Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnám megnevelni a...

Hogy tudnám megnevelni a tesómat, hogy ne szemtelenkedjen velem és anyával?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. A húgom most 12 éves, de már évek óta kikészít. Ha mondok neki valamit akkor "Te vagy az. Hülye gyerek. Bunkó. Te is ezt csinálod." válaszokat kapok. Próbáltam vele türelmes, elnéző lenni, de semmi haszna nem volt. Ha pofon vágtam, mindig az lett az eredménye, hogy sírt, ezzel pedig felbosszantotta apáékat, és végül mindketten büntit kaptunk, pedig ő volt a hibás. Gyakorlatilag még a puszta jelenléte is idegesíteni szokott. Egyébként aranyos, jó kislány is szokott ő lenni, amikor egyszerűen nem lehet nem szeretni, máskor meg maga az ördög. Mit csináljak?

2013. szept. 8. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
semmit.ebben a korban van. amúgysem a te dolgod. te is gyerek vagy.
2013. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Ez mindenkivel előfordulhat akinek van testvére.

Próbálj a szüleitekkel beszélni intelligensen.

2013. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Hagyd, majd kinövi. Csak magadat készíted ki vele. Ha azt látja, hogy nem érdekel téged, egy idő után talán abba hagyja. Persze arra is oda kell figyelni, nehogy pont az ellenkezője történjen, és még jobban szemtelen legyen. Kezd kamaszodni, ez természetes, ilyenkor a többség így viselkedik.
2013. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg egy idő után kinövi. Legyetek türelmesek.
2013. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Az én húgom pl. nem ilyen volt. Szóval vágd pofán vagy mondd, hogy kitéped a haját, ha nem fogja vissza magát.
2013. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Te is gyerek vagy még, vagy mondjuk tini. Hidd el, te is olyan időszakban vagy, amikor érzékenyebb vagy, érzelmileg kevésbé kiegyensúlyozott, egyszóval könnyebben felkapod a vizet. 22 vagyok, még emlékszem, hogy mi az öcsémmel évekig nem tudtunk két normális szót váltani. Nem a te dolgod a megnevelése, hanem a szüleidé. És egyébként te már elég nagy vagy ahhoz, hogy verekedés nélkül oldjátok meg a problémákat. De ha mindenképp verekedni akarsz, akkor se bántsd az arcát. Szerintem a pofon sokkal rosszabb, mint egy sima ütés, és nem azért, mert jobban fáj. Szóval ha pofon vágod a húgodat, te vagy a hibás, akármit is mondott, vagy tett.
2013. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

1. NEM neked kell nevelni a húgodat mert te is még gyerek vagy. NEM vagy az ANYJA. Majd ha lesz saját gyereked úgy neveled ahogy akarod.

2. Hagyd rá. Kinövi.

2013. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megmondhatod neki, hogy benne fog ragadni ebben a viselkedésben, ha sokat csinálja, és mindenkit el fog marni maga mellől.


Mások nem lesznek olyan toleránsak, mint a családja. Lehet most még felveszi az álarcot az isiben, de később egy hárpia lesz.


Az előzőnek üzenem, hogy attól még, hogy a kérdező nem a gyerek anyja, attól még ő is szenved a helyzettől. Miért kéne eltűrnie befogott szájjal, hogy így viselkedjenek vele? Nem értem az embereket komolyan...

2013. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező pofon vágta a 4 évvel fiatalabb húgát, és ebben a korban a 4 év még nagy különbséget jelent fizikailag és mentálisan is. Nekem nem úgy tűnik, hogy ő tűr, hogyha ezek után még felháborodik, hogy megbüntették a szülei.

Gyerekek, veszekszenek. Nem kell felbujtani, hogy a húga egy év múlva föl fogja koncolni a családot.

2013. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na neki tényleg gondja van a testvérével:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri-..

Kérdező, adj hálát, hogy a tiéd nem ilyen.

2013. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!