Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom közölte, hogy Karácson...

Anyósom közölte, hogy Karácsonykor ne menjünk hozzájuk mert vendégek lesznek náluk 3 napig, és mi ne zavarjunk. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

November végén volt a szülinapom. Nem tartottunk semmiféle bulit, párom 2 szelet sütit a cukrászdába, abba raktunk gyertyát és pezsgőzni készültünk. Anyósék persze beállítottak, és teljesen véletlenül éhesek voltak, ezért kiküldtek a konyhába, hogy csináljak nekik valami harapnivalót. Persze a pezsgőből is kértek, és kiakadtak miért csak 2 szelet süti van, mikor 4en vagyunk. Gondoltam elfelezzük az egyiket a páromal, a másikat meg anyósék. Nem, anyósnak egy fél süti nem elég, neki az egész kell. Oké, nem gond, persze nem köszöntöttek fel.

Párom rájuk förmedt, erre anyós megígérte, hogy Karácsonykor meghívnak minket ebédre és megsüti a kedvencemet.


Ma a párom rákérdezett, hogy melyik nap menjünk, mert akkor az én szüleimnek is tudjuk mondani, mert ők is meghívtak.

Anyósom mondta, hallottam a telefonba, hogy mégse aktuális, mert sógornőmék mennek Karácsonyra és ott lesznek 3-4 napig, és mi inkább ne menjünk oda.

Engem nem igazán hat meg, de páromnak nagyon rosszul esett, csalódott volt, meg kellemetlenül érezte magát előttem...

Próbálom vigasztalni, de nem nagyon megy. :(


2013. dec. 13. 19:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Ünnepeltek ketten, meg mentek a te szüleidhez, meg ide-oda. Ha anyósék csengetnek, nem kell őket beengedni és kész.
2013. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez evidens. Csak a párom nem így fogja fel. Egyszerűen nem tud napirendre térni...
2013. dec. 13. 19:30
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
En se tudnek. Tobbet nem engednem be oket az biztos es azt is elfelejtenem, hogy leteznek.
2013. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsétek el anyósékat és meg van oldva a probléma. Ahol nem látnak szívesen, oda nem kell menni. Ugyanakkor, ha valakit nem hívtál, azt nem kell beengedni. Én úgy nagyjából elvagyok az anyósommal, de kihajítanám, ha szó nélkül jönne, mikor a férjemmel romantikázok. Egyszer jól lecseszett, hogy mi az, hogy az ő kisfia nem veszi fel a telefont, pedig ő 3-szor is hívta! Ráadásul még én se vettem fel, mi ez már (egy órán belül visszahívtam, és egy huszadrangú dolgot kérdezett)... Mondtam neki, hogy szexeltünk, és marhára örülnék, ha nem hívogatna minket ennyiszer, hisz úgyis visszahívjuk, ha ráérünk. Az első nem fogadott hívást is ugyanúgy észrevesszük, mint a többit. Aztán csak annyit kérdezett, hogy vasárnap délelőtt? Igen, vasárnap délelőtt. Persze, majd még én érzem magam szarul, hogy nem ugrottam le a férjemről, mert ő telefonál. Na, tudod, mikor...
2013. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Sógornővel milyen a viszony? Ha ő normális, hívjátok át őket Karácsonykor anyósék nélkül. Akkor a párod is tud ünnepelni a rokonaival.
2013. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Ne hagyjátok elrontani a kedveteket, ünnepeljetek ketten, meg a te szüleiddel. Az anyóséknak én meg valami olyasmit mondanék a párod helyében, hogy "De jó, hogy szóltatok, úgyis meg vagyunk hívva az ünnepekre máshova is, így legalább nem kell gondolkozni, hogy hova menjünk, ti se gyertek, mert nem leszünk itthon. Boldog Karácsonyt!".
2013. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%

Nekem ez az egész magas, hogy lehetnek így családok. Nem ünnepeltek együtt, nem szóltok a szülinapról stb. beszélgettek egyáltalán?

Mi már egyre kevesebben vagyunk a családban, sajnos sokan meghaltak már, de akik maradtunk alig várjuk, hogy ilyen alkalmakkor együtt legyünk, örülünk egymásnak. Olyan ritkán kerül rá sor. Természetes, ha valamelyik rokonomnak szülinapja van, első reggel hogy legalább felhívom, még ha az anyagiak miatt nem is tudunk nagy vendégséget csapni minden alkalomkor.

Úgy gondolom mindketten hibásak vagytok abban, hogy idáig fajult a kapcsolat, hogy karácsonykor sincs együtt a család. Az hogy neked ez természetes és ahogy a soraidból olvasom még örülsz is neki, ez a te szégyened. Majd megbecsülnéd a családot amikor már nem lesz.

2013. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

@7., a mi családunkban pl. a fiatal felnőttek születésnapja, névnapja szűk családi ünnep. És nekem az anyósom nincs benne a szűk családi körömben, csak a férjem meg a gyerekeim. Megint más, ha a gyerekeknek van valami, akkor áthívjuk a mamáékat, meg a nagybácsikat, nagynéniket (mármint az én és a férjem testvéreit, meg a családjukat). De a kérdezőnél szerintem még nincs gyerek. Ha meg anyósoméknak vagy a szüleimnek van valami, akkor hatalmas, nagycsaládi összejövetel van. Karácsonykor szintén. Évente 5-ször még örül is neki az ember, de ha még az én és a férjem, szülinapján is ez lenne... A jóból is megárt a sok.


Olyat meg se az anyám, se az anyósom nem mondana, hogy bocs má', de ne gyerek karácsonykor, mert itt lesz a testvéred/sógornőd. Főleg, ha már meg is ígérte... Én nem tartom hibásnak a kérdezőt.

2013. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
7%
Egyik oldalról hallottuk a történteket, ha egy család ide jut, hogy terhesek egymásnak karácsonykor, az nem lehet, hogy csak az egyik fél hibája. 7-es voltam
2013. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
9-es, nagyon tapasztalatlan lehetsz még, hogy ilyeneket állítasz. Tényleg nem hallottuk mindkét oldalról a történetet, de az biztos, hogy vannak olyan családok, ahol az egyik fél hiába tesz meg bármit is, a másik nem hajlandó elfogadni. Ezt csak azt tudja, aki hasonló helyzetben van, aki már átélt ilyet.
2013. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!