Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem várt és nem kedvelt...

Nem várt és nem kedvelt személyt családi összejöveteleken hogy kezelitek? Mit mondok, csináltok mellette? Függetlenül attól, hogy rontja a levegőt, még jól érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

2 születésnapot ünneplünk, de a nem kedvelt rokonnak is ebben a hónapban van/volt.

Nem hívtuk, anyós a hátunk mögött meghívta. Egyedül ő, meg após kedveli, de nem tartják szorosan a kapcsolatot.

tudni illik, ez a nem kívánatos ember engem és páromat nem tart tiszteletben. Engem annyira nem, hogy folyamatosan sértegetett a neten, és ahhoz képest, hogy jön ünnepelni hozzánk, egyikünknek se köszöntött fel.

Anyós annyira megvan érte bolondulva, hogy tortát süt neki, illetve külön énekelni is fog...


Nem értjük párommal (22 évesen lettünk), hogy mi történik...


nincs mese, eljön, kap tortát, nincs beleszólásunk, eltürjük.

de ti hogy viselkednétek mellette?

nagyon szeret szerepelni, teszi a fejét és eléri hog a középpontban legyen, mindenki vele foglalkozzon.

mindig elvoltunk nyomva mellette, mi nem vagyunk ilyenek...


szerintetek jó ötlet, ha egyszerűen nagyívben tojunk a fejére, annyira, hogy beszélgetni se akarunk vele?

mert nem akarunk...


2013. máj. 25. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Először is önuralom (!) ,aztán majd a helyzet mindent eldönt ... kitartás !
2013. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ugyanezt tenném, mint ti. Ha már esélyetek sincs elkerülni a találkozást, akkor egyszerűen nem vennék róla tudomást. Hozzá se szólnék. Mikor megjön, akkor épp nem leszek bent a szobában, nem kell külön köszönni. Vagy ha felköszöntjük épp, akkor nem megyek oda boldog szülinapot kívánni neki.

Na de ez csak akkor működik, ha mindketten ezt csináljátok.


Szóval tojnék a fejére.

2013. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy meghívta az anyós a tudtotok nélkül?

Kinél laktok? Külön, vagy náluk.

Ha külön laktok, akkor abból nagy cirkuszt csapnék.

Vagy nemes egyszerűséggel reggel elmennénl otthonról, valahova beülnénk ünnepelni, és estig haza sem mennénk.


Hadd ácsorogjanak a kapu előtt.

De a párod is tutyimutyi, ha nem tudja helyrerakni az anyját!

2013. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anyós lakása, ezért semmi beleszólásunk...

még megkért arra is, hogy segítsem már tortát sütni drága rokonnak...

aztán inkább kitaláltam valami elfoglaltságot, a saját tortánkat segítettem elkészíteni...

egyébként eddig (holnap ünneplünk) csak vendégként kezelték, aztán kitalálták, hogy ő nem is vendég, ő ÜNNEPELT!

minket nem érdekel, hogy mikor született, felköszöntjük (nem úgy ahogy ő minket), de nem is beszélünk vele...

Nem értjük Párommal, miért kell ő ide?

hetente, 2 hetente be is tolta ide a képét, lelkitámasz gyanánt... mert ő depressziós, neki nincs pénze, segítsünk neki...

és most jól benyalta magát a családba. Szeretünk segíteni, de 4-5 évig nem keresett senkit sem, csak amikor depressziós lett. Addig ha kerestük, teljesen rideg volt, elutasított mindenkit.

Hogyha ESETLEG megváltozott volna, akkor tisztelettel beszélne velem, anyukájával, párommal...


nem tudok mit csinálni. Sajnos itt lesz, és előadja majd magát, hogy szeressék.


false self - énje van.

konkrétan az, akinek kiadja magát. Nincs megszilárdult egyéniségi.

Sajnálom őt, és sokszor segíteni is akartam, de annyit bántott és annyira bunkó volt, hogy megutáltam őt.

Pedig nagyon sok esélyt szeretek adni.

2013. máj. 25. 16:58
 5/8 A kérdező kommentje:

ez a család egyébként nagyon tisztelettudó, és rettentően szeretik egymást.

Itt nincs olyan, hogy kivételezik egyik-másik ember.

ha nem köszöntenénk fel, vérszemet kapnának rokonok... nem tehetünk kényünk kedvünk szerint dolgokat.

vannak szabályok, nem is szabályok... illem.

2013. máj. 25. 17:01
 6/8 A kérdező kommentje:

lehet, nincs más választásom.

meg kell játszanom magam. örülnöm kell neki, hogy ne legyen vita.

ez az, jó születésnap ez... szerepeket kell eljátszani. :(

2013. máj. 25. 17:12
 7/8 anonim válasza:
Írd le hogyan sikerült!
2013. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem volt vészes...

nem rég ért véget az összejövetel.

a végére vált csak önzővé... de el is ment...

Puszilgatták, ölelgették. Meg is értem, hogy idejön... itt szeretik. Az ember nyilván olyan helyre megy el többször ahol rengeteget szeretetet kap.

2013. máj. 26. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!