Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom és a testvérének van...

A párom és a testvérének van egy közös háza. A testvér bejelentette apósomékat a házba. Hogy tudnánk őket kijelentkeztetni? Mert ők nem akarnak se a testvér. Én így eleshetek sajnos a szociális ellátásokból

Figyelt kérdés
Esetleg van arra lehetőség hogy a testvért valahogy kifúrni a házból? Ő nem lakik ott és nem is költ rá

2014. febr. 25. 00:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
88%

Egy paraszt házról van szó amire sajnos elég sokat kell költeni ablakok ajtók tető kerítést kellene csinálni.Most kérdezem én mindent a párom fizessen mert a testvér nem lakik benne?

- Az fizeti a felújítás költségeit aki fel akarja újítani a házat. A párod fel akarja újítani de a testvér nem. A párodnak kell fizetnie érte, a testvérnek nem, neki jó úgyis ahogy most van. Viszont a párod minden felújítást számlával igazol akkor a ház felértékelésnél kérheti ennek a különbözeti árát. Vagyis felújítás előtt kérjetek ingatlan értékelést. Aminek az eredményét mindkét testvér megkapja. Majd felújítás után, is kérjetek ingatlan értékbecslést, amit szintén mindkét testvér megkap. A 2 értékbecslés különbsége a párodat illeti.


2 szobás házról van szó amiben mi lakunk az egyik szobába a másik az üres.Nem értem miért nekünk kellene fizetni?

- Azért mert ti használjátok az egész házat vagyis a testvér tulajdonrészét is. Így ha a testvér lakáshasználati díjat kérne tőletek, nektek bizony pengetni kéne. Vagy a testvér megteheti azt is, hogy egyik nap oda költöztet egy 8 tagú cigánycsaládot a saját tulajdonrészébe.

A másik a rezsi az alap díjnak a felét is neki kellene fizetni és eszt se teszi meg!

- miért is kéne az alapdíjat fizetnie? Miért is kéne a rezsit fizetnie? Nem lakik ott. Megtehetné azt is, hogy bemegy az elműhöz, émászhoz vagy akárhová, és kérheti az év végi elszámolást, vagyis kikapcsoltatja a vizet, villanyt, gázt, és évente egyszer fizet minimális összeget ami kell.

Mivel ti használjátok a rezsi terhe csak titeket érint. A testvért nem.

Ha valaki tud kérem lássanak el információval aki meg nem tud az meg inkább ne szóljon semmit

Köszönöm


- A kért információt leírtam, és ezek a tények. Hiába gondolod, hogy nem fair de akkor is így van.

2014. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!