Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak én érzem ugy vagy valoban...

Csak én érzem ugy vagy valoban kissé tolakodo a viselkedese?

Figyelt kérdés
Anyosrol van szo. Ket honapja megszuletett a masodik fiam. Azota itt van minden este. Mindig fudetesre jon turakszik pelenkazni oltoztetni ez meg magaban nem is lenne baj. Csakhogy kiutesek jottek ki a picin az orvos szerint a mosoportol vagy a melegtol. Anyos pedig állandoan ellenorizgeti hogy hogy gyogyul gyogyul e. Folyamatosan faggat mi volt az orvosnal mit mond a vedo no stb. Elhiszem hogy erdeklodik meg minden. De ez sok az en szuleim se tolakodnak ennyire. Hogy beszeljek vele hogy ne sertsem meg?
2014. jan. 29. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve?

Szerintem a férjednek kellene erről beszélni vele!

Rossz érzés lehet, ha rád telepszik, még akkor is, ha csak jót akar! Idejében tisztázni kell ezt vele!

2014. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jót akar és segítőkész, de engem is zavarna a túlzott tolakodás. Beszéld ezt meg először a férjeddel, aztán mindketten beszéljetek anyóssal. Mondjátok meg neki, hogy nagyon köszönitek a segítségét, de többet szeretnétek csak négyesben lenni a gyerekekkel.
2014. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
Tipikus "utálom az anyósomat" kérdés.
2014. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Csak egyenesen, hogy "nagyon örülsz, hogy érdeklődik, de néha szeretnétek ezeketa pillanatokat magatokban megélni..

Téged pedig zavar az állandó érdeklődés, mert ehhez nem soktál hozzá.."

2014. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem csak a pici korul tolakszik. Most koltozunk nagyobb házba es már be zengte hogy majd a veje szerez uj ablakokat s hogy orok egot vegyunk a szobaba. Az orrom ala nyomta a papirt segely fara. Mikor gazzal futunk es ferjem jol keres. De nem baj elfer az udvaron. Jo lesz az orok egobe. Csakhogy gaz konvektorunk lesz. Ez meg semmi a vefonohoz is be jar erdeklodni hogy mi van a picivel. A nagyobbik gyerekkel is eljatszotta ezt annak nem lett jo vege.
2014. jan. 29. 11:45
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem utálom csak zavar amit csinál. Magán eletre vagyunk s abba az anyos nincs benne.
2014. jan. 29. 11:46
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

Hát nem is tudom, azért irigylem a problémádat. Ha jól értem nincs ott veletek egész nap, csak átjár hozzátok esténként fürdetésre.

Mi lenne, ha örülnél annak, hogy ilyen segítőkész. Nem hiszem, hogy napi 1-2 órától sérül a magánéletetek, hiszen nem alszik ott, és gondolom nem este 9-kor van a fürdetés.


Ezt a mondatot se igen értem.

"De ez sok az en szuleim se tolakodnak ennyire."

Ugyanannyi joga van anyósodnak, mint anyudéknak. Hangsúlyozom, örülj neki, hogy segít. Ha sok is kicsit nyelj egyet. Amúgy meg ha fürdeti, meg pelenkázza a kicsit, akkor a helyedbe addig visszavonulnék, hagynám a nagyit kibontakozni, és egy kicsit magamra is lenne időm.


Nem is értem igazán, hogy ezt a hozzáállást mi mozgatja. Féltékeny vagy abba az egy-két órába, vagy annyira hiányzik a napi 20 mellett még az az egy pelenkázás, vagy mégis mi a baj?


Szerintem hagyd rá, ahogy nő a pici biztos alábbhagy a nagy lelkesedés. Egyszerűen része akar lenni az unokái és a ti életeteknek is. Szerintem egy édesanyánál ez normál reakció.

2014. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy áskálodik ezt csinálta a nagyobbal is. S tapasztaltuk mi a kovetkezmènye annak ha tul segitokèsz. En tisztelem mert idosebb es felnevelte a ferjemet. S probálok jo kapcslatot tartani vele de voltak huzasai amik miatt ez nem konnyu. S pont ezert nem bizom benne s ezert zavar ha folyton mindenbe bele szol. Mert ugy erzem megint tervez valamit.
2014. jan. 29. 12:43
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

7-es, a hozzáállást az mozgatja, hogy felnőtt emberek, önálló élettel, családdal.

Szívesen látok én is mindenkit, de szükségem van a saját tempómra, a saját dolgaimra, a saját családomra és ne én alkalmazkodjak már a SAJÁT házamban az anyósomhoz, aki nem veszi észre, hogy nem kell MINDEN áldott este ott lenni.


Teljesen egyértelmű a dolog!

2014. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem itt nem anyós utálásáról van szó, inkább azt érzem, hogy a kérdező próbál visszafogottan beszélni róla, és a valóságban sokkal gázabb a viselkedése. Szerintem nem túl jó ötlet egyedül megpróbálni leállítani, inkább a férjeddel beszéljétek meg először. És ha leültök hármasban az anyóssal, ne legyetek túl durvák, ne érezze azt, hogy teljesen ki akarjátok zárni, de azt el lehet mondani, hogy szükségetek van arra, hogy esténként családi körben, csak négyesben legyetek együtt a gyerekekkel. És ha kell, fel lehet állítani konkrét szabályokat is, hogy pl. a fürdetést és a pelenkázást ti csináljátok és pont.
2014. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!