Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lelkiismeretfurdalásom van,18...

Lelkiismeretfurdalásom van,18 hónaposan bölcsibe adni mennyire rossz egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért adod bölcsibe, mert muszáj. Szerintem, te ezt rosszabbul fogod megélni, mint a gyerek. Az én 17 hós fiamon látom mostanság, hogy unatkozik. Hiába minden játék, meg együtt játszás, ez már neki kevés. Boldogan nézi a gyerekeket az utcán, játszótéren. Szerintem lehet, még jót is teszel neki azzal, hogy közösségbe adod.
2013. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha szerető családi körben él és jó kis közösségbe, aranyos dadusokhoz kerül, akkor semmi baja nem lesz tőle. Nekem a nagy nem járt, a kicsi igen, nem lett tőle rosszabb az élete. Van barátnőm, akit 9 hónaposan, a tesóját szintén babaként adtak be a bölcsibe mert nem volt mese, anyukájának menni kellett 3műszakba dolgozni (felváltva az apával). Mégis felnőtt, szép családi életet él, a szüleivel nagyon jó a kapcsolata.

Ha olyan az anyagi helyzetetek, hogy mennie kell a bölcsibe, akkor ne agyalj ezen. Az a lényeg, hogy te mit adsz neki otthon és akkor nem lesz rossz neki.

2013. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

1: "Szerintem, te ezt rosszabbul fogod megélni, mint a gyerek."


Én is ezt tapasztaltam, anyuka kint zokog, a gyerek meg békésen tologatja bent a szőnyegen a kisautót...

Ha sírt a gyerek, akkor az a baj, hogy szegényke sír, ha nem sírt, akkor meg anyuka azért zokogott, mert nem hiányolja a gyerek, talán nem is szereti... Én is mentem ki bőgve a bölcsiből, a gyerek meg tök jól szórakozott.

2013. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.igen tény,hogy sokkal könnyebb lenne anyagilag ha visszamennék dolgozni.szerintem is nekem lesz nehezebb,picit megnyugodtam.van 3 hónapunk még aztán irány a bölcsi. :)
2013. júl. 1. 14:07
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Jó lesz neki, ennyi idősen már kell a gyereknek a bölcsi. Én is beadtam a fiam, pedig én itthon vagyok.
2013. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
En fiam is ennyi idosen ment. Sosem latta, merttudom, hogy nem szabad latnia, de en nagyon sokat sirtam. O viszonylag hamar megszokta, nagyon sokat valtozott tole jo iranyba. Mar imadja, ma ugy kelletthaza konyorognom. :)
2013. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Rossz! És nem fog neki jót tenni, de ha kell a pénz és nincs más megoldás,akkor ez van! Ideálisabb lenne otthon min. 2-2,5 éves koráig vagy akár 3 éves korig, és játszóházakban és játszótéren lenne gyerektársaságban, nem pedig 6-8 órát anya nélkül.
2013. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

7: konkrétan mire gondolsz, hogy rossz lesz neki? Az enyém pl. rendszeresen kézműveskedett, sokkal többet kint volt az udvaron, mint amit velem tudott volna lenni a bevásárlás-házimunka mellett, sőt a csordaszellem miatt az addig hiába mantrázott szalvétahasználatot is azonnal megtanulta. Az addig nehezen (csak meghatározott rituáléval) elalvó gyerekemmel nem tudom mit csinált a halk szavú dadus néni, de a bölcsikezdés után nem sokkal az altatás úgy zajlott, hogy lefeküdt, betakartam, mesét mondtam, becsukta a szemét és aludt.

A másik gyerekem egyből oviban kezdett, semmiben nem látom, hogy neki jobb vagy rosszabb lett volna, mint a másiknak, aki volt bölcsis. De az unokaöcséimnél sem, az egyik volt, a tesója nem, most hogy szinte felnőttek már, semmi jele annak, hogy a bölcsisnek olyan rossz lett volna...

2013. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,megnyugtató amit írtatok.mindenkinek ment a zöld kéz
2013. júl. 2. 07:44
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Kislány om ennyi idősen ment bölcsibe semmi rossz nem történt vele kedves aranyos dadusokal volt,egésznap játszhatott,megtanult egyedül oltözni ,cipöt,le és felveni stb .
2013. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!