Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek gáz? Rossz anya...

Szerintetek gáz? Rossz anya vagyok ezért? Olyan lelkiismeretfurdalásom van!

Figyelt kérdés

A történet a következő. A lányomat 3 hónapos korában magunk közé kellett venni mert csak úgy volt hajlandó alduni. Sokáig csak úgy ha hozzámtapadt, vagy fogtam.

De most már 10 hónapos és azt figyeltem meg, hogy nem fér el tőlünk. L alakban alszik és legalább egy méger széles hely kell neki. Sokszor azért kelt fel északa, mert nem tudott megfordulni tölünk. És akkor találtam ki, hogy rakjuk le mellém a földre. (kiságy szintén kicsi lett volna, mert ott se tudna forogni) Leraktunk hapi-tapi szönyeget, arra plédet, és arra ment két babamatrac igy 120 széles a fekhelye, majd megint pléd és lepedő. Igy tuti nem fázik, nem hideg neki alulról. (2. emeleten lakunk) És azóta átalussza az északát. 5 kor kel enni és alszik tovább féle 8-ig. De azóta már a férjem is mondogatta, hogy hiányzik neki, meg hogy megfog fázni. Rokon is mondta már, hogy a földre számüztem a gyereket?? De azóta ő is alszik meg én is! Nem kell figyelnem északa, hogy nehogy ráfeküdjek. Szerintetek?


2011. jan. 18. 17:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
azt elfeljtettem írni hogy előtte minimum 2-3x kelt fel.
2011. jan. 18. 17:04
 2/13 anonim ***** válasza:

Mekkora kiságyatok van? mert a miénk 70x150 -es és abban simán tud forogni a most 18 hós kisfiam.


Ha nem fázik meg aludhat a földön is, de nem hiszem hogy a babamatrac amin alszik a földön ugye az nagyobb lenne mint egy kiságyba való matrac!


Megfázni nem fog, ha ez mind alatta van. De köztetek neki sem kényelmes és nektek sem.

2011. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz,csak azt csináltad,ami mindenkinek jó és az nem állapot,hogy 10 hónaposan köztetek alszik.Így olyan,mintha egy alacsony ágyban aludna melletted.Sokan altatják csak matracon a gyereket.Vissza is igazol,mert azóta átalussza az éjszakát,tehát Neki se volt így kényelmes,meg Nektek se.
2011. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam szintén mellettem aludt(mikor mászni tanult,alvás közben is felpattant,és ütötte-vágta magát a ráccsal),ugyanígy jártunk,kicsi lett hármunknak az ágy.Én azt találtam ki,hogy a kiságyat az ágyunk mellé húztam,és az ágy felőli rácsot levettük.Így velünk is alszik,meg nem is :) Ha kellek(egy simire :),ott vagyok ,de mégis a saját helyén alszik,jókat!De aludt már ő is a földön.Én nem építkeztem neki ekkorát,és nem fázott meg :) ,tettem alá egy gyapjú takarót és pont.Szóval aludni úgy kell,hogy mindenkinek jó legyen,és ha nektek így jó,akkor mindenki hallgathat!
2011. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Lehet nem jól írtam, de 2db babamatrac van egymás mellé rakva igy lesz 120 cm széles a fekhelye. A kiságy 60 cm széles, és az neki nem elég. mert nem egyhelyben fordul mint mi hanem az ágy másik felére fordul. És 90fokban van a lába. Ráadásul csak szopizva alszik el, úgyhogy ezért sem jó a kiságy. Igy viszont melléfekszem és úgy altatom el.
2011. jan. 18. 17:12
 6/13 A kérdező kommentje:
a kiságy odarakása azért nem jó, mert váltott mellből szoptatom és hol igy jön ki hol ugy. Ha más nem akkor a hajnalinál kéne átrakni, akkor meg megint ott tartanánk, hogy köztünk van.
2011. jan. 18. 17:17
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem gáz, ha mindenki jól alszik így :)

de én a habtapit kivenném alóla, mióta felröppent a hír, hogy mérgező anyag van benne :(

2011. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem gáz, de szerintem kiságyban is meg tudna fordulni. nekem 2 éves 4 hónapos a kislányom és a rendes kiságyban alszik, és össze-vissza forog. 90 cm magas.

már csak azért mondom, mert előbb-utőbb azért ágyba kellene szoktatni:)

2011. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

kiságyba már nem szoktatom be, akkor inkább majd leesésgátló gyerekágyba. de még hagyok neki időt hátha kinővi ezt az alvást.

Az a baj, hogy a családban van más gyerekek is aki ilyen iszonyatosan alszik. Velük alduni nem nagyon lehet-lehetett. Ők is dogáblják magukat bejárják az ágyat, időnként még fejjel lefelé is keverednek. Na, nekik nem elég a 90 széles ágy. Kénytelenek voltak venni kinyitható ágyat nekik. Remélem, kinővi a lányom.

2011. jan. 18. 19:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kreatív voltál!:)Egyébként Ranschburg pszichológus 1,5 éves kor körül kifejezetten javasolja, hogy a szülők tegyenek egy matracot az ágyuk mellé,ha külön alszanak a gyerektől, mert így bármikor ha szüksége van a szülőkre, le tud feküdni a közelükben. Ez egy más szitu, de itt is földön alszik a baba:)
2011. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!