Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet esély egy boldog párkapc...

Lehet esély egy boldog párkapcsolatra, ha kibékíthetetlen ellentétek vannak az anyós és a menye között?

Figyelt kérdés
Kérhet-e egyáltalán egy ember a szerettétől, hogy válasszon?
2014. márc. 9. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Nekem anyósom nekem jött, megakart ütni (babát várok, és ezek után a közelébe se szeretném tudni a gyereknek), azóta is folyton a páromat uszítja ellenem, de a párom kiáll mellém, mert tudja azt,hogy milyen az anyja (nyugtatót szed és erős alkoholt iszik rá..)

De ennek ellenére a kapcsolatunk jó a párommal, elmondtam,hogy nem szeretném, ha az anyukája találkozna a gyerekkel, amit ő megértett,és elfogadott.

2014. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell alakítani a közös életet a pároddal, hogy minél messzebb az anyóstól, és a lehető legkevesebb időt szánni rá. Ha ezt megtudjátok oldani, akkor lehet boldog a kapcsolat.


Viszont ha a közelben maradtok ahogy viccesen mondják "papucsban át tud menni az anyós", és rendszeresen a kötelező, vagy váratlan látogatások száma, akkor hiába áll ki melletted a párod az elején, sok év után az idegeid már nem fogják bírni,és menthetetlen lesz a kapcsolat. Mert ugye arra nem kérheted a párodat, hogy végleg forduljon el az anyjától.

2014. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez a férjtől és az ő hozzáállásától függ legnagyobb részben.
2014. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van,ahogy a 2-es írja :) Én néha még a 800 km-t is keveslem, mikor írja a sok hülyeségét :)
2014. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, sajnos "át tud jönni papucsban" kategória. De én már nem is találkozom vele. Párom a ház előtt beszélget vele. Kezd mindenkinek kellemetlenné válni a dolog. Próbáltam nem törődni vele, elfogadni olyannak amilyen, de most már olyan szinten bele akar látni a dolgainkban, beleszólni mindenbe, hogy nem tudom tolerálni. Szintén megy az uszítás itt is ellenem, egyelőre nem tudja befolyásolni a páromat, de félek, hogy az évek múlásával csak rosszabbodik... Félek a gyerekvállalástól is emiatt, mert ha már most is ez van, mi lesz ha az unokájáról lesz szó....
2014. márc. 9. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:

egy megoldas van, koltozzetek el minel messzebbre, hogy 'anyuka' ne tudjon papucsban atjonni. sajnos aki ilyen mentalitasu, az nem fog megvaltozni. meg tudja mergezni a kapcsolatot evekre, akar a szakitasig is, hiszen te most elrabolod az o egyetlen pici fiacskajat, hogy jossz te ahhoz?!


a masik lehetoseg a ferjed/parodon mulik: hatarozottan megmondja a 'mamanak', hogy eddig es ne tovabb. senki mas nem tudja ezt a helyzetet igazabol megoldani (te biztosan nem, mert ha elkezdesz kedves lenni, akkor is csak a hibat fogja keresni mindenben).

2014. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen. Az én páromnak sem felhőtlen a viszonya a szüleimmel, én meg egyenesen utálom az apját. Egy kanál vízben meg tudnám fojtani.

De ez nem okoz gondot kettőnk között.

2014. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

Az én volt férjem elég határozott volt, és simán megmondta az anyjának, hogy szereti, de ha nem fejezi be az ellenségeskedést, be fogja csukni az ajtót az orra előtt. A volt anyósom megsértődött nagyjából 3 napig, majd még rosszabb lett. A exférjem bizony becsukta az ajtót, nem vette fel a telefont, nem foglalkozott vele. De hiába. Az anyja, és ez neki is fájt. Egy darabig működött, de végül mindig megsajnálta. Persze jöttek az ígéretek mindkét fél részéről. A volt anyósom megígérte, hogy többé nem avatkozik bele semmibe, ezentúl moderálni fogja magát. Az exférjem is megígérte, hogyha az anyja újra durvulni kezd, akkor utoljára sajnálta meg. Elhiheted ha azt mondom, hogy sokszor voltak ilyen ígéretek. Az idegeskedés, türelmetlenség addigra befészkelte magát a mi házasságunkba is. Egy sokadik "kiborultam megint anyádtól" vita kelős közepén az exférjem is kiborult, és elkeseredésében azt kiabálta, hogy

-"mégis mit tegyek?? Te vagy a feleségem, szeretlek, de ő az anyám, és őt is szeretem!"


Ekkor döbbentem rá, hogy végül is igaza van. Nem állítható senki döntés elé, hogy válasszon olyan emberek között akik fontosak az életében. Nem neki kell a problémát megoldani úgy, hogy lemond az anyjáról. Oké, én a felesége voltam, a gyermeke anyja, de az anyja meg felnevelte, támogatta..

Tudtam, hogy nekem kell megoldani. Próbáltam, nem ment. Mi végül úgy döntöttünk, hogy ez így nem fog működni, és mielőtt mi is egymás torkának ugranánk, inkább váljunk el barátsággal. Mi elváltunk. A volt férjemmel ma is nagyon jó barátok maradtunk. Ami a lényeg: Amióta több 100 km-re lakom a volt anyósomtól, a kapcsolatunk is jobb lett. Már azt is megéltem pár éve, hogy az anyósom bocsánatot kért.


Szóval fogadd meg a tanácsom. Ha boldog kapcsolatra vágysz, akkor költözzetek messzire az anyóstól..

2014. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Meg kell szakítani a kapcsolatot. Anélkül nem megy. Anyósom annyira idióta volt, hogy egy szóval nem kellett kérnem a férjem, hogy ne beszéljen vele többet, magától küldte el a fenébe. Azóta nem hallottunk felőle, nem is érdeklődünk és ő se. Elválaszt minket 250 km, számunkra megszűnt létezni. Arról sem tud valószínűleg, hogy unokája született. Nekem szerencsém volt, mert nem kellett választás elé állítanom a férjem. Bár én nem is tettem volna ezt meg, mert önző dolognak tartom, inkább időben elhagyom őt, és keresek olyan férfit, akivel normálisan együtt tudunk élni anyós beleszólása nélkül.
2014. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell elköltözni! Egyszer: tudatni kell a pároddal, vagy TE vagy az anyja!...bay bay!
2014. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!