Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg anyósomékna...

Hogyan mondjam meg anyósoméknak, hogy csak 1 napra jöhetnek karácsonykor, mert a szüleim itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenképp sértődés lesz belőle, de jó lenne minimalizálni a "károkat".

Úgy volt, hogy a szüleim idén a nagynénéméknél karácsonyoznak és a párom szülei addig nálunk lesznek, de a nagynéném férje kórházba került, így ez elmarad. A szüleim és a párom szülei nem jönnek ki túl jól, ezért meg kellene mondanom az anyósoméknak, hogy csak 1 napra jöjjenek.

Hogyan lehetne ezt úgy elmondani, hogy a sértődés és a veszekedés a lehető legkisebb legyen?


2013. dec. 18. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Miért kellene a te szüleidnek az egész ünnep alatt nálatok lenni? Nekik nincs otthonuk? Jöjjenek ők is csak egy napra,és akkor nincs sértődés az anyósodékkal sem.
2013. dec. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

MEgkérdezed anyósékat, hogy nekik a 25-e vagy a 26-a jobb a látogatásra, mert a te szüleidet akkor a másik napra hívjátok meg.


Ez így tisztességes, az viszont nem az, ha a te szüleid egész idö alatt ott vannak, a párodéi meg csak egy napra lehetnek.

2013. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es: Gondolom a kérdezőék a szülőknél laknak. vagy nem?
2013. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleimmel lakunk együtt. Anyósomék nagyon készültek erre a hétre, de ismerem őket és biztos, hogy balhéznának a szüleimmel, akik meg csöndben végigszenvednék a hetet. Na, ezt nem akarom!
2013. dec. 18. 07:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem, akkor a ti szüleiddel éltek, és ameddig ők elutaztak volna, addig meghívtátok volna magatokhoz arra a pár napra anyósodékat. Szerintem egy olyan helyzet állt elő, amit meg lehet érteni anyósodék részéről. Másrészt pedig ha tényleg a szüleid házában éltek, akkor nekik joguk van akár úgy is maradni, ha nem történt volna semmi, hanem csak meggondolják magukat. Én felhívnám az anyósomékat, elmondanám nekik, hogy mégsem utaznak a szüleim, így sajnos nem megoldható a több napos maradás, mert hely hiányában kényelmetlen lenne, de ettől függetlenül szívesen látjátok őket valamelyik nap, amelyik nekik a legjobb. Ha anyósodékkal normálisan meg lehet beszélni mindent, akkor meg fogják érteni, én legalábbis nem problémáznék ilyenen. Esetleg még azt csinálnám, hogy meghívnám őket valamelyik napra, és a párommal mi is elmennénk meglátogatni őket, együtt tölteni 1 napot az Ünnepek alatt.
2013. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
véleményem szerint nem neked kellene feloldani a konfliktust a szüleid és az anyósodék között. Az biztos, hogy a legrosszabb lépés, ha az anyósodékat elutasítod, ha gond van velük beszélgessetek el még karácsony előtt erről a problémáról.
2013. dec. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ezt így elmondod, akkor rendben lesz. Az, hogy a nagynénéd férje kórházba került, egyértelműen nem volt tudható előre, és vis maior. Ezt hangsúlyozzátok, no meg persze azt, hogy mennyire sajnáljátok.

És természetesen a pároddal együtt beszéljetek velük, sőt inkább a párod, mint te, te csak legyél ott sajnálkozó arccal :)

2013. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Menjetek ti anyósékhoz 2-3 napra
2013. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy, ahogyan ide leírtad. Egyenesen, határozottan és meghúzva a saját határaitokat. Ha megsértődik, majd megbékél a maga kenyerén, ahogy szokták mondani.


Ha van kedved elmagyarázhatod az anyóspajtinak az okokat, a hátteret - főleg ha van némi esze is, és lehet rá észérvekkel hatni -, de nem szükséges.

2013. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb változat, amit az 5-ös válaszoló írt. Elmondod az anyóséknak, hogy ez történt, ezért a szüleid nem utaznak és emiatt a váratlan helyzet miatt nem megoldható a több napi vendéglátás, viszont szívesen látjátok őket egy napra.
2013. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!