Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezelitek, amikor...

Hogyan kezelitek, amikor "borsószem királykisasszonyt" játszik az anyósotok?

Figyelt kérdés

Anyósom egész karácsonykor magát sajnáltatta. Fájni szokott a térde, ráadásul rosszul lépett az ünnepek előtt, így karácsonyra bedagadt. Ehhez még társult egy állítólagos 37,2C fokos "láz". Megérteném, ápolnám és támogatnám, főleg, hogy egyedül él. De teljes mértékben felnagyítja a problémáit. Pl., hogy egyedülállóként nem engedheti meg magának, hogy fekve pihentesse a lábát. Miért is??? Pont, hogy egyedülállóként engedheti meg! Nincs senki, akit ki kellene szolgálnia. De jaj, ő annyira szarul van, hogy férjemnek a helyett, hogy itthon segítene a karácsonyi készülődésben (van egy 1 éves fiunk + várom a következőt), hozzá kell menni... Hozzánk nem méltóztatott átjönni az ünnepek alatt, pedig többször is hívtuk, elmentünk volna érte autóval és haza is vittük volna. Most meghívtuk sógoromékat, persze már jobban van és jön velük. Nehogy 4-esben tudjunk beszélgetni???

Terhes vagyok, vizsgálatokra kellene járnom, de kire hagyjam a fiamat? Anyósomnak pitizni kell, hogy elvállalja. Eddig csak egyszer volt, hogy otthagytam nála, utána 2 hétig volt beteg... Egy 14 hónapost csak nem vihetek magammal a 12 hetes UH-ra!



2014. jan. 4. 12:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
57%
az indokolatlan nyafogást én se szeretem, de te magad írod, hogy igenis megsérült...
2014. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz vele, ennyi. Anyukádra próbáld bízni a fiadat, és akkor nem kell szívességet se kérni anyukától. Mondjuk sokan viszik UH-ra a gyerekeket, mert nem tudják senkire sem bízni, szóval akkor a megoldás az, hogy viszed magaddal és anyósnak megmozdulni se kell..
2014. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
58%

"Megérteném, ápolnám és támogatnám, főleg, hogy egyedül él."


"férjemnek a helyett, hogy itthon segítene a karácsonyi készülődésben (van egy 1 éves fiunk + várom a következőt), hozzá kell menni"


Csak egy kicsit ellenmondásos.



Te szüleid hol vannak, azokra nem tudod hagyni vagy fizet valakinek aki vigyáz rá. Más is megoldja úgy hogy dolgozik a férje.

2014. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul lépett. Pihentetni kellett a lábát. Nagyon sajnáltam szegényt. Egészen addig, amíg fel nem vette a 10 kg-os unokát, és el nem kezdte cipelgetni. Ha annyira fájna a lába, akkor nem tudná megcsinálni. Vagy pl. nem tudna takarítani, lépcsőzni...

Egyébként akkor is ezt csinálja, amikor épp nem történik semmi...

2014. jan. 4. 12:12
 5/43 anonim ***** válasza:
67%

most akkor mit akarsz tulajdonképpen? Fájós lábbal is unokázott, sőt, takarított is, szóval nem kellene ellátni.

Amikor vigyázott rá, azzal sem voltál elégedett.

Akinek nincs anyósa, vagy van már 3-4 gyereke, az is lemegy uh-ra.

2014. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Anyám szívesen segítene. (Ő is beteg, de nem nyafog...) De vidéken él, nem tud csak úgy ideugrálni hozzánk. :(

Próbálom megoldani, keresek babysittert (nem egyszerű, és gondolom nagyon drága...). Csak azért csalódás az egész, mert ide kellett költöznünk anyósom mellé. 15 percre lakik gyalog, de másfél év alatt egyszer sem tudott hozzánk átjönni egyedül, mindig férjemnek kellett fuvaroznia. Direkt én vittem oda neki a gyereket, hogy nehogy ki kelljen mozdulnia, de ez sem jó neki, mert "borzasztó eleven a gyerek". Pf, mégis szerinte milyen egy 1 éves???

2014. jan. 4. 12:17
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

Anyóstól sem várhatsz el többet mint a saját anyukádtól.

Mindenki annyit szüljön amennyit ő és a társa fel tud nevelni,és ne mástól várja a gondjaira a megoldást. Pontosan tudtad ilyen az anyós mégis bevállaltátok a kis korkülönbséget, akkor most nem értem miért háborogsz.

2014. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Elégedett voltam vele, hogy vigyázott a gyerekre!

Fájós lábbal nem kell unokázni és nem kell takarítani. Ezt nem is várjuk el tőle. Ha meg csinálja, akkor ne panaszkodjon, mert senki sem kényszerítette rá.

Akinek van tapasztalata, légyszi írja le, hogy hogy zajlik egy UH egy egyéves gyerekkel?! Lehet, hogy ha tudom, nem reagálnám annyira túl.

2014. jan. 4. 12:21
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sem tiszta, hogy most mit is szeretnél, és valóban ellentmondásos. Most pro és contra- érvelsz, ha azt vesszük. Szerintem sok esetben egy kis figyelmet szeretne, ezért ilyen, és igenis vannak olyan nagyik, akik nem szívesen unokáznak, és ezt el kell fogadni. Anyósom is ilyen, de nem is számolok vele, pedig anyámra sem számíthatok. Nem ment át az ünnepek alatt, utána sógorékkal mégis, de ti 4esbe akartatok beszélgetni = máskor nem lehet beszélgetni sógorékkal? Iszonyat mód haragszol az anyósodra, és keresed az okokat, hogy miért lehet utálni még. Pedig amíg nem kavar, és nem áskálódik, nem kellene így...

Gondolom, korábban is tudtad, hogy anyósod milyen, tehát amikor terhes lettél, számoltál azzal, hogy lehet, nem fogja elvállalni a fiadat. Így akkor várni kellett volna a tesóval.

2014. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem: először az a bajod hogy fájós lábbal mindent meg akar csinálni, majd az hogy a fiától kér segítséget. Akkor mi legyen? Üljön otthon a koszban és egyen hideget?


Gyereket meg úgy és annyit kell bevállalni, amennyivel ketten is meg tudjátok oldani. Vegyen ki a férjed szabadságot vagy fizessetek bébiszittert vagy viseld el, hogy anyósod képeket vág.

2014. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!