Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Karácsonykor hiányozni fogok?...

Karácsonykor hiányozni fogok? Hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Most ősszel jött egyetemre húgom, így egy ideje újra több időt tudunk/tudnánk együtt tölteni,mert én már 4 éve elköltöztem otthonról (másik városba). Viszont július óta egy hihetetlenül boldog párkapcsolatban vagyok és eléggé "féltékeny" a páromra. Idén a karácsony is máshogy lesz,mint eddig, 24 a barátommal, 25 náluk, 26-27 az én szüleimnél. Anyu mesélte hogy amikor ezt húgom megtudta (hogy 24-én nem otthon leszek és nem díszítjük együtt a fát,stb), sírt... És így lelkiismeretfurdalásom van, holott ha az én féltő-nehezen elegendő anyukám is "áldását" adta a külön karácsonyozásra, akkor elvileg nem kéne. De egyszer mindenkinek ez lesz a sorsa,felnő,nemde? Ugyanúgy megyünk haza hozzánk is karácsonyozni,de húgom szerint felesleges,mert "az már nem is karácsony".


Én meg érezzem jól magam... :(


2013. dec. 17. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
A húgod nagyon gyerekes. El kell fogadnia, hogy te már felnőtt vagy, akinek van egy komoly párja. Majd megszokja, ne aggódj ezen.
2013. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lienah ***** válasza:

Amikor először olvastam, az jutott eszembe, szegény hugod mennyi idős lehet 6-7? Aztán újra az elejéről kezdtem, és rájöttem hogy ha most kezdi az egyetemet nem lehet 6-7éves...

Én nem foglalkoznék vele a helyedben, kiváncsi lennék, ha neki lenne meg a "saját, külön" élete, ő gondolna rád? akkor is kivágná a "hisztit" hogy " az már nem is karácsony"???? Vagy azt gondolja, hogy nagymami korotokban is vele díszited a fát?:)

Nehogy bűntudatod legyen!!! NINCS MIÉRT!! Ez a dolgok/élet rendje, mégha neki nem is tetszik....

2013. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor legyetek otthon Szenteste, és a többi napon mentek az ő szüleihez és lesztek kettesben. Szerintem aranyos a húgod, de persze idővel hozzá kell szoknia, hogy nem csinálhattok mindig mindent együtt.
2013. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 24-e előtt beszéld meg a húgoddal ezt, úgy, hogy ő is pozitívan jöjjön ki belőle, akkor nem lesz lelkifurdalásod.
2013. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha most kezdte az egyetemet akkor már ő is felnőtt nő, nem kellene engedned a hisztijének, hívd fel szent este kívánj neki boldog karácsonyt.
2013. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Valahol megértem a húgodat, nekem ugyanilyen fontosak a megszokott tradíciók, és pl. én is a húgommal szeretek karácsonyi készülődésként sütögetni. :)


De igen, az élet rendje ez: a változás.

Majd megszokja.

2013. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
és igaza van,az már nem olyan karácsony ahonnan hiányzik valamelyik családtag.Most attól,hogy párod van,dúl a lav még nem kell kettecskén otthon egymást nézni.Azt tehetitek máskor is.A karácsony pont arról szól együtt van mindenki.Addig kell a családdal lenni amig lehet..egyszer az az idő is eljön mikor végleg távozik valaki,Akkora cirkuszt tudtok csinálni sokan ebből "mert a párommal".Senki nem akarja ellopni.Addig őrizzétek a szép családi karácsonyokat amig lehet.Amikor szanaszét mindenki azt már megette a fene.
2013. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én egy pár hónapos "hihetetlenül boldog" párkapcsolatért nem dobnám még el a családi Karácsonyt. Az én családomban ez úgy szokás, hogy szenteste mindenki a családdal 1. nap az egyik szülőnél 2. nap a másik szülőnél. Persze esküvő után megint más.

Mindezek ellenére nem normális a húgos kirohanása, mert meg kell értenie, hogy eljön az idő mikor már nem a család az első.


De abban igaza van, hogy ennek nem egy pár hónapos kapcsolatban kellene eljönni.

2013. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lienah ***** válasza:

Remélem nem baj, de nem értek egyet azokkal, akik azt írják, hogy a családi karácsonyt nem szabad "hanyagolni" stb... Nem arról van szó, hogy nem karácsonyozik a családjával, csak arról, hogy nem 24-én.

Az utolsó hozzászólót meg nemigen értem... Minden párkapcsolat napokkal, hetekkel, hónapokkal kezdődik, senki nem mondta hogy holnap szakítani fognak...

Nálunk mindig az volt a szokás, hogy a 24-ét mindenki a "saját kis"családjával tölti, 25 nagycsalád itt, 26 nagycsalád amott. Jah és mi az a "duma" hogy "nem kell otthon kettecskén"?? 18éves korig, azt gondolom az ember 1.számú családja a szülei, testvérei stb... azután viszont a saját életét kell élnie a saját családjával (mégha az egyelőre egy kétszemélyes "járás" jellegű kapcsolat is, gyerek nélkül).

2013. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg díszítsetek 23-án, bár az sem lesz ugyanaz.
2013. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!