Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szemtelenség volt anyóssal...

Szemtelenség volt anyóssal szemben? Jogosan van ő megsértődve?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban szokás megköszönni az elfogyasztott ételt miután befejeztük az étkezést. A férjem családjában nem volt szokás, de mivel az én szüleimnél kezdtük a közös életünket, neki is természetes lett. Azóta is mondja mindig nekem is, mindenhol. A 3 éves kislányunk is így szokta meg. Anyósoméknak volt már pár megjegyzése, hogy miért kell ez, természetes hogy főzök. Tudom, hogy természetes, nem is várok érte hálát, de így szoktuk meg, nem hal bele senki ba kimondja, és jól is esik egy dicséret vagy hogy ennyivel méltányolja valaki a főztömet. Pár hete nálunk ebédeltek anyósomék, mikor a kislányom megköszönte az ételt, erre anyósomnak volt egy beszólása, hogy.kezdi már ő is az urizálást. Nem mondtam neki semmit. Most hétvégén náluk voltunk, én sem köszöntem meg az ételt, pedig eddig mindig. Erre megsértődött. Csak szerintem nem normális a viselkedése és semmi rosszat nem tettem?
2014. jan. 29. 14:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak kötözködik. Legalábbis abból, hogy mindig az a rossz, ami éppen van, nekem ez jön le. Nincs jogosan megsértődve.
2014. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

De jó is az, amikor a családon belül ilyen harcok mennek!

Szerintem így is, úgy is veszekedés lett volna. Ha megköszönöd urizálsz, ha nem, akkor meg látod mi lett.

Pedig szerintem az a normális, hogy megköszönjük az ételt. Hiszen, aki elkészítette dolgozott vele, megterített, elénk tette. Ez egy szép gesztus, hogy kimondjuk, hogy köszönjük, és megdicsérjük, ha ízlett.

2014. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

nekem is természetes, hogy megköszönöm, de jó, ha tudod, ha illendőségből megköszönik és megdicsérik, egy idő után ez rutinná válik, és nem feltétlenül van mögötte bármi (se valódi köszönet, se dicséret).

Én már jobban örülök, ha ritkán tesznek rá megjegyzést, de akkor tudom, hogy szívből jön. :)


Anyóssal meg ne törődj.

2014. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Solitude ***** válasza:
97%

Udvariasnak lenni sosem szemtelenség.

Őt minősíti hogy így viselkedik. Szerintem a hozzáállása miatt neki kellene szégyellnie magát! Főleg hogy a gyerekedre is ilyen megjegyzést tett. Örülhetne neki, hogy udvariasságra és tiszteletre neveled az unokát!

2014. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Anyósod be van sértődve, hogy a ti családotoknak saját szabályai vannak, és bizonyos tekintetben ezekben "kívülálló", vendég. Természetesen nem urizálás a köszönet, de szerintem ez fáj neki valahol belül. Ezt mutatja a következetlensége is, tehát hogy nem ért egyet a köszöngetéssel, de megsértődik, ha mégse köszönöd meg... a logikátlanság mutatja a legjobban, hogy tök alaptalan és átgondolatlan a sértődöttsége.

Mondjuk az baromi érdekes, mikor valaki ilyesmin is képes a vitát szítani a saját családjában.

Meg kellene neki emészteni, hogy felnőttek vagytok, saját családotok van, ahol saját szabályaitok, elveitek vannak.

2014. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a megköszönés már rutin szerü, de tényleg így teljes az étkezés. Dicsérni nem mindig szoktam.

Szerintem is beleköt így is, úgy is, de ebbe nem értem miért

2014. jan. 29. 14:19
 7/31 anonim ***** válasza:
4%

Jobb helyeken, az ételt szokták dicsérni, mert ez jobban esik annak aki főzte, mint a köszönöm. Az ételt inkább a Jóistennek, Teremtőnek, Univerzumnak közösen köszönik meg.

Tehát nem véletlenül nem tetszik neki ez a proli szokás, máskor mond azt, hogy nagyon finom volt.

2014. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Á ne foglalkozz anyóssal!
2014. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Ez a 7. válasz kiborító... :/
2014. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha a teremtő egyszer eljön hozzánk főzni, megköszönöm neki az ételt.
2014. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!