Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mar elore felek a karacsonytol...

Mar elore felek a karacsonytol a szuleim viselkedese miatt. Szerintetek hogyan kezeljem oket?

Figyelt kérdés

5 eve kulfoldre koltoztem, es egy itteni ferfival alapitottunk csaladot. Van egy lassan 2 es fel eves lanyunk, en pedig karacsony heteben leszek 35 hetes terhes a masodikkal. Iden ugy alakult, hogy a szuleim ki tudnak utazni hozzank karacsonyra. Eleinte nagyon izgatott voltam, mar csak azert is, mert amiota kint elek, nem tudtunk egyutt karacsonyozni ilyen-olyan okok miatt (munka, gyerek, parom egeszsege... nem tudtunk repulni, es ok se tudtak jonni).


Viszont az utobbi par honapban egyre tobbszor szolnak bele a gyereknevelesbe kameran keresztul.

"Miert nem bilizik meg?" Bezzeg en ennyi idosen mar... Mondtam, hogy meg nem tud visszatartani, nem erett meg ra. "Na majd en megtanitom." Na jo.


"Olyan gyorsan beszelsz hozza." Normal beszedtempoban beszelunk hozza a parom is es en is. Soha nem gugyogtunk neki, nem nyujtottuk el a szavakat. Az o szintjen beszelunk hozza, de ugy mint egy ertelmes emberhez. A lanyunk megis tud ket nyelven.


Multkor osszeszedettem vele, amiket szetdobalt. Erre "Ne terrorizald azt a gyereket!" Nem kiabaltam, hatarozottan megkertem, hogy szedje ossze.


Meg tegnap is, hogy miert buntetem meg, ez olyan megalazo. Igaz, nem szandekosan, de fajdalmat okozott a masik nagymamajanak, es felszolitas ellenere se volt hajlando bocsanatot kerni, ravagta, hogy nem - a nagyi akit bantott, varta a bocsanatot, de a szuleim kozben a hatterbol ilyeneket mondtak, hogy jaj nem kell, jaj nem is szandekos volt stb. -Nalunk ezert "timeout" jar, ami mukodik is.


De hat olyan aranyos, meg jaj nem kell ezt, meg jaj milyen vagyok mar. Mikor elmondom, hogy igen, nagyon aranyos, de en vagyok vele a nap 24 orajaban es en ismerem jobban, elkezdenek nevetni. Hihetetlenul megalazo, es ugy erzem, nem tisztelnek egy cseppet sem. Mar nem is tudom, hogy alljak hozza a karacsonyhoz. Szepen elterveztuk a parommal, de nem tudom, mi lesz, ha a szuleim nem fogjak vissza magukat. Nem akarom, hogy ez megmergezze az itt toltott idot, es a parom elott se szeretnek szegyenkezni. Hogyan tudnam ezt jol kezelni?



2013. nov. 11. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még nincs gyerekem, de ismerős érzés, hogy a szüleid még mindig hülyegyereknek néznek. Sajnos én se nagyon tudom ezt kezelni. Nélkülük élem a felnőttes életem, de amint velük vagyok, mintha 16 lennék...
2013. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, csak nálunk párom anyja ilyen.

Nekem már egy héttel az érkezése előtt gombóc volt a torkomban.

Mi segített?

Egy korty pálinka az érkezésük előtt és a gondolat, hogy úgysem maradnak sokáig.

Minden 3. mondata olyan volt, hogy alig tudtam csendben maradni, de megtettem. Kb. 1 óra múlva rájött a nagy eszével, hogy nem tud provokálni és eléggé normálisan viselkedett.


Előtte többször direkt biztatta a gyereket olyan dolgokra, amikről tudta, én másképpen gondolom, én nem engedem meg. Erőt vettem magamon és leszartam.

Nem volt könnyű, de jól jöttem ki a dologból. Évente egyszer jön, azt meg kibírom. Azt meg úgysem engedem meg, hogy nála legyen a gyerek nélkülem.

2013. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom. Legalabb nem vagyok egyedul :) Egy kis alkohol jo otlet lenne, csak ugye babat varok :) Meg kell probaljam nelkule.
2013. nov. 11. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!