 16. 06:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Miből élt az "anyósod" mielőtt a barátnőd dolgozni kezdett? Miért nem dolgozik?

Itt igazából a barátnődnek kellene lépnie. Jól látod, ti így együtt nem fogtok előrébb lépni.

Anyósod egyébként miért nem csinál semmit (pl. miért nem főz)? Biztos beszéltetek már vele erről.

2013. dec. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

6 év után már lehetnél olyan bizalmas viszonyban a barátnőddel, hogy leülj vele, és megkérdezd, hogy hogyan tervezi a jövőt, és főleg miből.

Elmondhatod az anyjával kapcsolatos aggályaidat is, hogy vagy neki nem lesz pénze, vagy segítetek, de akkor meg nektek.


Ugyanakkor kiváncsi lennék, hogy egy ilyen anya nem gondolja ugyanezt végig; hogyha 20 éve otthon tesped, akkor annyira rá lesz szorulva a gyerekére, hogy annak a jövőjét teszi tönkre?

2013. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amíg suliba járt "sok" pénzt kaptak minen féle segélyt(kb 100e) és elkényelmesedett, nem is nézett munkát mivel jött könnyen a havi pénz. Nem is jutott még véletlen sem eszébe h munkát keressen. B.nőm 3 éve dolgozik azóta a kiesést az ő fizetéséből pótolja. Mivel nem mozog kb 100 kiló, elkényelmesedett, megmozdulnia is nehezére esik a tv elől. Félre ne értsétek: ha dolgozna, vagy eddig dolgozott volna segiteném meg támogatnám, de igy szerintem magának köszönheti,,,ha elköltözünk és az én fizumból élünk meg éppenhogy(gyerek nélkül) akkor meg 10-15-20 évig nyugodtan elva mi meg sz*****punk. Jah és ami még felháborít h a kedves anyós CIGIZIK!!! Azon filózok h otthagyjam e a cajt, mert nem igy akarom leélni az életem, gyerek, ház, autó nélkül,,,mert dolgozni már nem veszik fel, nyugdjat meg nem fog kapni
2013. dec. 16. 07:39
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ülj le az baratnoddel e s beszélj vele. Mondd el, hogy te ossze akarsz vele költözni, kozos jovőt tervezel. Ha o is ezt akarja, akkor szüntesse be az anyja pénzelését.
2013. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A csaj nem fogja hagyni az anyját éhen halni. Még akkor sem, ha az anyja tehet erről a kialakult helyzetről. Mégiscsak az anyja...


Így viszont nem lesz jövőtök. Hagyd ott a csajt. Nem csak az lehet szakítóok, ha ez egyik fél megcsalja a másikat, vagy kihűl a szerelem. Egy anyós is lehet ok a szétválásra. Hajaj...

2013. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos én is ugy látom hogy ebből nincs sok kiút. Felesleges összeköltözni ha vagy nyíltan vagy titokban de az anyját pénzeli. Sose fogtok normális életet élni, mert anyuka mindig ott lesz, akit mindenbe bele kell számolni. Én konkrétan közölném a lánnyal hogy sok lehetőségetek nincs, válasszon.
2013. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Erre egy megoldás van esetleg, de ahhoz még a kedves mama fiatal, de meg lehet próbálni.


Szóval a lakás amiben laknak a barátnődék az anyuka nevén van? Ha igen akkor keresni neki valami szimpatikus nyugdíjas otthont ahol befogadják ilyen "fiatalon" a lakásáért vagy annak az áráért cserébe. Vagy pedig a lakását kiadjátok és abból fizetitek anyuka "ellátását" vagy ti költöztök óda és akkor ugyan úgy fizetek mint előtte viszont a lakhatás biztosított és még se albérlet. Szóval én ezen a vonalon mozognék.


Vagy lakást elad venni egy 0,5 szóbás garzont és a lakás maradékát pedig ti havonta beoszátok neki. (pl. van egy 7 milliós lakása 3,5M kap valami utolsó lyukat, ahol el élhet a saját mocskába ahogy akar + havi ~20e ft körül valami étel szállító visz neki mindennap kaját ) + minimális rezsi mondjuk 15e ft (tv, net, telefon nem kell az nem létszükséglet!) Szóval havi 35-40e ft-ból meguszátok a dolgot úgy hogy a mama se fagy meg és van mit enni, másra meg ugye nincs is szüksége. Aztán előbb utóbb csak eléri a nyugdíj korhatárt és a minimális öregségi nyugdíjra ő is jogosoult lesz. ami jelenleg kb. ~30 e ft így már a támogatást rögtön lehet csökkenteni havi 10e ft addig meg akár a lakás másik fele ki is tarthat mint.

2013. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Előző válaszadó vagyok! Elárulnátok, hogy miért is nem ér semmit a válaszom? Nem szoktam ilyenen fent akadni mert általában elégé szélsőséges véleményem van de azt hiszem, hogy ez hasznos válasz volt. És igen előre bocsájtom, hogy ha a saját szüleim is ilyen semmire kellő piócák lenének velük is így bánék, hogy még éppen éljen de egy kicsit se élvezze azt, hogy él!
2013. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hozzád hasonló helyzetben vagyunk, anyósom pár éve nem dolgozik,nem is akara, azóta a most már férjem tartja el. Nagyon sokat küzdött anyós ellenem, gondolom féltette a megélhetését. Mi nem hagytuk magunkat, össze is házasodtunk azóta, jön a baba, de mindig úgy kell kalkulálni, hogy anyósnak is fizetni kell mindent.

Ez a helyzet változni nem fog, vagy elfogadod így, mert szereted a lányt, vagy még összeköltözés előtt elhagyod.

2014. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
7. talán azért pontoztak le, mert bármilyen az anyja, de csak az édesanyja, és az érzelmi oldalát kihagytad a dologból..sajnos nem ilyen egyszerü, mert egy gyermek aki szereti az édesanyját (bármilyen is) ezt nem tudja vele megtenni. tehát el kell fogadnia a társának, hogy bele kell kalkulálnia az életébe anyosát is, anyagilag is. Persze lehet ötletelni, hogy a házából 1 szobát használjon, és adja ki a többi helyiséget albérletbe, meg adják be idősek otthonába )ugy tudom idősek otthonában is 90.000 ft havi dij az ellátás, és ha nincs akkora nyugdija a gyerekek potolják ki, de valószinü anyos jelölt nem fog semmibe belemenni, hanem elvan és a kis pénzpótlás meg odakerül hozzá, mert saját gyereke nem hagyja cserben.
2014. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!