Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes belátni a...

Miért nem képes belátni a férjem, hogy hibázott? Miért ő van megsértődve és felháborodva?

Figyelt kérdés
A férjem szülei élősködők voltak és azok is maradnak. A kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy támogatjuk őket, de csak egy egészséges határon belül. A férjem viszont a megkérdezésem nélkül még a házasságkötésünk előtt vett nekik egy lakást, persze hitelre. Ez csak néhány hónapja derült ki, mikor a férjem munkahelye megszünt, a bank pedig követelte a részleteket. Mi épp egy építkezés közepén vagyunk, de félbe kellett hagynunk, mert ez és a törlesztés nem megy egyszerre. A szüleim rengeteget segítettek és segítenek nekünk, most például befogadtak minket, csak az az egy kikötésük volt, hogy a férjem nem cigarettázhat, mert zavarja őket. A férjem pedig ahelyett, hogy hálás lenne, esetleg segítene nekik csak dúl-fúl, mindenen felhúzza magát és olyan mintha haragudna a szüleimre, rám, mindenkire a szülei kivételével, pedig miattuk alakult így ez az egész.
2013. júl. 9. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Belátja ő hidd el, és szégyelli is magát, csak a "legjobb védekezés a támadás" alapon kezeli a helyzetet, ami nem jó sajnos :(
2013. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Gyönyörű férjed van. Én simán elhagynám a párom, ha ilyet hazudna és utána még neki állna feljebb...
2013. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Uhh... Én biztos kiakadnék rá. Nem ártana felvilágosítani, hogy örüljön, hogy van hol laknotok. A szülei meg szálljanak be a részletbe, amennyivel tudnak.
2013. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. De eddig nem vetted észre, hogy havi sok tízezer forint nyomtalanul eltűnt? Hogyan tudta a férjed a szülei törlesztőjét úgy fizetni, hogy te nem tudtál róla?
2013. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen jóindulatú a válaszom,de először is,nem kéne így beszélj a Férjed családjáról BÁRMILYENEK is Ők,el kell Őket fogadni olyannak amilyenek és így SZERETNI Őket és ezek után kaphatnád ezt visszafelé a Férjedtől is!

Hidd el ez így van.

Neki az a "normális család" Neked a Te családod az,így tudom,hogy nehéz (Én is voltam ilyen helyzetben),hogy más a minta,de nem lehetetlen amit írtam és hidd el,ha ezen változtatsz,könnyebb lesz minden.... Meg kell értened Őt....

2013. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös - Mit értsen meg? Hogy anyagi csődbe döntötte a családját a szülei miatt? Hogy emiatt kényszerülnek a lány szüleihez? Remélem gyerekeik nincsenek, mert akkor még ők is szenvednének emiatt. És akkor a kedves férj meg morog, ahelyett, hogy örülne, hogy van tető a feje felett?


Szépen hangzik, amit te leírsz, de az is kitűnik, hogy nem vagy egyenrangú kapcsolatban, és a férjed azt csinál, amit akar. Ha a saját családod helyett a szüleire költi a pénzt? Ó, az is jó, hisz neki ez a minta, és szeretni kell ezt. Inkább taníts neki egy új mintát esetleg. A normálisat.

2013. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%

A gyökereket nem tudod megváltoztatni, Mindenki jött valahonnan és úgy kell elfogadni és szeretni amilyen. Empátiával kezelni az ilyen helyzeteket bármennyire is mást hoztunk/más gyökerekkel fejlődtünk. Természetes,hogy a Mi családunk (az új minta amiről beszélsz) más mint az Én családmintám vagy mint az Ő családmintája,mert (bár ezekből,de) közösen alkottunk egy újat.

De egyébként alapjában véve más az agyunk működése is Nőknek és Férfiaknak,tehát az ilyen jellegű különbségeket tekintve is kell az empátiás készség. Ez a feltétel nélküli szeretet, kevesünknek adatik meg ez az érzés,de törekedni lehet rá.

2013. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hirtelen haragomban nekem is megfordul a fejemben a válás gondolata, de van 3 kicsi gyermekünk, ezért nem szeretnék elhamarkodott döntést hozni.

Nem, nem tűnt fel, hogy kevesebb a pénz, mert az építkezés is sokat visz és mivel mindketten vettünk alapanyagokat, fizettünk ki munkásokat, nem tűnt föl a hiányzó összeg, ami amúgy nem kiemelkedően nagy, de most egy fizetéshez mégis rengeteg. Nem ellenőrizgettem forintra a számlát, mert eddig megbíztam benne.

A szülei segélyen élnek, várják, hogy nyugdíjasok legyenek. Ledolgozott évük alig van, akkor sem voltak rendesen bejelentve. Nem tudnak semmit hozzáadni a törlesztőhöz. Ha nem adtunk volna havonta valamennyit (erről tudtam), akkor a rezsit sem tudták volna kifizetni. Már most is minden a kikapcsolás szélén van. A lakást nem lehet eladni, mert annyira lelakták, hogy a negyedét sem éri annak amiért vette a férjem.

Sajnálom, de nem tudok a férjem szüleiről más módon nyilatkozni, már ez is egy erősen cenzúrázott véleményem róluk.

2013. júl. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!